ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Nxėnėsit e vitit tė parė do udhėtojnė falas dhe . . .

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Nxėnėsit e vitit tė parė do udhėtojnė falas dhe . . .   Fri Jan 16, 2009 10:47 pm

Me qė shkolla e mesme u bė e detyrueshme disa nxenes edhe pse nuk deshironin te vazhdonin shkollen per shkak se nuk kishin sukses dhe deshironin te shkonin ne zanat mirepo nga qė tė shpetojn nga denimi prej 1000 euro ne ēdo vitė,ata u detyruan te vazhdonin shkollimin,kėshtu qė dikush mund ta perballoje ndersa dikush nuk mundet sepse gjendjen ekonomike ne familje e ka te dobet,por Ligji parasheh per nxenesit qe jane nga fshatrat rrugen ta ken falas.
U fol qe ne fillim te vitit qe rruga do ishte falas per nxenesit qe momentalisht ndjekin vitin e par ne gjimnazet e Struges,por kjo nuk u realizuar per shkak te disa problemeve.
Tash degjuam se tenderin per qarkullimin e udhetareve e kan fituar taksistet e fsh.Dollogozhde dhe ata do vazhdojne ta bejne transportin per keto nxenes,kurse deri tash ata nxenes te cilet i kan paguar biletat parėt do ju kthehen nga taksistet dhe normal do vazhdojne me tutje te marrin bileta falas te paguara nga Ministria e arsimit.
Qė tė jemi tė qartė,ky ligj vlen vetem per nxenesit qe ndjekin vitin e par ne gjimnaz dhe nxenesit te cilet do vijne ne te ardhmen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Nxėnėsit e vitit tė parė do udhėtojnė falas dhe . . .
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bale Beka:Festohet perfundimi i vitit shkollor
» Besnik Dizdari: 28 vėllimet e veprės sė Dr. Samimit dhe njė traktat sportiv i vitit 1935
» Beka: 24 raste tė vetėvrasjeve nė gjashtėmujorin e parė tė vitit 2010
» Gani Qarri:Ēlirimi i Shkupit dhe ngritja e Flamurit Kombėtar nga Bajram Daklani mė 12 gusht tė vitit 1912
» Palin, Personi i Vitit - Bush, Personi i Dekadės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: