ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Nis shperndarja e Tatimit te prones ne 450 Shtepi ne Dollo..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Nis shperndarja e Tatimit te prones ne 450 Shtepi ne Dollo..   Wed Jun 18, 2008 11:47 pm

Ne baze te nenit te 30 nga ligji per tatimin e prones,Komuna e Strugės solli fletpagesė per tatimin e prones..
Keshtu qe ēdo banor i F.Dollogozhdė ( pa marr parasysh se ku jeton) ėshtė i detyruar te paguaje tatimin ndaj prones se tij.
Keshtu qė,ne fleteparaqitjen jan arsyetuar keto lloje te pronash:

Toka joagrare
Banesa ne te cilen jeton
Banesa ne te cilen nuk jeton
Ndertesa administrative
Lokalet afariste
Garazha
Banese per pushim dhe rekreacion
Ndertesa per pushim dhe rekreacion
Objekte ndertimore te tjera
Toka bujqesore

Pas ketyre llojeve te pronave,nvaret se ēfar shfrytezon nga keto te lartpermenduara dhe ne fund del shuma e caktuar per at shfrytezim te prones.
Per mos pagese ne kohe te tatimit llogaritet kamate ne pajtushmeri me nenin 79 nga ligji per tatim ne prone.

Fletderguesi eshte i detyruar te shkoje ne ēdo shtepi qė i bien ne 450 shtėpi ne Dollogozhde.

Udhezim:

Kunder ketij aktvendimi mund te parashtrohet ankese ne afat prej 15 ditesh nga dita e pranimit te aktvendimit.
Ankesa parashtrohet permes kr.te komunes se Struges deri te Ministri per finance-Shkup,taksuar 250 den taksa administrative.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Nis shperndarja e Tatimit te prones ne 450 Shtepi ne Dollo..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: