ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Jam Dollogozhdar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Jam Dollogozhdar   Thu Oct 16, 2008 5:26 pm

"Ne Dollogozhde linda-u rrita
kalova ditėt e rinėse,
do t'i kaloj edhe ditet e pleqerise
Dollogozhdė..! Ta puthsha fjalen.
Dollogozhdė..! Ta sherofsha plagen
Dollogozhde...! Vdeksha per ty,-e vdeksha nė ty
mora rruge gurbeti qė nė rini
ah!.. se ē'kam nje mall
per gurin e bardhe,per gurin e zi!
Kudo qe te shkojme ta kemi nje fjal
neve jemi te gjithe perjet Dollogozhdar"


Kėshtu shprehet Minir Jusufi.

------------------------------------------------------------------------------------
www.dollogozhda1.it.gg ėshtė fjala,zeri juaj..ajo gjithmon kujdeset per ta mbeshtetur njeri-tjetrin.
Ne e bem web-site Dollogozhden qe ta keni aty ku jeni,aty ku rrini,qe edhe ajo te jete me ju,ne sakrifica dhe ne arena,aty ku ju nevojitet dhe i nevojiteni asaj...
se fundi eshte vendlindja juaj dhe e jona na ka rėnė koka do na bjerė edhe trupi.

Dollogozhda

Dollogozhda me dollogozhdare mė e mire se dikur dhe thelle e zhytur ne ndertim e siper dhe i dhame nje pytje gurbeēinjt te nderuar,per ju,qe keni lene shtėpiat dhe keni shkuar ne mergim,ku edhe dielli nuk eshte i njejte as qielli,as klima.Pra,nuk eshte ajo qe zemra juaj e pati ne vegjeli.
Prandaj ne,tė nderuar orvatemi me mish e shpirt te afrohemi sa me afer jush dhe ti kujtojme ēastet e femijrise se bashku,kur lujshim me balte apo vrapojshim zbathur.
E ato ishin ēastet qe ngelin ne mbrese.
Kurse ne,orvatemi te jemi ata qe ishim ne fillim dhe nga fillimi ti perveshemi punes per Dollogozhden per nenen tone dhe tuajen qe s'na leshon kurre prej gjirit te vet.
Prandaj ne dalim me moton : Ta mirmbajme vendlindjen,ta zhvillojme kulturen dhe arsimin,ta zhvillojme vetedijen tone dhe bashkarisht te hyjme ne etapen "Dollogozhda e re"
Se Dollogozhda dy hapa para e prapa nje hap!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Jam Dollogozhdar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: