ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 2008-viti qe pritet te behet asfaltimi i plote i rrugeve nep

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: 2008-viti qe pritet te behet asfaltimi i plote i rrugeve nep   Sat Jun 14, 2008 11:24 pm

2008-viti qe pritet te behet asfaltimi i plote i rrugeve neper fshat!

Dollogozhda ėshtė e vendosur nė rrėzėn jugore tė malit Karaorman, me lartėsi mbidetare afėr 800 m dhe kufizohet nė lindje me fshatin Zhepin (1,6 km) dhe Koroshisht (2,3 km), nė jug me fshatrat: Livadhi (2,8 km) dhe Bixhovė (3,7 km). Nė jugperendim me fshatin Novo Sellė (3,1 km), nė perendim kufizohet me fshatin Tatesh i Poshtėm (2,9 km), kurse nė veri me fshatin Poum (2,9km).
Ajo ka rrugė tė asfaltuara: Dollogozhdė-Livadhi-Drasllavicė-Strugė, si dhe rrugėt Dollogozhdė-Zhepin-Koroshisht, Dollogozhdė-Tatesh i poshtėm-Misllodezhdė dhe Dollogozhdė-Poum.
Duke mos lene anash se edhe rruget mbrenda fshatit jane te asfaltuara mirepo tash pritet edhe asfaltimi i nje rruge ne te cilen eshte shtuar banimi.
Behej fjal per pjesen jugperendim me saktesisht ne kthesen e par te kodra e par (tumba) ne hyrje te Dollogozhdes nga Livadhia.
Duke u bazuar ne baze buxhetit komunal ne Strugė,pritet mbrenda keti viti 2008 ose nga fillimi i vitit 2009 edhe kjo rruge te asfaltohet.
Nuk e vendojm ne dyshim sepse kjo pjese pra asfaltimi i kesaj rruge eshte ne planprogramin komunal.
Me asfaltimin e kesaj rruge ateher Dollgozhdės i duhej zgjidhja e puneve te tjera qe i kan len pas si pershembul : Kanalizmi, zgjedhja e ēeshtjes se ujit e kshu me rradh.


"www.dollogozhda.be Ne ua cekim ēfar do lloje problemi pa hasur ne politike"Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
2008-viti qe pritet te behet asfaltimi i plote i rrugeve nep
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shyhrete Behluli ėshtė sėmur !
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» Suzana Kuqi: Dhuratat e kėtij viti
» Zbardhet vrasja e Xhemail Mustafės, pritet arrestimi i dorasit
» Art kulturė dhe poezi kushtuar 34 vjetorit tė demonstratave tė viti 1981

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: