ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 2009,viti mė me fat pėr Dollogozhden. . .

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: 2009,viti mė me fat pėr Dollogozhden. . .   Sat Jan 03, 2009 6:23 pm

Fshati Dollogozhdė ėshtė njė nga fshatrat mė tė mėdhenj tė rrethit tė Strugės.Dollogozhda ėshtė e vendosur nė rrėzėn jugore tė malit Karaorman.Kufizohet me fshatrat:Zhepin,Koroshisht,Livadhi,Novo Sellė,Tatesh i Poshtėm dhe Poum ku nihet si fshati mė i madhė i kėtij rrethi.Fshati Dollogozhdė ėshtė fshat kodrinor-rrafshinor,ku ka ndikuar nė zhvillimin ekonomik,kulturor dhe sportiv.Kultura antike shqiptare edhe sot e kėsaj dite mbahet nga gjeneratat e reja.Dollogozhda ka njė histori tė bukur nė tė kaluarėn.Nė fshatin Dollogozhdė gjenden gjėra antike si ndėr to druri shekullor i quajtur Rrapi,shtėpia etnike,dhe monomente historike ilire.Fshati Dollogozhdė ėshtė njė fshat shumė i bukur dhe i pėlqyer nga tė tjeret edhe pse popullsia ėshtė larguar dhe e shpėrndar nė shumė vende tjera tė Botės...
E dim se Dollogozhda qė nė hapat e para te krijimit tė saj,ka patur shum probleme ku ca prej tyre edhe sot ende po vazhdojn.
Ndalohemi ne problemin e shumperfolur per zgjidhjen e ēeshtjes se UJIT? dhe Kanalizimit!
Koheve te fundit ēeshjta e ujit u bė tema mė e diskutuar ne fshat,tė gjithe mendoheshin per zgjidhjen e saj por zgjati pak si shum.
Po ashtu edhe viti i ri 2009 filloi me problemet e ujit,ku nderpreheshte ujit nga qė rryma ishte e dobet!,por sdo te thot se kjo do zgjase edhe me shum.
Ne nje vizite ne Komunen e Struges,kah fundi i vitit 2008,u shpall TENDER PER UJSELLES TE RI,qė i bie nderrimi komplet i UJSLLESIT TE VJETER ME UJSELLES TE RI,me vlere 100 000 euro,e financuar nga K.Struges.
I gjith ky lajm neve na gezon nga qė njeher e pergjithmon do i jepet fund temes se UJIT. Punimet priten te fillojn gjat stines se Pranveres.
Por....
Dollogozhdaret nuk qendruan te heshtur edhe per zgjidhjen e KANALIZIMIT!
Po ashtu nje problem qe dita dites shkaktonte vershime neper rruge me ujra te felliqta qe u binte era dhe ste merte malli te qendrojsh ne at vend.
Po ashtu u votua edhe TENDERI PER KANALIZIMI ne fillim ne Dollogozhde,me vleres 100 000 euro e ma shume.
Njejt punimet priten gjat stines se pranveres.
Stafi i www.dollogozhda.eu ketij realizimit do i qendroje prej sot e deri ne perfundimin e saj,duke shkruajt,fotografuar dhe nuk perjashtohet muncia edhe Video te ndryshme.

Ju lumte Dollogozhdar!

"Te gjithe se bashku per Dollogozhd te re"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
2009,viti mė me fat pėr Dollogozhden. . .
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: