ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Dollogozhdė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Dollogozhdė   Mon Dec 29, 2008 1:36 am

Fshati Dollogozhdė ėshtė njė nga fshatrat mė tė mėdhenj tė rrethit tė Strugės.Dollogozhda ėshtė e vendosur nė rrėzėn jugore tė malit Karaorman.Kufizohet me fshatrat:Zhepin,Koroshisht,Livadhi,Novo Sellė,Tatesh i Poshtėm dhe Poum ku nihet si fshati mė i madhė i kėtij rrethi.Fshati Dollogozhdė ėshtė fshat kodrinor-rrafshinor,ku ka ndikuar nė zhvillimin ekonomik,kulturor dhe sportiv.Kultura antike shqiptare edhe sot e kėsaj dite mbahet nga gjeneratat e reja.Dollogozhda ka njė histori tė bukur nė tė kaluarėn.Nė fshatin Dollogozhdė gjenden gjėra antike si ndėr to druri shekullor i quajtur Rrapi,shtėpia etnike,dhe monomente historike ilire.Fshati Dollogozhdė ėshtė njė fshat shumė i bukur dhe i pėlqyer nga tė tjeret edhe pse popullsia ėshtė larguar dhe e shpėrndar nė shumė vende tjera tė Botės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Dollogozhdė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: