ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Uji problemi qė shqeteson mergimtaret e posaardhur!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Uji problemi qė shqeteson mergimtaret e posaardhur!   Sat Jul 05, 2008 12:29 pm

"S'tė merr malli tė vish nė shtėpin tėnde,sepse qė ditėn qė kam ardhur kėtu,nuk kam par Uji me sy"- Kėshtu shprehet njė mėrgimtar i posaardhur nė Dollogozhdė.
Me tė vėrtetė kjo ēeshtje ende e pazgjidhur ka shqetėsuar tė gjithė banorėt e F.Dollogozhde,mirepo sa i ka shqetėsuar ata qė nuk e paguajne Ujin ndėr vite!?
Tash mė janė bėrė vite me rradh qė ky problem na ndjek vazhdimisht,ky problem qė kėrkon zgjidhje,ky problem qė ka fut ne shqetesim 3500 banor,ky problem qė nė kėto dite te nxehta vere, te djeg dhe tė kalbė.
Ndoshta shume e kemi komentuar me fjal dhe me veper nuk kemi reaguar,mirepo ketu qendron problemi se secili prej nesh Komenton dhe asgje nuk arrin.Deri me sot askush nuk ka marr inciativėn per zgjedhjen e ēeshtjes se Ujit.
Me te vertet kjo ēeshtje kerkon zgjidhje sepse fundi fundit nuk jetohet pa UJi
Disa nga banoret e F.Dollogozhde jan te shqetesuar sepse gjat kesaj vere 2008 kan dasma nė shtėpit e tyre e si mund tia dalin pa UJI?
Problem dhe turp ndaj rajonit se i vetmi vend Dollogozhda, ende vazhdon problemi i UJIT.Dollogozhda me nje numer relativisht te madh te banoreve dhe shumica jetojn ne mergim ka problem per UJI? Edhe kjo i duhej Dollogozhdes,per tu komentuar me gjeresisht.
Ku qendron problemi qė ne keto dite te nxehta vere nuk ka UJI?

Mir dhe qarte,problemi i par qendron se UJI nuk paguhet nga nje numer i madh i banoreve te Dollogozhdes,pikerisht nga ato qe bejn BLA BLA BLA neper kafenet e ndryshme PSE SKA UJI? a faktikisht ata jan te paret qe se paguajn?
Bashkesia vendore e Dollogozhdes, organizojn mbledhje per zgjidhjen e ēeshtjes se UJIT? mirepo askujt si intereson ,jo se nuk i intereson per UJI? por problemi eshte se PAGESEN NUK E KAN BERE?
Problemi tjeter per UJIN eshte borxhi ndaj EVN-sė, e cila nderpret rrymen elektrike nga mospagesa.
Dhe tash.. presim "sherbet pi allajt" (kshu i thoen nje fjal popullore) .. Tash ēdo gje nvaret nga Bazenti i Ujit ne Dollogozhde, kur do ket Uji atje do ket edhe neper shtepit e Dollogozhde,edhe atė aj Uji mjafton vetem per te pire,sepse 2-3 ore edhe pasaj ik serish.
Problem edhe shqetesues edhe qesharak!
Shqetesues sepse nuk kemi uji per te pire,per tu larė e ēka mbetet per tjeter gje.
Qesharak sepse u ben vite qė ky problem ende vazhdon dhe nuk mund ti gjejm nje zgjidhje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
nedritNumri i postimeve : 12
Registration date : 07/12/2007

MesazhTitulli: Re: Uji problemi qė shqeteson mergimtaret e posaardhur!   Mon Jul 07, 2008 12:39 pm

s.a
problemi i ujit do te zgjidhet ateher kur fshateret nuk do ta pengojn zgjedhjen e problemit.
se si e pengojn zgjedhjen ja keshtu:
se pari uji esht obligim te paguhet nga cdokush qe e shfrytezon.
se dyti te zbulohen dhe bllokohen ceshmet e fshehta te cilat harxhojn uj pa mas
dhe se treti uji nuk mjafton per te pi ndersa shum njeres uisin(ujtntin) kopshtet livadhet......
nese me lejohet te cek ketu-
ata qe e pin ujtin dhe qe e shfrytezojn dhe nuk e paguajn ujin e kan haram se kjo konsiderohet uzurpim.
ata qe nuk i kan ceshmet e lidhura me saatindhe e shfrytezojn ujtin me ane te atyre ceshmeve ujtin e kan haram sepse kjo konsiderohet vjedhje.
andaj cdkosh zgjedhjen e problemit te ujit duhat ta fillon nga vetvetja dhe mos tua hedh fajin te pa fajshmeve.
i lus fshateret te e marrin punen me seriozitet dhe sinqeritet se nje veper e ketill eshte mekat gjynah dhe e ndaluar rreptesisht.
ju flm per mirekuptim
s.a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Uji problemi qė shqeteson mergimtaret e posaardhur!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: