ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 GĖZUAR VITI RI 2009!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
agNumri i postimeve : 19
Registration date : 07/12/2008

MesazhTitulli: GĖZUAR VITI RI 2009!   Wed Dec 31, 2008 7:46 pm

GĖZUAR 2009!

Pas 3009 viteve robėri mijėvjeēare, nė Kosovėn e lirė!
Bashkim tė Kombit, kur themi se jemi Bijtė e Shqipes!
Prehje nė Qetėsi Dėshmorėve tė lirisė sė Atdheut tonė!
Lehtėsim tė Dhėmbjeve Shpirtėrore Nėnave pėr Bijtė e Bijat e Rėna
pėr Lirinė e Atdheut, Motrave, Vllazėrve e Baballarėve, qė humben ma tė Shtrėnjtit dhe Nėnave qė Ofshajnė me shkrumin e Fėmijėve tė Tyre!
Kthjellim tė mendjeve tė turbullta qė s'ia dinė vlerėn Lirisė!
Unitet mbarėshqiptar me Trojet Tona ende nėn pushtime barbare!
Lidhje, tolerancė, mirėkuptim, afrim tė dashurisė vllazėrore shqiptare!
Zhdukje tė inateve personale, egoiste, xheloze e bajloze nė dėm tė lirisė!
Vdekje armiqve, tradhtorėve, spijujve, e deri tek klyshėt moskovit!
Ngushllime atyre me ideale e frymėzime tė ngordhura tė huaja!
Guxim, Forcė, Energji tė pafundme atdhetarėve tė vėrtetė e tė paanshėm!
Tė bėhemi tė pavarur nga ideologjitė e cofta politike tė shkuara!
Viti 2009 tė jetė viti i bashkimit shqiptar!
Vizion, strategji, besė e dashuri me njeritjetrin!


ag santa santa flower
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
GĖZUAR VITI RI 2009!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Pershendetje dhe Urime-
Kėrce tek: