ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 BDI,kryeson nė Dollogozhdė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: BDI,kryeson nė Dollogozhdė   Mon Jun 02, 2008 1:48 am

01.06.2008 ( E DIELLE) Ditė votimi,ditė per tu udhezuar drejt te ardhmes,ditė qė kėrkon heshtje dhe pune,ditė qė tė shtin ne sherr dhe ne qetesi.Njė ditė drejt ardhmerise.
Sot,prej ores 07:00 te mengjezit,ne lokalet e SHF "Nuri Mazari"-Dollogozhde, u mbajt qendra e votimit ne te cilen moren pjese aktive qindra banor te Dollogozhdės.
Sipas rregullave qe u dakorduan shtabet zgjedhore te partive poltike,ishin te obliguar secili te votoj per veten e tij dhe kshu ndodhi deri ne 19:00 ( ne mbremje).
Nė Dollogozhde,qindra qytetar ishin te interesuar per voten e lire dhe demoktratike kshu qė ata votuan per partine qe mendojn se do ua mbroj interesat e tyre ne te ardhmen,qe nenkupton per nje ardhmeri sa ma te mire.
Ne baze te votimeve ne Dollogozhdė,lista e sakt ėshtė:

Ne vend te parė fiton:

BDI me 653 VOTA

Nė vend te dyte fiton:

PDSH me 270 VOTA

dhe ne vend te trete fiton:

BDSH me 14 VOTA


Nga shtabi zgjedhor i BDI-Dollogozhdė,nuk mbetet gje tjeter pervec se ato e prisnin kete fitore sepse puna e tyre disa vjeēare ėshtė bėrė ne kualicion me Popullin.Kshu qė presin rezultatet ne tere Maqedonin dhe me pas do i perveshėn punės mbar e mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
BDI,kryeson nė Dollogozhdė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: