ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kush jan udheheqsit e fsh.Dollogozhde?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Kush jan udheheqsit e fsh.Dollogozhde?   Fri Oct 10, 2008 6:51 pm

BASHKESIA VENDORE E FSH.DOLLOGOZHDE


Bashkesia vendore e ka per detyre te kujdeset per ēfar do lloje problemi qe haset ne fshat,per ēdo vendim qė merret ne Dollogozhde bashkesia vendore duhet te marre pjese.
Ne Dollogozhde bashkesia vendore duhet te mirmbajė dhe te kujdeset per fshatin ne pergjithsi si per Ujin,vendime te ndryshme,organizime me raste festash si dhe te ndryshme.

Me Date 16.02.2007 ne ora 19.00 ne lokalet e shkolles fillore zgjidhet nga dollogozhdaret kjo kryesi vendore e fsh.Dollogozhde:

1.Kaim Dauti
2.Ismet Alasani
3.Zirajet Shaqiri
4.Imer Dani
5.Bardhyl Sela
6.Shkelzim Bariu
7.Afrim Dani
8.Juni Ziba


Me kryetar: Z.Fejzi Ziba

Ndersa...

Xhamia po ashtu ka nje vlere te veēant sa i perket Dollogozhdes,sepse e gjith popullata e fsh.Dollogozhde jane te fejes islame.
Xhamia gjithmon merret me obligimet fetare dhe eshte pjese e katundit.
Perderisa eshte pjes e katundit edhe aty emerohet bashkesia e xhamis ku jan te obliguar te kujdesen per mirmbatjen,kujdesin dhe pagesen e imamit te xhamis.

Ne Xhamin e fsh.Dollogozhde me date 30 Korrik 2008 zgjidhet kjo kryesi:

1. Raif Mazari Muteveli
2. Enes Shaqiri zv.Muteveli
3. Resmi Adili Anetar
4. Naxhi Kurtishi Anetar
5. Ismet Alasani Anetar
6. Qani Bilali Anetar
7. Afrim Kica Anetar
8. Mirdash Zhaku Anetar
9. Rami Dervishi Anetar
10. Ashim Ziba Anetar
11. Vedat Islami Anetar
12. Nebi Neziri Anetar
13. Agim Sela Anetar
14. Kaim Dauti Anetar
15. Shpetim Shazimani Anetar
16. Qerim Dauti Anetar
17. Avdi Sllatina AnetarKeto jane njekohesisht udheqes te fsh.Dollogozhde.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Kush jan udheheqsit e fsh.Dollogozhde?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kusari- Lila: Ja kush deshi tė mėvrasė, pazari pėr ekzekutimin tim u krye nė Gjakovė
» Kryqi i Kuq Shqiptar: Kush dhuron gjak shpėton njė jetė
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Shyhrete Behluli ėshtė sėmur !
» Hilmi Saraēi: Masakra serbe nė Studime tė Poshtme (Martiraj) 1998-1999

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: