ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Rinia Dollogozhdare.......

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Rinia Dollogozhdare.......   Sat Dec 02, 2006 1:08 am

Besoj se me shume ne kete forum jemi te mbledhur me shume Riniste ....e hapa kete teme pasi ndoshta edhe nga kjo teme mund ta ndihmojme njeri tjetrin dhe te organizojm gjera te ndryshme nepermjet ketij forumi.....................Se pari do beje disa pytje ku me ane te se ciles e pres pergjigjet nga ana juaj......

1.Cfar mendimi kini Per rinine Dollogozhdare....

2.A jeni deri tash te kenaqur me rinine Dollogozhdare...

3.Nese nuk jeni te kenaqur me rinine Dollogozhdare pasi qe shkaktar eshte "Puna" qe ata skan kohe te miren me organizime te ndryshme a mendoni ju si prsh qe shfletoni kete forum te jeni ju ata qe do beni organizime????

4.Cka mendoni "SI MUND TA KALOE KOHEN E LIRE RINIA DOLLOGOZHDRAE"

5.Cka i nevoitet Dollogozhdes qe te ket nje rini sa me te shendoshe sa me te mire ...

6.A ndikon shkollla ne Rinine dollogozhdare pozitiv/negativ?dhe pse??

7.A nevoitet ndonje Lokal special per Rinen Dollogozhdare?

8.A mendoni se TE MOSHUARIT ne dollogozhde ndikojn negatgivisht ne gjerat qe parapelqehen nga rinia Dollogozhdare??

9."TA NDRYSHOJME DOLLOGOZHDEN ME TE RINJTE TANE"--Cka mendoni me ane te kesaj parulle??a eshte e sakte??sa e krahasani ju??

10.A duhet te kete nje shoqate te vecante e cila te jet frymezimi i ardhmerise Dollogozhdare???

11.Cka mendoni per Traditat dollogozhdare...Ne si rinista A duhet ti rikujtojme Traditat..

12.Cka mendoni per SH.K.A "BESA" Dollogozhde???A duhet ta perkrahim qe mos e humbim fare???/

13.Cka mendoni per K.F"DOLLOGOZHDA"?/

14.Perse i humbim PER KOT GJE keto dy GJERA KRYESORE KU RINIA DOLLOGOZHDARE MUND TA KALOE KOHEN DHE TE KNAQET???

15.Perse ia bejm VARRIN VETVETES,,....Perse jemi duke i braktis Dy Tradita ...perse braktisim ARTIN DOLLOGOZHDAR......Cka jemi duke bar a kemi sy ne ball a jo????

16.A behet manicipimi i femres dollohozhdare??

17 Pse mos dale e lire nje femer ne Fshat??

18.Pse mos nje femer te organizoj dicka ne Fshat???

19.Pse te rrije Vajza ne shpi ter diten duke bere punet e shtepis..edhe ajo ka te drejte te dal me shoqe....

20.Pse mos kete Ndonje Lokal ne te cilin mund te hyje nje vajze dollogozhdare te pije dicka e jo te pije dicka e ti bejn muabete pas??/

21.Edhe sa kohe do i duhet Dollogozhdes te shof secili punen e vet???

22.Pse rinia dollogozhdara ka frik te beje dicka ....

23.Pse mos egzistoje ne SHOQATE PER PROBLEME FEMRORE NE DOLLOGOZHDE??ku eshte problemi???/

24.Ku jemi ne qe me fjale e themi a ne realitet fshiemi...se shume veta kan thene UNE DO TA BEJ KET GJE ..AMA SBEN ASGJE,....

25.Pse mos egzistoje KLube Sportive Per FEMRA&DJEM ne Dollogozhde???

26.Pse jemi duke e braktis SH.K.A"BESA" ...A jemi ne vet dije se cka jemi duke e humb...Ku eshte shkaku???Pse ju si prinder nuk e merni vet inciativen ta coni vajzen tuaj te zbavitet/>???

27.Pse mundoemi ta kthejm kohen e kaluar???Ndoshta eshte e mire AMA ndoshta edhe ndikon keq????

28.Ku eshte shakaku qe smund te perparoje RINIA DOLLOGOZHDARE?????

29.A ndikon "PARAJA" keq ne Rinine Dollogozhdare?????

30.A duhet te investojme dicka per te bere dicka?????

31.Cila do ishte gjeja do i thoshit MJAFT ne Dollogozhde

31.Kush jeni ju qe dhat kto pergjigje????


Pytje qera ne moment sme teken..nese ju teken vazhdoni ju .....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
dollogozhda_girl

avatar

Numri i postimeve : 112
Registration date : 04/12/2006

MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   Mon Dec 04, 2006 3:31 am

eh mer DreamBoy je lodh pak po te diet per nder ,ste ve faj je shum i drejt ama ata pergjgijgjet do mundoem te ti japi disa heeh..

1.Rinia Dollogozhdare, Po flas per moshen 16 vjec po aq sa jam une e shof se vec tej Gega ene do shok qe i ke tej angazhohen per dollon ce qeret skom pa kurgjo dhe per ket ta di per nder hehe..

2.Me rinin dollogozhdare a jam e kenaqme..Vetem me tej jam shum e knaqme se na ke pru dollogozhden edhe ne Mergim rrofsh allton je fare hehe

3.Hmm u vrau puna juve qe te jeni shum te angazhuar hehehe une jam gati per cdo organizim po sa keq qe sjetoj ne dollogozhd..

4.Duke e mbush nurmin e sakte ne fushen e futballit dhe ne shka "besa" mendoj se do ket nje rini sa me te shendoshe nese i mbushin keto dy sfera rinia dollogozhdes..

5.Nje salle sportive ...

6.Normal qe Pozitiv..

7.Te kishte sdo ishte keq jo..

8.Plotesisht qe PO

9.eshte shum e sakte po ku jan te rinjt tane...

10.Po normale eshte ajo se atej mson dicka pozitivisht e jo negativisht..

11.Ashtu sic gjysherit tane i kan ruajtur traditat tona edhe ne duet ti rikujtojme ...

12.Shka" Besa" tregon kulturen dollogozhdare,tregon thelbin e nje fshati po tash pse e keni len pas dore skemi faj ne...

13. Desha tu falimenderoje se ne ket web faqe ka lajme per kf dollogozhden ishalla suksese informacione tjera sdi shum per kete..

14.Sepse ende mendoni se eshte shek 19 bjereni mendes pak se jemi shek 21 ..

16. Se di vallaj une dy jave ne dimer dhe 3 jave ne vere jam ne dollogozhd edhe per ate kohe per vete knaqem per tjerat se di..

19. Sepse aq ia din vleren nje femre..

20.Sepse jeni te prapambetur...

21.une i jap maksimum edhe 15 vjet

22.Sepse e perqeshin me te moshuarit

23.aq eshte interesimi i dollogozhdarve

24.nvaret sa i shkoni prapa ati qe thot at fjale

25.Ska interesim

29. PO

30.Sigurisht qe po

31.Mjaft Urrejtjes

32.Jam une Anonime

Ej Dreamboy flm per pytjet me lehtesove pak a shum hehe te prsh shoku edhe pse sme njef po besoj se do me njohesh hehehe aj cys
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 30
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   Sun Dec 17, 2006 10:59 pm

Pershendetje te vecant Per Dreamboy- Gega .. shum pytje interesante .. kerkoj ndjes se nuk mu dha rasti zu pergjigjem cme koh .. por edhe ne kemi obligimet e tona edhe na mbetet pak koh per keto gjera qe ju mundoheni te na kenaqni edhe ne.. pra un do mundohem te pergjigjem paksa..

1. Siq tha dhe zonjusha para meje "Rinia Dollogozhdare" esht e vertet qe moshat 16-17 vjecare angazhohen disi ma teper per dollogozhden .. un nuk dua te them se ata me te medhejnt nuk angazhohen ic.. por nuk esht ende koha e duhur per nje angazhim te madh se ne nuk jemi ne ndonje kriz te madhe .. por sic duket angazhimi i te medhenjve nuk mungon.. duket ke rinia per vallzim per festa etj etj..

2. Per te qen i kenaqur me rinin ton jam.. por ka edhe anet negative.. po ndoshta e shkruajm nje tem te vecant per kete gje.. mjafton te them se jam i kenaqur..

3.Per te organizuar ndonje gje te mir dhe qe ka hije .. do te isha i gatshem cdoher..

4.Nje salle si ajo e veleshtes do te ishte "Shkelqyeshem" mirpo te kete mundesi per te zhvilluar lloje te ndryshme te sporteve .. dhe jo vec futballit si esht aji ne vele..

5.hmm kjo tem nuk di se cka te shkruaj .. po sic e thash edhe me nalt aktivitetet sportive sigurisht do te ishin te dobishme per rinin e dollogozhdes..

6. Po bre normall qe pozitiv ku ke pa ti te ndikoje shkolla negativ ne bot..

7.Po nevoitet gjithsesi .. por kete lokal duehet te ket organizator te mir .. se me ne rinistat sbesoj se do ja arriet qellimit..

8.Po dihet se modat qe dalin tash.. pleqt nuk i kan par as ne enderr ato gjera dhe normalisht qe do na kundershtojn se ata i njohin rreziqet dhe veprojn me kujdes..

9.Kjo osht e skat por me duket se perparojm ne te rinjt ..por po te kishte me shum aktivitete do te dukeshin edhe ndryshimet..

10.Po kjo duhet gjithsesi..

11.Patjeter

12.Patjeter se duhet ta perkrahim se shoqata jon ka qen gjat koh dhe nuk duhet tja humbim vleren

13.Kan arrit shum ne Futball nuk e kisha ndjekur ligen ku luan Kf dollogozhda mir po fal atij webit me keni mundesuar edhe mua qe te informohem per te rejat qe ndodhin .. suksese te tutjeshme Kf dollogozhdes

14.Po mungojn aktivitete ndoshta edhe financat .. nuk e di pse i lem pas dore..

15.Pergjegjesia ju takon te medhenjve per ARTIN E DOLLOGOZHDES.. por sic duket mir esht puna .. mbrapa shkolles po ndertohet nje vend sporti me duket dhe shpresoj se aty do te permisohet edhe Arti..

16.

17..Une nuk do te kisha ndonje gje te kundert .. edhe vajzat kan te drejt te dalin jasht .. do te merrsha shembull nga veleshta se sic kam ndergjuar ne velesht vajzat dalin lirshem..

18.Ah bre shok besoj se jemi shum larg saj!!

19.Sic thash me lart duhet te marrim shembull nga veleshta.. une nuk do isha kunder..

20.Do ishte mir.. por ne e kemi zakon tu flasim femrave pas.. ki iesht nje minus i madh i joni.. po shpresojm se do behet ma mir.. edhe do zoti u jepet mundsia edhe femrave te dalin ne lokale! po ne cilat lokale de.. naper dyqane sbesoj se do ishte ideja mir , me separi te vin lokalet pastaj shofim e bejm..

21.Une i jap 20 vjet e ater besoj se do jet ndryshe..

22.Besoj se nuk ja din nga te filloje dhe se esht xheloze nga vendet e tjera qe ja kan arrit qellimit.. ne nuk duam ta bejm te njejt si vendet e tjera po nuk dim si tja bejm ndryshe.. shkurt rinis dollogozhdare i duhet pjekuria ne keto gjera i duhen aktivista te mencur etj.

23.Ndoshta i mungon interesi si dhe lokalitete.. duhet nje vend te pershtatshem e jo ke xhamija..

24.Un jam nje kundershtar i madh i atij personi qe ben fjal pa me pas asgje ne dor.. per mua vlen vec ajo qe e shoh dhe e prek..

25.Do ishte gje shum e mir por ku esht organizimi?

26.Besoj se problemi nuk esht ke prinderit sepse sic e pam vjet kishte shum vajza e djem por me duket se problemi qendron tek organizimi dhe ke financat .. ky esht mendimi im..

27.un pervete nuk mundohem ta kthej kohen prapa por mundohem ta qoj perpara se kemi mbet shum pas ne krahasim me vendet europiane..

28.Shkaqet ku ne nuk perparojm jemi duke i permendur qe 27 her..

29.po ndikon se nepermjet paras rinia dollogozhdare lidhet me rrug te pista sic jan droga armet etj..

30.Mjaft urrejtjes dhe xhelozis.. se kjo gje na poshteron shum..

31.Jam Arturi te pershendes Gega
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
anonimja-dollo

avatar

Numri i postimeve : 136
Vendodhja : Ne erresiren e mergimit..
Registration date : 22/12/2006

MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   Fri Dec 22, 2006 1:25 am

Dreamboy te lumte per pytjet mirpo ka shum pergjigje vecse do tu beja nje pytje une se me duket me siper kishe theksu mund te beni pytje..

KU JAN DJEMT/VAJZAT E DOLLOGOZHDES ?PSE NUK SHKRUJN SHUME NE FORUM A?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.be
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 30
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   Wed Jan 03, 2007 12:35 am

vajzat nuk shkruajn sepse kan se kan frik.. dhe ata te paktat qe jan ne forum .. edhe ata kanm frik te prezantohen si ne djemt..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   Wed Jan 03, 2007 10:11 pm

Artii shkruajti:
vajzat nuk shkruajn sepse kan se kan frik.. dhe ata te paktat qe jan ne forum .. edhe ata kanm frik te prezantohen si ne djemt..


gehehhe mer artur gjene mejr shkrujn ata po dashke ene ta dish kush jon hehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
anonimja-dollo

avatar

Numri i postimeve : 136
Vendodhja : Ne erresiren e mergimit..
Registration date : 22/12/2006

MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   Thu Jan 04, 2007 3:22 am

Artii shkruajti:
vajzat nuk shkruajn sepse kan se kan frik.. dhe ata te paktat qe jan ne forum .. edhe ata kanm frik te prezantohen si ne djemt..

Epo jemi nga fshati edhe kemi frik se penin e bejm litar ne ehhehe ma mir te mbes pe njer per njer ehhehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.be
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 30
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   Thu Jan 04, 2007 7:44 pm

epo ja ku e ditke edhe vet pergjigjen tend....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 27
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   Fri Jul 06, 2007 5:52 pm

ajd e mora koen edhe un tu pergjigjem pytjeve tua... huu ja fillojm hehehe

1. Rinia Dollogozhdare, po flas per ato qe i njoh un e te tjeret qe i shoh, disa si per shembull ti gega e nja do shokt e tua engazoen per per vendin e vet derisa tjerve su behet von, shumica duan ta ken punen gati, jo ta gjersojn bithen e vet pak, po nese ... edhe nga budallaket jan shtu shum ciageren ja fillojn disa me moshen e femis pa ja dit nderin...

2. un per veti jam shum e knaqur sidomos nga ato qe e ben ket faqe te mundur, vertet na kan pru ma afer njerzve dhe vendit ton...

3. OOO PATJETER ... veq me thkatni gati jam ti geg edin vet ta kam then shpesh her ...

4. hmmm per ket gje edin si cili vet, edhe si ashtu ashtu vajzat si lon te lira, por me do takime rinore kaloet koa... edhe natyrisht me pun se gjith dita nuk rrihet rrungave..

5. ta ruajn vendin e vet mos i hedhin llomet ku tu teket, mos djegin sende ku tu teket, e le te miren ma shum me sportin..

6. pozitiv

7. hmmm aq me rendsi jo por nuk esht keq, veq se skam shpresa te behet denjer donje sall sepse askush zdo ape tok ose pare..

8. PO

9. po shum shum e sakte por kush pyt per ket fraze prej krejt te rinijte tane nja 1/4 mun te paraqiten

10. hmm sedi jo patjeter shoqat kshu shoqat ashtu 1000 shoqata jan be...
Ø
11. patjeter qe duet ti rujme traditet tona, e mos marim as ni tradit nga vendet tjera le te jen krenar per traditat e vendiit vet..

12. oo duet patjeter ta prekrahim esht nje gje qe i nevotitet dollos

13. jan teper te mrekullushem, sa ma shum suksese ju deshiroj

14. edhe un mendoj qe jemi shekulli 21 e jo me shekulli 19

15. no comment

16. un per veti jam shum e knaqur per tjert sedi

17+18+19+20 sepse grat e tona e do baballar jan shum mbrapa mendojne se femrat veq per budalliqe egzistojn por edhe me nje an edhe meshkujt i kan faet sepse jan shum shum provokus jan si jan do folin do bejn e per at nanallret e baballert kan frig per vajzen e vete ...

21. sedi

22. aq kan interes nuk esht friga qe i ndalon

24. njeru flet shum por shum pak nga fjlaeve realizon ne jet

25. si ne pytjet 17 18 19 e 20 firga prindirve

31. jam vajz krenare dollogozhdare ...

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BujarMNumri i postimeve : 141
Registration date : 25/01/2007

MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   Tue Jul 10, 2007 9:56 pm

...


Edituar pėr herė tė fundit nga BujarM nė Sat Aug 30, 2008 10:56 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 27
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   Wed Jul 11, 2007 1:00 pm

faliminderit per mendimin tend bujar te pershendes Wink

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Rinia Dollogozhdare.......   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Rinia Dollogozhdare.......
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Diskutim i pergjithshem-
Kėrce tek: