ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Derivatet e naftes zbresin,ēmimi i udhetimit mbetet i njejte

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Derivatet e naftes zbresin,ēmimi i udhetimit mbetet i njejte   Wed Dec 10, 2008 10:18 pm

Derivatet e naftes zbresin,ēmimi i udhetimit me taksi mbetet i njejte

Qė prej muajt Prill 2008 rruga e udhetimit Dollogozhd-Strugė dhe anasjelltas taksistet e fsh.Dollogozhde nga 40 den e bėn ne 50 den,kurse per udhetaret e rregullt biletat nga 30 den u be 40 den,per arsyje sepse derivatet e naftes u ngriten ne 70 den 1 L.
Udhetaret nuk kundershtuan vendimin sepse i kuptuan ne mos fitimin e duhur qe ata bejne ate pune,por qė nga mesi i muajt Nėntor 2008 derivatet e naftes zbresin deri ne 4.7 den mirepo udhetimi ende kushton 50 den.
Rruga Dollogozhd-Strugė dhe Struge-Dollogozhde mund te harxhoet deri ne 3 ose 4 L naftė.

Qė tė mos jemi ne keqkuptim me taksistet ne vlersojm punen e tyre:

1) Vlersojm afrimin e studenteve dollogozhdar deri ne fakultetet ku ata studjojn behet fjal ne Struge.
2) Vlersojm respektimin e orarit qė prej muajt Prill e deri me sot nuk ka pasur ndonje veretje per munges te orarit.
3) Vlersojm sjelljen e tyre me udhetaret
Vlersojm te gjithe punen e tyre,por vetem se ne emailin e web-faqes sone erdh nje ankes ndaj uljes se ēmimit te rruges,sepse dikund ne nje familje mund te udhetoje 4-5 antare dhe mund te shfrytezoj ata para per diēka tjeter,kurse nje taksi ka llogari te udhetoje dhe te jet ēmimi i realt me kėtė ēmim qė mban nafta kėto muaj dhe parashihet te jet ēdoher me ket ēmim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Derivatet e naftes zbresin,ēmimi i udhetimit mbetet i njejte
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi: Presidenti Rugova ishte, ėshtė dhe do te mbetet arkitekti i pavarėsisė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: