ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Busti i komandant Strugės ėshtė gati,pritej vendosja e saj S

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Busti i komandant Strugės ėshtė gati,pritej vendosja e saj S   Thu Apr 10, 2008 11:50 pm

Busti i komandant Strugės ėshtė gati,pritej vendosja e saj Struge


3 vjet nga ndarja e mikut,bashkatdhetarit,luftetarit te lirisė,personit qė solli lirinė,gjuhėn dhe te drejten tone.
Dhimbje dhe mall dita ditės po shtohej,tė heshtur nė harresė duke menduar se lindi pėr tė mos vdekur kurrė.
E si mund ta analizojmė kėtė shprehje "Linde per mos vdekurr kurr"
Ai edhe pse nderroi jete nga kjo toke,mirepo vepra e tij la nje bagazh pas me plot te mira qe dikush ende spo mundet ti harroj,qe dikush ende sot mban familjen me bukė nga ai, qe dikush ende sot ndodhet ne krye te instuticioneve nga ai...Dhe ..! Sa e kujtojm atė..! Sa luftojm per te..!
Nuri Mazari lind mė 05.05.1979 nė Dollogozhdė,ai qysh ne femiri ndihej krenar se ish shqiptar dhe per te u betua dhe luftoi deri sa i ēliroi vendet shqiptare (per biografine e tij kemi te dhėna te tjera Kliko ketu per te lexuar http://www.komandantstruga.tk/) Vdes me 11.07.2005 ne Dollogozhde , vdekja e tij,pershkrimi i asaj vdekje le te mbes peng mbi atė qė e beri nje veper te tille dhe mbi ata te cilet e din historine e ngjarjes.
Pas vdekjes,botohot libri i biografise se Komandant Strugės Nuri Mazari me autor Dr. Ibrahim Krosi.
Mė pas mė 05.05.2006 ne qender te Dollogozhdės vendohet busti i tij.
Ndersa ne qender te Strugės,vendi i eshte caktuar se ku te vendoset busti tjeter i cili ėshtė punuar shumė kohe dhe shum mirė,mirepo ende nuk mund te jemi te sigurt qe te tregojme daten se kur do vendohet busti i komandant Struges Nuri Mazari!
Per kete arsyje,ne ua mundesojme pamjen e ketij busti.
Me respekt pėr Mehmed Kaliqi,pėr dhenien e fotografise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Busti i komandant Strugės ėshtė gati,pritej vendosja e saj S
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Komandant Lata: Jam i shqetėsuar - nuk e di nėse dikush ka kėrkuar haraē nė emrin tim [video]
» Flet Eroll Vitaku: Nė emėr tė komandantėve kam paguar haraē me vite tė tėra (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: