ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Fotografi te vjetra nga SHKA "BESA'-Dollogozhdė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Fotografi te vjetra nga SHKA "BESA'-Dollogozhdė   Sun May 18, 2008 9:41 pm

Shoqėria Kulturore-Artistike "BESA" ėshtė formuar nė vitin 1974,si rezultat i dėshirės sė madhe tė rinisė Dollogozhdare, pėr tė afirmuar vlerat dhe traditėn kulturore-artistike tė Dollogozhdės dhe Trevės Strugane.Pėr shkaqe tashmė tė njohura politike nė kėto treva, kjo Shoqėri ndėrpret Aktivitetin e sajė disa vite dhe pėrsėri rinis Aktivitetin e saj nė vitet 1991/92.Nė vitet qė rrodhėn Shoqeria "BESA" merr pjesė nė njė numėr tė madhė Koncertesh dhe Festivalesh si nė: " Kėngė Jeho"- Strugė; "Sharri Kėndon"- Tetovė; "Oda Dibrane"-Peshkopi dhe tė tjera manifestime kulturore, ku prezanton tė gjitha tė arriturat e kėsaj Shoqėrie ndėr vite.
Kjo shoqeri ka nxjerr mjaft talent te rinj nga F.Dollogozhdė,nder vite edhe sot kjo ende vazhdon duke e ruajtun traditen dhe vleren dollogozhdare.
Duke e falemenderuar ish valltarin e SHKA "Besa"-Dollogozhdė, Z.Dritan Ida ,qe na ofroj disa fotografi nga SHKA BESA-Dollogozhde ,ne periudha te ndryshme dhe ne pjesmarrje te ndryshme.


Edituar pėr herė tė fundit nga ArGeN--t nė Sun May 18, 2008 9:54 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Fotografi te vjetra nga SHKA "BESA'-Dollogozhdė   Sun May 18, 2008 9:53 pm

Fotografi te vjetra nga SHKA "BESA"Dollogozhdė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Fotografi te vjetra nga SHKA "BESA'-Dollogozhdė   Sun May 18, 2008 10:00 pm

Fotografi te vjetra nga SHKA "BESA"Dollogozhdė


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fotografi te vjetra nga SHKA "BESA'-Dollogozhdė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fotografi te vjetra nga SHKA "BESA'-Dollogozhdė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fotografi tė vjetra tė papara tė qyteteve tė Kosovės
» Faik Krasniqi: Kohet e vjetra
» Besa-Besė - Andon Zako Ēajupi
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: