ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 SHKA "BESA"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: SHKA "BESA"   Sat Nov 22, 2008 7:23 pm

SHKA "BESA"Dollogozhd fillon me ushtrime per arsyje..!?

Gjithmon dollogozhdaret mundohen tė paktėn deri diku tė mos e humbin vullnetin pėr art dhe kulture.
Jan vetem 3 shkronja qė tė japin shum kuptim dhe vlere:
SHKA- SH( Shoqeri) K (Kultur) A (Art) "Shoqeria Kulturore Artistike"
Pikėrisht keto 3 shkronja ,rinia dollogozhdare i mbron me vullnet dhe shprese.
Nisin ushtrimet per valle SHKA "Besa"-Dollogozhde,mirepo tash mė e ndar nė 2 grupmosha si:
a) SHKA "Besa" mosha 1994-1995 dhe
b) SHKA "Besa" mosha 1990-1991-1992

a) Grupmosha 1994-95 me 20 anėtar ku 10 meshkuj dhe 10 femra pergatiten me njė valle per nder te festes se madhe 28 Nentorit ku do prezantohen para publikut dollogozhdar dhe me gjere ne SHF "Nuri Mazari"-Dollogozhde.

kurse

b) Grupmosha 1990-1991-1992 me 14 anetar ku 7 meshkuj dhe 7 femra pergatiten me disa valle me motive te ndryshme per nder koncertit madheshtor me rastin e vitit te ri 2008-09 qe tash me per here te 3 organizohet ne Dollogozhde nga rinia Dollogozhdare.

Edhe pse shum persona nuk ia hedhin syt punes kesaj shoqerie kulturore artistike po prap se prap vullneti nuk mund te anashkalohej prandaj rinia dollogozhdare kerkon mbeshtetje sa me shum per te ngritur nivelin kulturor ne Dollogozhde.
Te dy shoqerit jane nen mbikqyrje te Argent Alasanit dhe Pėllum Veliut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 26
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Re: SHKA "BESA"   Thu Nov 27, 2008 11:35 am

ahh te jetosha edhe un atje.. do kisha mar pjes edhe un.. nesee...


fat dhe gjdo te mir per te dy grupat.. ju pershendes

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
SHKA "BESA"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: