ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Greva ndaloi edhe festen e 28 Nentorit edhe ne Dolllogozhdė!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Greva ndaloi edhe festen e 28 Nentorit edhe ne Dolllogozhdė!   Thu Nov 27, 2008 5:43 pm

Greva paralizoi tėrė sistemin arsimor nė Maqedoni gati 5 dit rreshtazi po ashtu ndaloi edhe organizimin e festės sė 28 Nentorit nė Shkollen fillore "Nuri Mazari'-Dollogozhdė,dhe me gjėrė.
Edhe pse gjat tėrė javės nė kėtė shkollė kishte pėrgatitje pėr ta festuar Festen e flamurit por nga Mėsimdhėnėsit e shkolles mėsuam se :

" Nga shkupi ,antaret e SASHK (Sindikata per arsim shkence dhe kulture) me vendim te keshillit grevist na lajmeruan se pėrderisa greva vazhdon dhe nė ditėn e 5 nuk do mundet tė realizohet dhe program pėr ēfar do llojė feste nėpėr tė gjith shkollat e Republikes se Maqedonise, ne duam dhe prandaj u pėrgatitem qė festen e flamurit ta festojme mirepo nuk duam ti hapim telashe shkolles fillore "Nuri Mazari'-Dollogozhde'
Shprehim rastin dhe deshiren tua urojm festen e flamurit Gezuar Gezuar Gezuar" shprehet nje Mėsimdhėnės nga qė drejtori nuk ishte nė Shkolle.

Nese i hedhim nje sy Dollogozhdės ne diten e sotme,do te shohim ne shum prage te shtėpiave ku ėshtė vendosur Flamuri Kombetar me qellim qė edhe Dollogozhdaret nuk harrojne festen e flamurit kombetar.

Urime Urime Urime FESTEN E FLAMURIT KOMBETAR!


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Greva ndaloi edhe festen e 28 Nentorit edhe ne Dolllogozhdė!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: