ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kur te vdes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:13 pm

Qirit jan ndezur dhe un shpirt po jap
Ik te lutem e dashur me ler te vdes rehat
U bere padrone ne ndjenjat e mia
Tani me buzeqesh perher te fundit
Se tani do te te tradhtoj
Me kete balt te mallkuar
Qe zemren ma mbuloj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Kur te pash   Mon Jan 19, 2009 6:16 pm

Diten qe te pash me hyre ne zemr
Te doja dhe pse dija vetem nje emr
E dija qe kurr s'me deshe ti
Por dashuria ime s'mjaftonte per te dy
Ajo qe po luante ishte zemra jote
Qe njeher me linte e pastaj me kerkonte
Dashurin time kurr s'do ta gjesh
Gjithe bote te kerkosh ku do qe te vesh
Te dua aq shum sa te te urrej e ke hak
Por s'mund te te urrej se do te ishte pak
Tani e mallkoj ate dit qe ti ne zemren time ke hyr
Se c'do dit sho nje njeri te vetmuar ne pasqyr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:20 pm

Ndal ! Je e arrstuar .
Akuzohesh per rrembimin e nje zemre te pa fajshme
Per kete denohesh
Me 100 te puthura
Me 100 perqafime
Dhe burgim te perjetshem ne zemren time

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:24 pm

Kur te martohesh ftes me dergo
Fustanin e bardh duha te sho
Dhe un do te vi tamam si lypsjar
Te ngre nje dolli
Per burrin qe ke marr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:25 pm

Djalin qe do te lindesh
Ti vesh emrin time
Dhe sa her qe ta therrasesh
Te kujtosh dashurin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:26 pm

Me Guackat qe solli deti
Emri yt i formuar mbeti
Posht germave te tua
Shkruajta fjalen
( " Te Dua " )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:28 pm

Kur shuhet nje zjarr
Mbetet vetem hi
Keshtu mund te shuhet
Dhe nje dashuri
S'te dua me fjal
As me emra
Por te dua thell
Nga zemra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:31 pm

Ne reren e lagur
Emrin tend kam shkruar
Kur u ketheva ...
Dallga e kishte shuar
E pyta ate dallg i deshperuar
scratch
Se ku e coj ate emre
Ajo me tha ...
Mos e shkruaj ne rer
Por ne zemre
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:32 pm

Sa yje ka qelli
Vec bota i ka studiuar
Por sa te dua un ty
Vetem zemra ime e ka kuptuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:35 pm

E bere qe jeta ime te jet e kot
E bere qe nga syt e mi
te dalin vetem lot
E bere qe vdekjen
ta kerkoj nga vetmia
Se kjo ishte
DaShUrIa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:37 pm

O ju vajzat e qytetit tim
Ju qe keni pretendime
Ju uroj sa me shpejt
Ta gjeni fatin
Ne moshen e ....
Gjyshes time
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:40 pm

Alfabeti fillon me ( A . B . C )
Numrat fillojn me ( 1 . 2 . 3 )
Muzika fillon me ( Do . Re . Mi )
Kurese dashuria vetem
( Une Dhe Ti )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erugeni

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 29
Vendodhja : Kinostudio ( City )
Registration date : 19/01/2009

MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   Mon Jan 19, 2009 6:42 pm

Gjith bota jeton ne lumturi
Gjithcka e krijuar e ka nje kufi
Por dashuria mes teje dhe meje
Eshte si nje ligj me plot fuqi
Qe se rrezon dot njeri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kur te vdes   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kur te vdes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Emigracioni-
Kėrce tek: