ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Gjuetarėt do t’i vrasin qentė edhe ne Dollogozhde!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 26
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Gjuetarėt do t’i vrasin qentė edhe ne Dollogozhde!   Tue Dec 02, 2008 4:03 am

Shtimi i numrit tė qenve endacak nė Strugė dhe rrethine ėshtė pasojė e sjelljes sė tyre nga qytetet e tjera. Edhe pse Kėshilli i Komunės sė Strugės para njė viti ka sjellė vendim pėr largimin e qenve endacak, problemi sidomos me afrimin e dimrit bėhet gjithnjė e mė i ndjeshėm. pėrmes tė cilit do tė zgjidhet ky problem. Komuna e Struges paralajmėron se sė shpejti me shoqatėn e gjuetarėve nga Struga aksion tė pėrbashkėt pėr vrasjen e qenve endacak.
"U premtoj qytetarėve se Ndėrmarrja e komunaleve mė nė fund do tė organizoj aksionin pėr kapjen e kėtyre kafshėve. Kemi informacione se nė Strugė dhe rrethine ėshtė shtuar numri i tyre pasi barten nga qytetet e tjera ", thotė drejtori i komunaleve Valon Xhila.
Ndryshe, nė Strugė para dy vitesh ėshtė realizuar aksioni pėr zgjidhjen e problemit me qentė endacak pėrmes kastrimit.

(SH.V.)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Gjuetarėt do t’i vrasin qentė edhe ne Dollogozhde!
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Asllan Dibrani: Gjergj Kastriot Skėnderbeu edhe pėr se vdekuri po i tremb armiqtė!
» Urimet pėr Ditėlindjen time!
» Ligjet e ashpra tė kanunit qė vrasin ėndrrat e femrave shqiptare
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Teuta ishte mbretėreshė ilire, ajo mėkėmbėsoi tė shoqin, Agronin, nė vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovės Mbretreshės sonė)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: