ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Dita e pemes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Dita e pemes   Wed Mar 12, 2008 6:26 pm

"Dita e Pemės: Mbill tė Ardhmen Tėnde" mė 12 Mars

Me kėtė aksion pritet tė mbillen rreth 2.1 milion fidanė tė rinj, aq sa ėshtė edhe numri i banorėve nė Maqedoni. Me kėtė nismė tentohet tė rritet numri i hapėsirave tė gjelbėrta.Ky aktivitet ėshtė percaktuar ne 25 vende te Republikes se Maqedonise,kėshtu qė njė ndėr to eshte edhe Mali me i bukur i qytetit tė Strugės mali Karaorman me seli ne Dollogozhdė.
Sot prej oreve te mengjezit, ne F.Dollogozhdė u percaktuan disa shkolla fillore e te mesme per mbjelljen e ketyre pemeve.
Nė dollogozhdė moren persiper detyren,SHF"Nuri Mazari"-Dollogozhdė, SHF " Aki Dika"-Livadhi, SHF "Vellezerit Milladinov"-Strugė,si dhe nxenesit nga fshati Dollogozhdė te cilet mesojn ne 2 gjimnazet e Struges pra SHMSH "Dr Ibrahim Temo" dhe " Niko Nestor".
Numri i nxenesve qe moren pjese ne kete aksion ishte 480 Nxenes..!
Pjesa "nanaliva si dhe "Crcka" u mbollen me nje numer relativisht te madhe te pemeve
Aktiviteti realizohet nga qeveria nė bashkėpunim me sektorin civil, pushtetin vendor, drejtorin e pyjeve, Qendrėn pėr menaxhimin e krizave dhe Ministrinė e Ambientit Jetėsor dhe atė tė Bujqėsisė.
Kete aktivitet e perkrah dhe e ndihmon edhe shoqata ekologjike "Natyra"-Struge.
Te gjithe keto nxenes,me organizimin e bashkesis lokale Dollogozhdė i u siguruan rruga,ushqimi dhe diēka pėr pije.


Edituar pėr herė tė fundit nga ArGeN--t nė Thu Mar 13, 2008 10:56 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Dita e pemes   Thu Mar 13, 2008 10:55 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Dita e pemes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dita ndėrkombėtare e Emigracionit
» Ramadan Emini:5 MAJI, DITA E DĖSHMORĖVE TĖ KOMBIT...
» Dita e Pavarėsisė sė SHBA-sė, sinonim i lirisė
» DITA E VERES NE TORONTO
» Ilir Taraj:Dita e parė e PRANVERES ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: