ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Edhe SHF "Nuri Mazari' hidhet ne greve!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Edhe SHF "Nuri Mazari' hidhet ne greve!   Mon Nov 24, 2008 8:07 pm

Tė punėsuarit nė arsim, shkencė dhe kulturė sot fillojnė grevėn e pėrgjithshme, konfirmoi Sindikata pėr Arsim, Shkencė dhe Kulturė (SASHK).ne Maqedoni
Keshtu qe edhe SHF "Nuri Mazari'-Dollogozhde perkrah greven e pergjithshme prej sot e Hene 24 Nentor 2008 dhe deri sa te gjehej nje zgjidhje per rregullat qe kerkojne keta puntore ne arsim.
Ne SHF "Nuri Mazari" stafi i shkolles( Drejtori,sekretari,arsimtaret dhe punjonsit te tjere) ishin prezent ne shkolle gjat tere orarit dhe pranuan nxėnėsit, por nuk ushtruan funksionin arsimor-edukativ.
Me grevėn kėrkohet qė mė sė voni deri nė mbarim tė vitit, tė nėnshkruhen marrėveshjet kolektive pėr veprimtaritė pėrkujdesja dhe edukimi i fėmijėve, pėr arsimin e lartė, tė shkencės, ndryshimet dhe plotėsimet e marrėveshjeve kolektive pėr kulturėn, dhe tė gjitha tė aplikohen prej njė janarit tė vitit tė ardhshėm.
Po ashtu kerkohet qe kompensimi pėr ushqim tė paguhet nė shumėn e 20 pėr qind tė rrogės mesatare nė nivel tė shtetit dhe tė aplikohet prej fillimit tė vitit tė ardhshėm, kurse kompensimi pėr transport tė jetė nė lartėsinė e shpenzimeve reale tė punėtorit qė i paguan pėr shkuarje ne vendin e punės dhe pėr kthimin nė shtėpi.
Greva parashihej te vazhdoje edhe ne ditet e ardhshme!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Edhe SHF "Nuri Mazari' hidhet ne greve!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: