ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pėrgėzohen besimtarėt dollogozhdar pėr "Kadrin"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 27
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Pėrgėzohen besimtarėt dollogozhdar pėr "Kadrin"   Thu Sep 25, 2008 6:51 pm

Stafi i http://www.dollogozhda1.it.gg informon besimtarėt e Fesė Islame se sipas Kalendarit Islam, Nata e madhe e Kadrit ėshtė tė premten nė mbrėmje, nė natėn 27 tė muajit Ramazan sipas kalendarit Hixhri. "Kjo ėshtė natė e bekuar, mė e dobishme se njė mijė muaj, me plot sekrete dhe urtėsi, tė njėjtėn duhet kaluar nė ibadet, lutje dhe adhurim. Natė nė tė cilėn filloi shpallja e librit tė qartė Kuranit famė lartė, kėtu filluan ndryshimet shoqėrore, revolucionit dhe inspirimit shpirtėror, ngritjes sė vetėdijes intelektuale, kultivimit tė vlerave civilizuese dhe tė ekzistimit tė tolerancės globale", thuhet nė pėrgėzimin e BFIM-se. "Lusim All-llahun e plotfuqishėm qė ibadetet dhe lutjet e bėra gjatė kėsaj nate t'i pranon. Me rastin e kėsaj nate tė bekuar, stafi i http://www.dollogozhda1.it.gg i pėrgėzon tė gjithė besimtarėt e vendit tonė me dėshirė qė kėtė natė ta kalojnė nė mirėqenie, me plotė pėrkushtim ndaj All-llahut xh.sh. prej tė cilit kėrkojmė qė tė na bekojė".

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Pėrgėzohen besimtarėt dollogozhdar pėr "Kadrin"
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gėzuar tė gjithė Besimtarėve Shqiptarė tė Krishter, festen e Pashkėve - Ringjalljen dhe ngritjen e Jezusit ne qiell !
» "Dublinasit" Pjesa e I
» POEZI NGA GRIGOR JOVANI TE ZGJEDHURA NGA "SOFRA POETIKE"
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e pėrkujtimit tė trembėdhjetėvjetorit tė rėnjes heroike tė Komandantit tė Brigadės 121-"Kumanova" tė UCK-sė, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dėshmorėve tė kėsaj Brigade

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: