ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Besimtaret islam kritikojn shum organizimin e koncertit per.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Besimtaret islam kritikojn shum organizimin e koncertit per.   Mon Nov 24, 2008 10:01 pm

Gjithmon ne momentin kur behet e ditur plani per organizimin e nje Koncerti me rastin e vitit te ri,ne email e web-faqes vin disa e-maile duke iu kundervu ketij organizimi nga besimtaret islam.
Edhe pse ne jemi nė nje fe dhe ne nje gjuh te perbashket por ne disa momente te caktura flasim gjuhen me mimika(gjuhen memece)dhe gjuhen tone ku krijojme dialog dhe nuk mund te merremi vesht nga qe se kuptojme njeri-tjetrin.

Pse organizojme ne nje Manifestim me 31.12.2008?

Gabimi jonė qė ju kemi len hapsire per ta kritikuar eshte se ne kete manifestim e kemi titulluar "Koncert me rastin e vitit te ri"

Te flasim me letra hapur ; ne momentin kur jepen mendimet e para per te organizuar nje koncert merren parasysh shum gjėra,qė kerkojne shum pun dhe shum pergjegjesi.
Marrim nje shembull: Nje numer relativisht i madh i banoreve te fsh.Dollogozhde jetojn jasht vendlindjes se tyre,dhe ato ne vendlindje kthehen 2 here ne vjet.
Ne stinen e veres dhe stinen e dimrit.
Ne stinen e veres,ne si organizatore te manifestimeve te ndryshme me shum mund e sakrifica me 30 Korrik organizojm fest "Takimet Dollogozhdare"
kurse,
ne stinen e dimrit organizojme fest serish "Takimet Dollogozhdare' por nga qe e tėr bota feston ndrrimin e viteve dhe ne jemi viktim e saj
Mendimi primar i ketij koncerti eshte Mirseardhja e mergimtareve Dollogozhdar jo pa qellim ky koncert mbahet prej ores 20:00 deri me 21:30 dhe jo ne 00:00 nga qe ne at moment behet ndrrimi i viteve dhe kjo mes veti permban: Valle ,Keng, Humor dhe ndarje mirnjohjesh.
Te gjithe nga ne e dim se ne Dollogozhde egziston SHKA BESA,ku ajo nxjerr talent ne fushen e kercimit, dhe te gjithe ket aktivitet te kesaj shoqerie ne fund te vitit e shfaqin para publikut Dollogozhdar.
Dmth qe te jemi te qarte ky manifestim nuk eshte kunder askujt dhe kunder fejes islame ; pikerisht jemi pro fejes islame dhe jemi pro bashkimit te dollogozhdareve ne nje vend ku te argetohen dhe zbaviten.
Kerkojme ndjese nese jemi gabim,por mosha dhe mesimi nga me te vjetrit eshte mungesa per ti kuptuar sendet me mire!

Me respekt dhe nder nga ana jone!

Regjistrohu ne web-faqe dhe jep mendimin apo kritiken tende!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 26
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Re: Besimtaret islam kritikojn shum organizimin e koncertit per.   Thu Nov 27, 2008 11:33 am

ncncncn... sedi si mund ta kritikoj njerzit at dit te bukur.. un per vete e pres me mall at dit.. se aty takon gjdo kend.. shifesh me njerz qe si ke par prej kur.. per te rint esht diqka shum e veqant..si per SHKA BESA.. si per ato qe e organizojn..si per ato qe e paraqesin programin si per te gjithe...

shpresoj ta festoni vit per viti.. dhe mos degjoni fjalt dhe xheloziat e kota...


tpershendes gega... ishalla u behet sa ma mir edhe ket vit..

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Besimtaret islam kritikojn shum organizimin e koncertit per.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Shqipėria ka shumė pėrparėsi pėr turistėt evropianė
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Kush Tradhėton mė shumė Femra apo Mashkulli ?
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: