ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Denohen Taksistet e Fsh.Dollogozhde!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Denohen Taksistet e Fsh.Dollogozhde!   Wed Nov 12, 2008 12:08 am

Transporti publik ėshtė i prekur gjithashtu nga vendosja e TVSH-sė,ku ndėrmarrjet e Transportit Publik ne Dollogozhde si: Bina Trans dhe Euro Trans (2 firma transporti publik) denohen me nga 1500 euro,per mos vendosjen e taksave rrugore (fiskallna),po ashtu i eshte nderpritur 1 muaj rresht puna nje taksistit sepse eshte denuar per mos venien e takses rrugore.
Tash BINA TRANS me drejtor Nevzat ALasani,ka lejetransporti per 5 mjete transporti ; po ashtu edhe Euro Trans me drejtor Izmit Pollozhani ka lejetransporti per 5 mjete transporti,keto duhej te pagojne per secilin mjet transporti nga 15 000 den (250 euro) per vendosjen e takses rrugore sepse perndryshe do ju nderpritet puna edhe mjeteve tjera njejt siē eshte vepruar me njerin mjet transporti.
Per kunder ketij denimi,nga drejtoret e firmave degjuam se ato do paguajne secili nga 15 000 den ( 250 euro) per vendosjen e taksave rrugore kurse do kerkojn mbrotje ndaj denimit 1500 euro duke u bazuar ne vendosjen e rregullut e taksave rrugore.
Problemi qe mund te haset ne te ardhmen tek udhtaret ,nuk mund te perjashtohet mundesia e ngritjes se ēmimit te rruges Struge-Dollogozhde dhe anasjelltas,qe momentalisht eshte 50 den.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Denohen Taksistet e Fsh.Dollogozhde!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: