ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 2008,viti qė e lėm pas,ēfar ndodhi ne Dollogozhde gjat ketij

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: 2008,viti qė e lėm pas,ēfar ndodhi ne Dollogozhde gjat ketij   Tue Dec 30, 2008 1:40 am

2008,viti qė e lėm pas,ēfar ndodhi ne Dollogozhde gjat ketij viti !?

Fshati Dollogozhdė ėshtė njė nga fshatrat mė tė mėdhenj tė rrethit tė Strugės.Dollogozhda ėshtė e vendosur nė rrėzėn jugore tė malit Karaorman.Kufizohet me fshatrat:Zhepin,Koroshisht,Livadhi,Novo Sellė,Tatesh i Poshtėm dhe Poum ku nihet si fshati mė i madhė i kėtij rrethi.Fshati Dollogozhdė ėshtė fshat kodrinor-rrafshinor,ku ka ndikuar nė zhvillimin ekonomik,kulturor dhe sportiv.Kultura antike shqiptare edhe sot e kėsaj dite mbahet nga gjeneratat e reja.Dollogozhda ka njė histori tė bukur nė tė kaluarėn.Nė fshatin Dollogozhdė gjenden gjėra antike si ndėr to druri shekullor i quajtur Rrapi,shtėpia etnike,dhe monomente historike ilire.Fshati Dollogozhdė ėshtė njė fshat shumė i bukur dhe i pėlqyer nga tė tjeret edhe pse popullsia ėshtė larguar dhe e shpėrndar nė shumė vende tjera tė Botės...
Ajo ka nje histori te gjat e cila me vite te tera kalon duke na len pas..
Po ēfar na la 2008?
Cilat ishin manifesimet qe u mbajten kete vite?
ēfar u be kete vite ne Dollogozhde?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
2008,viti qė e lėm pas,ēfar ndodhi ne Dollogozhde gjat ketij
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» Suzana Kuqi: Dhuratat e kėtij viti
» Art kulturė dhe poezi kushtuar 34 vjetorit tė demonstratave tė viti 1981
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Drita Fejza:DITA MĖ ĖSHTĖ PAK NATA SHUM E GJATĖ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: