ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Mire se te vini Gurbeēar...!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Mire se te vini Gurbeēar...!   Thu Jun 12, 2008 1:34 am

Ashtu siē ēdo vit,familjet e ndryshme dollogozhdare,dita ditės presin me mall bitė,niperit nuset e kshu me rradh..Edhe ne kete vite e njejta rruge vazhdon.
Dollogozhda me 3500 banor,ku nje numer teper i madh jeton jasht vendlindjes ,shtepia e oborre te boshatisura,familjaret presin kete vere me 2-3 jave te ēmallen ne vendlindjen e tyre.
Ne baze te anketes sonė se A do vini per pushimet verore 2008 ne Dollogozhde? nje numer me i madh jane duke i numeruar ditet se kur te vin,nje numer mesatar jan te zgjenjyer nga vendlindja per arsyje personale qe nuk i dim dhe nje numer i vogel nuk kan kohe te vin.
Sipas situates,parashikohet qe ne kete vite te ken ardh me shum banor nga F.Dollogozhde ne vendlindjen e tyre.
Gjat muajt Qershor presin nje numer banoresh nga Dollogozhda- banues ne Amerike.
Ndersa ne muaj ne vazhdim presim te gjithe gurbeēaret.
Gjat keti sezoni 2008 parashihej shum plane vetem e vetem per te sjellur deri ne bashkimin dhe bashkpunimin edhe me tutje me gurbeēaret duke ua bere me dijeni se ky vend eshte edhe i tyre.
Pregatitjet e restoraneve,kafeneve dhe shitore jan te pergatitura me plot supirza vetem e vetem per te kriju nje atmosfere teper te madhe dhe te paarritshme per ti bere gurbecaret ti nxjerrin mallin e vendlindjes brenda 4 javesh.
Kshu qė MIRESEVINI GURBECAR!
Jeni te mireseardhur ne shtepin tuaj..!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Mire se te vini Gurbeēar...!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pershkrimi me i mire i bere ndonjehere per Kosoven !!!
» Kadri Mani & Avni Avdiu: Zonja Carla del Ponte, pasi tė hetoni nė Bosnjė e nė Serbi, mund tė vini nė Kosovė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: