ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Edhe Dollogozhda feston sot!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Edhe Dollogozhda feston sot!   Sun Feb 17, 2008 11:18 pm

Me rastin e shpalljes sė Pavarsisė,edhe dollogozhdarėt nuk qendruan te heshtur.Ato kudo neper shitore e kafene venduan flamurin kombetar,mirepo ēesht mė e rendesishme edhe Homazhe si shenj respekti ndaj Komandant Struges Nuri Mazarit tė cilit i u bėn disa homazhe ne Bustin e tij me pas ne varrin e tij dhe vazhduan duke e repskektuar edhe ne shtepin e e familjes se tij.
Te pranishmit ishin kryesisht nga Dollogozhda,mirepo nuk do leme anash edhe pjesamarrjen e Kryetarit te Strugės Z.Ramiz Merko
Kėtė tubim e udheheq kryetari i bashkesise vendore Z.Fejzi Ziba i cili pershendeti te pranishmit dhe shprehu homazhet e tij ndaj Komandant Struges,si dhe ne fjalim e tij ai pershendeti edhe Shkelzim Bariun duke thene se Te dy bashkė moren rrugen drejt luftes se Kosoves ne vitin 1999,dhe Pavarsia e sotshme eshte edhe kontributi i tyre.
Me pas me rastin e nje Koncerti te mbajtur ne Strugė,SHKA "Besa" na perfaqesonte e cila doli me sukses duke bere nje valle te kenges se Ilir Shaqirit-Erdhi dita e pavarsise.
Nuk do leme anash pa cekur edhe per angazhimin e web faqes tone duke marr persiper Prapavin e skenes,nė tė cilen pregatitem nje pėrkujtim e vepres se madhe te Nuri Mazarit dhe Shkelzim Bariut duke u dedikuar nje Poezi.


Ku i duheshin Atdheut,
Atje shkuan..
Deri ne fund qendruan
Qė tė shpėtojne jetė
U betuan...
Se veē vdekja
I ndalon..
Nga Dollogozhda,N'dollogozhdė
Shkuat dhe erdhet me liri
Dhe sot po gzoheni me PAVARSI!
Fjalet janė tė pakta
Se Nuriu dhe Shkelzimi
I dha force dhe drite Kosoves
Qė sot tė gėzoj
"PAVARSIN"
Me vuatje dhe dhimbje
Askush nuk e din
Se sa vleni ju
Qe i dhat shpirt SHQIPTARIS
Kosova sot po feston
Sot feston dhe Dollogozhda
Sepse ju jeni ata te cilet
U niset dhe erdhet me fitore dhe Pavarsi!

Poezi kushtuar Nuri Mazarit dhe Shkelzim Bariut


Ky kujtim pritet te vendohet pran Bustin te Nuri Mazarit ne qender te Dollogozhdes.
Kėtė ditė qe edhe Dollogozhdarėt ia ditėn vlerėn e saj, ia ditėn respektin Komandant Strugės Nuri Mazarit dhe Shkelzim Bariu ( veteranė tė luftės sė Kosovės, Preshevės, Maqedonisė)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Edhe Dollogozhda feston sot!   Sun Feb 17, 2008 11:23 pm

Fotografi nga ky Tubim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Edhe Dollogozhda feston sot!   Sun Feb 17, 2008 11:28 pmMbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Edhe Dollogozhda feston sot!   Sun Feb 17, 2008 11:35 pm

Manifestimi ne Strugė

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Edhe Dollogozhda feston sot!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Edhe Dollogozhda feston sot!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: