ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ujrat e zeza-Pjes e jetes sone te perditshme ne Dollogozhde?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Ujrat e zeza-Pjes e jetes sone te perditshme ne Dollogozhde?   Tue Jul 08, 2008 1:38 am

Dollogozhda gjithmon gjykohet pėr shum probleme qe vet ia ka bere vetvetes.
E themi ketė per te vetmen arsyje per tu ndalur ne nje problem tjeter ne Dollogozhde.
Dikur kur Dollogozhda ishte Komun ne vete,flitej se ish bere plani per Kanalizimin ne te dhe dita dites pritej punimi i saj,mirepo se si rrodhen punet ateher ne Komunen e Dollogozhdes,se si kush i mori ata Parat e atij projekti , "i lumt"- se kujt i behej vone se ēfar pasojash do le me pas.
(Nuk deshirojme te hyjm thelle ne ato pika se e para askush sna perkrah veēse deshirojm te hym ne teme pak a shum per te paraqit nje problem qe sot ne vuajm nga ajo)
(Kshu qe le tia lem dikujt tjeter te gjykoj ato persona qe luajten me fatin tonė ose le ti vrase ndergjegja e tyre)

Cilat janė ato pasoja qė ne vuajm sot pasi qe mungon Kanalizimi?

Si fillim te vjen keq kur bie SHI,sepse ujrat dalin siper asfaltit dhe behej tamam si nė pllazhe sdukej as rruga as gropa,veēse nje UJ qė nje zot e di se si vijon.
Me pas,kur shi nuk ka! ateher nuk mungoin UJRAT E ZEZA neper rruge,ato Ujra qė ste len te thithish edhe ajrin sepse nuk durohej ajo ere e rende,ato ujra qe sot levizin siper asfaltit ne Dollogozhde..


E kush duhej ta rregulloje kete gje?

Shum e thjeshte,duhej bere kanalizimi mirepo kush ta beje?
Nese shkojm ne komun dhe pysim ne zyren e veēcante qe merret me kanalizimet, se kur do behej Kanalizimi ne Dollogozhde?
Me siguri do marrim nje pergjgije?
Po ne Dollogozhde kanalizimi eshte bere?
Pergjigje interesante..Eshte bere me fjale por me pun? Eshte bere me plan dhe jan dorzu parat per tu bere po kush i VJODHI?
Interesante...Vite me rradh Dollogozhda komun ne vete dhe ēfar arriti?
Vetem asfaltimin jo te plote te rrugeve neper fshat e mirmbatjen e klubit KFDollogozhda apo shoqeria kulturore Besa?
Po diēka me shum..? Eshte e dukshme asgje nuk shofim qe eshte bere ne Dollogozhde?

(Serish nuk kemi te drejte te hyjm thelle ne keto tema edhe pse duhej bere Zbulimi i plot se si rrodhi puna e KOMUNES SE DOLLOGOZHDES? mirepo kush ka kete te drejte? Ne jo qe sdumi mirepo nuk e dim sa do na perkrahin nese do i hym kesaj pune???)

Tė hym me troē nė temen kryesore qė ne kemi vendu si tittul "Ujrat e zeza-Pjes e jetes sone te perditshme ne Dollogozhde?"

Dmth,ne kete dite te nxehta vere,edhe pse ne Dollogozhde hasen shum probleme edhe UJRAT E ZEZA i duhej te shtohen ne listen e problemeve ne Dollogozhde?
Dit me rend,te vjen Turp,inat, ke frik te marrish frym nga ajo er e rende sepse neper Rrruget e fshatit ato qarkullojne pa problem!
Zgjidhja e vetme e kesaj eshte se duhej bere Kanalizimi? Mirepo kanalizimi eshte enderr per Dollogozhden sepse jan disa arsyje pse nuk mund te behej tash per tash,por gjithmon jemi mesuar ne LE TE SHPRESOJME!?
http://www.dollogozhda1.it.gg
Ne e kemi obligim se pari ndaj vetvetes dhe te tjereve me vet inciativen tone me vullnetin tone tua cekim keto probleme drejtpredrejte pa e diut se ēfar problemi mund te hapim,mirepo qė ta dini
NE FLASIM ME SYT E REALITETIT!

Ju faleminderit per mirekuptimin!


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Ujrat e zeza-Pjes e jetes sone te perditshme ne Dollogozhde?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» KQZ: Deri nė orėn 13:00 kanė votuar 35,24% e zgjedhėsve. PD: Pjesėmarrja mbi 36 pėrqind
» Ré tė zeza mbi RTK
» Merr pjesė edhe Sefer Haxhija
» Besim Muhadri: A ishte vrasja e Emin Durakut pjesė e skenarėve tė komunistėve serbė dhe tė shėrbėtorėve tė tyre nė Kosovė?
» Zbulohet pjesė e arkivit tė Bajram Currit gjatė emigracionit nė Vienė nė periudhėn 1918-1919

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: