ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 PĖRSHĖNDETJE 2009!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
agNumri i postimeve : 19
Registration date : 07/12/2008

MesazhTitulli: PĖRSHĖNDETJE 2009!   Fri Jan 02, 2009 12:17 am

PĖRSHĖNDETJE 2009!

2009 Tė Gjithė Shqiptarėve
Vllazėrisė Sonė tė Njė Gjuhe e Gjaku!
Miqve Tanė me Qėllime tė Mira Pėr Neve, Kudo Paraleleve e Meridianeve tė Globit Tokėsor!
Pėrshėndetje Njėvjetore e Shekullore Tė Gjithve -

- Atyre Shqiptarėve, qė Ende Pėr Lirinė e Atdheut: bastisen, vuajnė, pikllohen, trishtohen, mashtrohen, shfrytėzohen, manipulohen, diskriminohen, apo ende prangosen e torturohen burgjeve tė regjimeve pushtuese!

- Atyre Shqiptarėve, qė ende kanė Forcė Pozitive, Energji Pozitive, Shpresė e Vitalitet - Gjallėri Tė Paepur, Tė Veprojnė Pėr Ēėshtjen Kombėtare!

- Atyre Shqiptarėve, qė Ende janė tė Shtruar e Tė Mvarur, nga Ideologjitė Politike Tė Shkuara, Tė Shtier e Vetpranguar ideologjikisht - E Pėrpiqen Tė Bėhen Tė Pavarur, Tė Lirė, Me Synime Reale, Progresive - Kur Mendojnė Pavarėsi, Tė Vetēlirohen E Ta Shohin, E Korrigjojnė Vetveten Nė Pasqyrėn Kombėtare (nėse kanė forcė tė bėhen tė lirė e tė pavarur) Dhe Tė Bėhen Tė Lidhur Vetėm Pėr Komb E Atdhe - KOMBI E ATDHEU MBI TĖ GJITHA !

- Atyre Shqiptarėve, qė Kanė Unin e Vėrtetė Shqiptar, qė kultivohen kulturalisht, ngriten e rriten nė dimenzione kombėtare e botėrore - qė marrin Frymė Lirisht Pėrmes Mushkėrive tė Atdheut dhe Zemrat e tyre Rrahin me Pulsin e Gjakut tė Atdheut Shqiptar!

- Po edhe Atyre Shqiptarėve, qė Njėherė nė Vit Dashurohen Deri Te Vesht me Dashurinė e Zjarrtė tė Atdheut e Popullit Tonė, Bile Njėherė Nė Vit edhe Atyre qė Xhelozia ua Vret Dashurinė, e Vetlotojnė pa Asnjė Arsye Reale!

- Po edhe Atyre, qė Mbrėmė Nė Ndrrimin e Moteve, Fshinė Kujtimet e Hidhura, Harruan e Lan Prapa Moteve, Me Dallgė Zemre E Hare Shpirti, Pavarėsisht ku u Gjinden - Prore Tė Lidhur Shpirtėrisht e Fizikisht me Gėzimet e Shpresat Shqiptare - duke Tejkaluar Majat e Gėzimeve tė Botės - si Shqiponja nė Lartėsi Tė Paepura edhe nė Fortuna, Stuhi edhe Globale!

- Po edhe Atyre Shqiptarėve, qė Pretendojnė se Mbajnė Forume Shqiptare Nė Emėr tė Bashkimit Tė Kombit - Nėse Mendojnė Vėrtet Nė Pavarėsi Kombėtare dhe Tė Ēlirohen nga Idolėt Politik me Tė Vetmin Ideal Kombėtar dhe Tė Kultivojmė Kulturė Kombėtare E Botėrore Progresive - Ku Rinia Jonė E Pastėr Mos Tė Zhgėnjehet, Po Tė Inspirohet tė Frymėzohet, Pasurohet Me Njohuri, Dituri Tė Reja, e Forma Novatore Dialogu Vllazėror Kombėtar!

- Atyre Shqiptarėve, qė Kanė-Mundėn-Dinė-Guxojnė ta Kenė e Japin Hapur Mendimin E Lirė, Tė Pavarur, Tė Drejtė e Guximtar, Kudo qė Ndodhen - Ta Vėrtetojnė Emrin-Gjakun-Guximin VEPRIMIN E SHQIPES!

- Le Tė Mė Korrigjojnė, Gjykojnė, Vlerėsojnė Lexuesit E Mirėfilltė!

Pėrshėndetje 2009!
nezir myrta

[b] Idea
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
PĖRSHĖNDETJE 2009!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Diskutim i pergjithshem-
Kėrce tek: