ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Tre muaj burgim me kusht pėr kryetarin e Strugės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Tre muaj burgim me kusht pėr kryetarin e Strugės   Thu Jul 17, 2008 7:34 pm

Gjykata e Strugės i shqiptoi tre muaj burgim me kusht kryetarit tė Strugės Ramiz Merko, pėr shkak tė ndėrtimit tė pėrmendores tė Nuri Mazarit, ish pjesėtarė i UĒK-sė .

Shoqata e pjesėtarėve tė ish- UĒK-sė, e jo komuna e Strugės janė iniciatorė pėr ngritjen e pėemrndores nė qendėr tė Strugės tė ish pjesėtarit tė UĒK-sė Nuri Mazari. Si tė pabazė dhe politike e quan krytatri i komunės sė Strugės Ramiz Merko nė vendimin e Gjykatės themelore tė Strugės e cila sot ia shqiptoi dėnimin m e burg nė kohėzgjatje prej tre muajsh, ndėrsa me kusht nė njė vit.

“Unė pohoj se nga e vetėqeverisjes lokale fare nuk ka tender pėr ndėrtim tė pėrmendores nuk ėshtė shpenzuar asnjė denar nga kasa e komunės pėr ndėrtimin e njė pėrmendoreje tė kėtillė. Unė mendoj se kėto janė vendime politike : ndoshta edhe nuk duhet t{i komentojmė”, deklaroi kryetari i Strugės, Ramiz Merko.

Vendimi i gjykatės themelore tė Strugės ėshtė epilog i procedurės qė ngriti prokuroria publike , e cila kėrkoi qė tė ndėrpritet ndėrtimi i pėrmendores si dhe rrėzimi i tė njėjtės. Mirėpo Nuri Mazari ishte vrarė nė njė incident me armė nė fshatin e Strugės Dellogozhdė 11 korrik 2005 nė rrethana tė panjohura. Ai ishte kėshilltar nė kėshillin e Strugės kur qe vrarė Nuri mazari.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
Arbnor©

avatar

Numri i postimeve : 7
Age : 27
Vendodhja : Dollogozhde
Registration date : 07/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tre muaj burgim me kusht pėr kryetarin e Strugės   Thu Sep 25, 2008 3:04 am

a be kot rrena jon kta Ramizi kurxho ska bo @@

_________________
Dhe Me Ne Fund Vjen Hacking And Cracking Portal,
Ju Mundeson Qe Ta Njihni me Mir Kompjuterin Tuaj
Si Edhe Te Hyni Ne Boten e Internetit,
Si Edhe Shum Qka Tjera Na Vizitoni Edhe Binduni
Besoj se Nuk Do Te Zhgenjeheni
Do Tju Ndihmojm Rreth Cdo Problemi Qe Keni

Pra: www.dollo-crew.tk Ju mirpresim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollo-crew.tk
 
Tre muaj burgim me kusht pėr kryetarin e Strugės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaban Cakolli:Intervistė me shkas me Kryetarin e Lidhjes se Krijuesve nė Mergatė, Z. Hasan QYQALLA
» 'Grupi i Llapit' dėnohet me 13 vjet burgim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: