ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 EVN zėvendėson matėsit e vjetėr tė rrymės me matės tė rinj..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: EVN zėvendėson matėsit e vjetėr tė rrymės me matės tė rinj..   Fri Nov 28, 2008 6:15 pm

EVN zėvendėson matėsit e vjetėr tė rrymės me matės tė rinj edhe ne Dollogozhde

Banorėt e fsh.Dollogozhde mirėpresin ndėrrimin e matėsve tė rrymės, dhe zėvendėsimin e tyre me matės digjital nė objektet e banimit dhe ato afariste, kėshtu shprehen punonjėsit e Kompanisė pėr shpėrndarjen e energjisė elektrike EVN tė cilėt i vizitoi stafi i www.dollogozhda.eu
Ekipet nė terren thonė se mes banorėve shpesh janė pėrhapur spekulime dhe thashetheme pėr ekipet e EVN-sė, por pasi u kemi shpjeguar detyrėn tonė kėtu, ata na kanė pėrkrahur plotėsisht, thonė ata. Matėsit e rinj sipas tyre kanė njė precizitet tė lartė tė matjes sė rrymės sė shpenzuar, pėr dallim nga ato tė vjetrat qė nuk kanė as pėr afėrsisht njė saktėsi tė tillė, ndėrsa pėrfundimisht hiqet edhe dukuri e dėmshme pėr tė gjithė, keqpėrdorimi i rrymės nga individė tė caktuar. Edhe kėtu janė vėrejtur parregullsi nė kyējen e matėsve tė rrymės me sistemin energjetik, parregullsi kėto qė mund tė shkaktojnė ngarkesė nė sistem dhe dėme tė paparashikueshme. Sipas tyre ky ėshtė edhe shkaku mė i shpeshtė pėr paraqitjen e defekteve nė rrjet. Ekspertėt e EVN-sė na treguan se si individė pa njohuri tė mjaftueshme kanė intervenuar nė matėsit e rrymės duke rrezikuar kėshtu jetėn e tyre dhe tė njerėzve pėrreth. Pėr dallim nga matėsit e vjetėr tė cilėt konsumatorėt vetė ėshtė dashur ti sigurojnė dhe tė paguajnė pėr ato, matėsit e rinj ndahen gratis nga kompania. Ata janė tė saktė, kanė dy tarifa, pra tarifėn normale dhe atė tė lirė, tė caktuara nė bazė tė ēmimores nga Komisioni rregullator pėr energjetikė.
Ekipet e EVN-sė pėr www.dollogozhda.eu u deklaruan se do tė vazhdojnė me ndėrrimin e matėsve tė vjetėr dhe nga kjo presin njė pėrmirėsim tė dukshėm tė situatės nė terren dhe pasjen e rrymės pėr 24 orė ēdo ditė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
EVN zėvendėson matėsit e vjetėr tė rrymės me matės tė rinj..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Familja Kajana, 100 vjet e persekutuar nga xhonturqit dhe komunistėt
» 'Grupi i Llapit' dėnohet me 13 vjet burgim
» Pėrkujtim:Nėntė vjet pa vėllain e dashur Mehmet Ahmetaj
» Kosova, vend i vogėl me resurse tė mėdha

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: