ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Poezi Te Reja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Poezi Te Reja   Sat Jan 19, 2008 11:49 pm

Fati Qė Se Mendova Fati im u shua
dhe une ende te dua
ah sa shum gabova
kete fat se mendova

N`je fat i rende ne jete
nje fat i shuar
nje fat ne dashuri
fati i mallkuar

Ku te kerkoj tash
tani ku te gjej
nuk mundem askund
vetem do te urrej

Fati im me humbi
fati im u shkund
sa shum te kerkova
smunda te gjej askund

Mbaje mend ne jete
dashurine time
sepse fati jone
mbet ne perkujtime

Do te dua ende
edhe pse ste kam ngat
do te kerkoj nje dashuri
e cila me sjell Fat......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Sat Jan 19, 2008 11:50 pm

Pėrsėri pėr TY!

Tė shkruaj Ty qė ma pėrvlove shpirtin,tė shkruaj ty qė ma trondite zemrėn,Ty qė ta fala gjėnė mė tė shtrenjtė tė jetės sime.
Jeta me dashuri qenka vetėm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozė kanė edhe shėrim,por?Ishe si ylli qė shkėlqente natėn e qetė,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritėn.A thua,do tė ma kthesh pėrseri?A thua a e dite sa tė dashurova,se ishe ngujuar nė zemrėn time e s'munda tė tė nxjerr kurr jashtė?Kaluan ditėt kur mė nuk u ndegjuam.Ato ishin ditėt mė tė mira tė jetės sime.
Nuk e di pse u ndamė.Pėr fajin tėnd apo pėr fajin tim?Ndoshta kishim faj tė dy?!Sido qė tė jetė,edhe sot edhe nesėr ,edhe gjithėmonė pres pėrgjigjie.Ti je dhe do tė mbetesh dashuria ime e parė dhe e vetme sa tė jetoj nė kėtė botė.
Ato ditė me ty ishin parajsa,lumturia e jetės sime qė s'deshiroja tė ketė fund kurrė.Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netėt pa gjumė.Pritja dhe lutjet qė t'i bėra,s'bėn punė dot.
Ndoshta kėta rreshta tė shkruar enkas pėr Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!Kush e di,,mbase do tė tė prekin kėto rradhė tė dala nga zemra.Sikur tė kisha parė vetem edhe njė herė,sikur ta kisha vetėm edhe njė kujtim tė vetmin nga ti ndoshta do tė qetėsohesha e do tė prehesha dalėngadalė,por?
Shpesh i them vetės pajtohu me fatin,se dashuritė e mėdha nuk realizohen kurr!por zemra ėshtė ajo qė vendos,e cila tė ka mbyllur njėherė brenda e pėr tė dalė sikur s'do tė tė leshojė kurrė.
Tė dua dhe vetėm pėr ty mendoj,dashuria ime e vjetėr.Mungesa jote mė shkakton agoni,dhembje dhe deshire qė tė vdes.ti ma more njė pjesė tė jetės,njė kujtim njė pjesė tė dashurisė,ca lot tė mi m'i more dhe ike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Sat Jan 19, 2008 11:50 pm

`KUR MALLI`

Kur malli tė ketė marrė
edhe unė mos tė jem aty,
mbylli sytė edhe mė thirr
se unė do tė vi aty.
Kur buzėt tė janė tharė,
edhe puthja tė mungon
hape dritarėn e lutju hanės,
se puthjen time ajo ta dėrgon.
Kur ti ndjehesh nė vetėmi
edhe zemratė qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do tė mė kesh pranė.
kur ti tė me duash
dhe pranė tė mos mė keshė,
hap dritarėn dhe fluturo
se tek unė do tė jeshė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Sat Jan 19, 2008 11:50 pm

DITA E FUNDIT

Kur tė vjen dita e fundit pėr mua

Dua tė vdes nė duart e tua

Kur tė mė shikosh tė vdekur

Mos qaj bėre zemrėn hekur

Kur tė mė lėshosh nė varr

Kujtoje takimin tonė tė parė.

Kur t“mė mbulosh me dhe

Mendo sa u deshtėm ne

Kur tė mė lėshė tė vetmuar

Nė varr dhe nė errėsirė

Ohh tė lutem m“harro mua

Se me tjetrėn e ki ma mirė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Sat Jan 19, 2008 11:51 pm

KujTo

KujTo sa Lotet Per Ty i kam derdhur
Kujto zemren si po me vuan
Kujto Te Lutem sa Te Kam Dashur
dhe Doren qe Tash per ty po shkruan

Lindur me ndjenja
Lendova vetveten
Besova Ne Genjeshtra
e Jo ne Te VerTeTen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Sat Jan 19, 2008 11:51 pm

uNe JeToj

uNe jeToj ne KeTe BoTe
Per pak nGrohtesi
per pak dashuri
une qendroj ne KeTe BoTe
me vuajTjen perqaFuar
Por shppresa ma Lehtson shpirTin
Duke me PeshperiTur
o nJeri DuheT jeTuar!!!Ku mBeTe

Ku me ike, ku humbe ku u trete
nje plag ne zemer me mbete
nje zjar qe kur nuk shuhet
nje emer qe perjet ruhet.

ishte nat dhe shi binte
shum ngadal fjalt i folshe
me nje fjal ma vrave zemren
sa shpejt ike u largove
krejt qka pata ti mi more...KoHa

Koha po kalon e vitet po shkojn...
a thua ndonjeher per mua mendon ???
ma jep nje pik shpres kohen ta jetoj
po pres me lot ne sy,te kthehesh perseri
e te me largosh kete vetmi...

Ne pritje harova hapat e tu
me ngjan si ne ender
eh...kur largohsh ti
me duhet te filloj perseri
duhet te vazhdoj pa ty...>..Perse ike ..<

Pse me the te shkoj
kur ende skisha ardhur?
Pse me the te iku
kur sisha duke ardhur?
Pse u bere i till
dhe fjalen ne goje ma le ?
Pse sme lejove te pakten
qe te pyes si je?!!
Pse shpinen ma ktheve
pa ti pa ata sy
Pse doren ma le zgjatur
dhe sme fole ti
e une ika tash
e nje gje dije mire
asgje ste kam falur
vetem nje mallkim ....ZemRes

Shiu perplaset xhamave
Lotet rjedhin faqeve
Kujtimi atyre diteve ushton
Mendimet pa meshire torturon

Por Zemra eshte stoike
Se rahuri nuk pushon
Sepse eshte edhe lirike
Dhe ne te pamunduren beson

Sa te dua nuk do doja
Jeten tende ta shkatroja
Se pa ty dot nuk duroja
Fajin e ka gjoksi,pararoja..!!!


>> Nje LeTer

Dhe mos e maresha Zgjuar
dhe ne Gjum do ta marr ate leter
dhe Do Te kuLLojn pLaget
si kALLamare te vjeter
dhe do qeLin BuzeT pLageT
DrejT puThjeve Te Tua
dhe Tek Levizin Lehtas
do Thon prap Te Dua
dhe Po Te jEm nEn Toke
qe vDiqa Ti mOs Thuaj
me shkruaj dhe nEn Tok
se eDhe uNe do te shkruaj ZeMeR>>?

SonTe
SonTe Te qAj nuk munDem
se dhe Lot me nuk kam
dhe jo veTem emrin,
por shpirtin ne heshtje do Ta RuAj
por boTen kam Frik ne Sy Ta shikoj

por s`dua Te Te mBaj ne Te kaLuaren
SepSe Ti SonTe qAn me muA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
donaNumri i postimeve : 69
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Sun Jan 20, 2008 1:15 am

esht shum veshtir per mu si tja bej pa ty kur ne zemren dhe ne mendjen time me je instaluar vetem ti,a qfar jete a kto tradita tona per se jen krijuar vetem neve trive per te na lenduar,kam qen endrrimtarja ma e madhja ne bot ndoshta qe kam endrruar shum nuk kam as gje te mir ne ket bot,me duket sikur flas kot me duket edhe pse flas askush sme degjon prap arsyja je ti...... qe smund te vazhdoj,ishalla vjen nje dit dhe behet mir per mua ishalla me tregon ZOTI se as mu sme ka harruar...dhe pas ketyre vuajtjeve me shperblen edhe mu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
donaNumri i postimeve : 69
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Sun Jan 20, 2008 1:27 am

kush po flet?nje e vujtur!po qfar halli kish?ish e lenduar!po silen pjes te zemres ja kishin vrar?ate me te qmuaren!por si si ka lejuar?per se nuk ka luftuar per vet veten?por per ket tash edhe me shum po vuan per se se ka mbrojt vetveten!ah me siguri e re duhet te jet?po moj nen i ka vetem 19 vjet!e sa keq me vjen per ta!po vetem premtom ti mua se kurr at gjest zdo tma besh mua?po cilin moj ste kuptoj?at ne dashuri te me pengosh!premtimin dhe betimin tim e ke se nuk dot ndaloj per tu bashkuar ne djalin qe ti dot jesh e dashuruar!e kjo me duhet mua qe edhe un femijes tim tja jap nje mesim para se mu lenduar.....---------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Wed Jan 23, 2008 12:30 am

Kenga e shuar
Te kendoja ne qdo vend
prej mengjesit deri ne mbremje,
edhe ne shtrat kur shtrihesha te flej
prap se prap t'kendoja ne enderr.

Te kendoja hic pa ndalur
me nje vullnet te pa matur,
te kendoja duke shpresuar
se fati s'ka per t'na larguar.

Te kendoja e entuziasmuar
shume ;e lumtur; duke jetuar
me shprese se nje dite
edhe te tjeret ken per t'kenduar.

Por, nje dite,e zeze ishte,
shpresat dhe kenga ime u shuan,
nje dite te zeze Korriku
kur mora lajmin se ai m'eshte larguar.

Por,mos u merzit ti kenga ime
se zemra ime prap do te te kendoj
dhe se ti s'ke per t'u shuar
deri sa une me te mos jetoj


Ike diku larg me tėnden deshir
me harrove mua, e nuk me the lamtumir .
Mė kujtoet ajo dit kur e dham besen
te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmė jeten .


Rreshti i shkruar aspak smė trazon ,
sepse zemra ime pergjithmon te don ,
shih si shkon rinia kot vetėm nė vaj e lot
vetėm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .


Pse oj vdekje askush nuk te don
pse gjithkush ty te debon ,
eja te unė me mall te pres ,
mos shko te ajo e cila sdon te vdes ,
nuk don te vdes leje te jetoj
eja te unė se fort te kėrkoj
merrem ne gjum mos ke mėshir
eja se jam nė momentin e vėshtir ,
Nė ate moment oj vdekje asgje se adhuroj
vetem ty oj vdekje ty tė kėrkoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Wed Jan 23, 2008 12:30 am

Dashuria

C'qenka kjo dashuria?
qe te bejka si femija
rralle te gezuar perhere ne shprese
duke vuajtur deri te vdes.

Dashuria qenka zjarre,
qe te digjka dal nga dal
qe te thane e te venite
me shprese duke e prite.

Dashuria qenka lule
me arome t'kendshme
por me nektare te hidhur
te gjithe njerezit pas saj vrapojn
me ate nektare per t'u helmatisur.

Dashuria s'eshte gje tjeter
vecse vuajtje e pa kufi,
dashuria eshte helm
qe t'helmon cyshe ne rini.


E merzitun

[b][color=orange]Prej qe jamlarguar
i teri kam ndryshuar
malli dhe vuajtja
shum me kan dobsuar.

Prinderit e mi
i lash te vetmuar
motrat dhe vellaun
i lash duke lotuar.

E lash shkollen dhe shtepine
lash te dashuren dhe shoqerine,
e pse?...per ta humbur lumturine!

Pas largimit tim
shum gjera kan ndryshuar,
jeta dhe fati mua me kan deshtuar,
vuajtjet e shumta
zemren ma kan shkatrruar
malli dhe merzia
shpirtin ma kan helmuar,
e pse?....me shprese per t'fituar.

Tash qe humba shpresat
se kam per t'fituar
me duhet te kthehem ku kam lindur per te jetuar,
per te vuajtur dhe per tu gezuar.


Me duhet te kthehem
n'Athdhe per te jetuar,
kujt i hapa plaget per t'ia sheruar,
;dikend; qe e gezova,
prap per ta hidheruar,
se atje ku thirra s'pari nene
duhet per te jetuar qofte ne vuajtje apo i gezuar....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Wed Jan 23, 2008 12:31 am

Malli per ty

Sot po shkruaj nga malli
per ty qe e kam ne zemer
ka kohe qe ste kam pare
as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !
dhe malli im po me mbyte
duke te qare me dite e nete
beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti
nga vuajtjet qe zemra i ka
a e din sa eshte e rende
pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo
ne zemer e forte qendro
sa te kam dashur une
askush nuk do te do ....PERSONIT QE E KAM DASHT DIKUR

Sot po shkruaj nga malli
per ty qe e kam ne zemer
ka kohe qe ste kam pare
as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !
dhe malli im po me mbyte
duke te qare me dite e nete
beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti
nga vuajtjet qe zemra i ka
a e din sa eshte e rende
pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo
ne zemer e forte qendro
sa te kam dashur une
askush nuk do te do ....


MBAHU ZEMRA IME

Dita me duket e gjate pa ty
nata me kalon me lot ne sy
mbahu zemra ime
se rende shum me je thy

lotet e mi spo ndalen
vuajtjet mua po me falen
malli qe kam ne zemer
krejt e harroi fjalen

ti qe ishe ne zemren time
e tash me le me shum malle
jep pergjigje para zotit
per zemren qe e ke kalle


Vdekje Per Dashurinė!!!

Kam deshire qe te vdes
per kete dashuri
por askush mos ta dije
se po vdes per ty

Do te vdes per ty
askush sdo ta kuptoj
se ne jeten tende
une me nuk ekzistoj

Nese une vdes
jeto ti pa shpres
se kurrr me goja ime
s`te thot Mirmengjes

Vdekja eshte nder
nese vdes mbi ty
dhe nese dora jote
mi mbyll keta sy

Kur te kuptosh per vdekjen time
te varri im mos u afro
lerem te qete ne ate bote
trupin tim mos e trazo

a e kuptove se per ty
edhe vdekja nuk me ndali
e dhash jeten per kete dashuri
kete jete ty ta fali

a e kuptove jeten
si nje zemer gur
une e dhash nje jete per ty
e ti mendoje se esht avanturUne su pendova aspak
qe per ty humba rinine
tash kalbem ne nje varr
i vdekur per dashurine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
gentianNumri i postimeve : 4
Age : 31
Vendodhja : Itali
Registration date : 20/07/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Mon Jul 20, 2009 4:31 pm

se scrivi qualcosa con una matita
la pui cancellare.
il tuo nome, nel mio cuore lo porto scritto a penna.
Per ........ Bari(IT)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gentianNumri i postimeve : 4
Age : 31
Vendodhja : Itali
Registration date : 20/07/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Mon Jul 20, 2009 4:35 pm

se decidi di lascarmi,
fallo in un giorno di pioggia cosi non vadrai le lacrime
che bagneranno il mio viso.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gentianNumri i postimeve : 4
Age : 31
Vendodhja : Itali
Registration date : 20/07/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Mon Jul 20, 2009 4:39 pm

ascolta ciņ che non so dire.
capisci ciņ che non riesco a spiegare.
credi in ciņ che non so mantenere
perché io sono vivo solo per te.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gentianNumri i postimeve : 4
Age : 31
Vendodhja : Itali
Registration date : 20/07/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Mon Jul 20, 2009 4:45 pm

I miei occhi illuminano
nel guardarti
le mie labbra tremano nello fiorare le tue,
quando sono lontano da te il tempo č eterno,
ma quando ti rivedo la mia mente sembra dimenticare tutto.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
jonaaNumri i postimeve : 9
Registration date : 11/01/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Mon Jan 11, 2010 11:55 pm

Dikur
Dikur me ty shikoja qjellin blu
Dikur me ty enderroja jeten,
Dikur em ty lulet qelen dhe su thane
Dikur te prita por te humba pa faje
Dikur gabova ashtu si sod
Dikur qeshja por tash fundosem ne lot.

Dikur nga lumturia ne qjell londroja
Dikur boten enderr e shfletoja

Por qe nga ajo enderr urrenua dashuri
Gabova gabuam e kurr se kuptuam
Dikur udashuruma dhe po vdesim te dashuruar."(L)miss ---you"[/u]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
jonaaNumri i postimeve : 9
Registration date : 11/01/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   Tue Jan 12, 2010 12:08 am

"Lote "
Lotet e mi lotet e dashuris,apo te pikllimit po nje ashtu dhe te mallengjimit.Se di si qenka te jetosh ndoshta,se di si qenkan ndoshta te kuptoshe ,dashuria apo jeta ,lumturia ,apo vetmia cila qenka shkaktare ne kte raste.Amos valle njerzimi se kupton se kush per ke po loton s ekujt kush po imungon ,jo se kupton as kushe kete ndjenje loti yte pastron shpirtin tende ,e te tjerest thon se qenka gje e kote gje qe sia vlen por shpirti ime aty gjen paqe sepse zoti vet eka len lotin femres .
E ty motra iem te ze nata dhe agu i mengjesit duke lotuar sepse lotet jan ata qe gjdo gje nxjerrin ajshte lere shpirtin tende te pushoj sepse loti kete gj do ta ndihmoj ,mos ek frik se loti seshte mekat por ti loto nxirre ate qe te vrau pa dhembje ,ti qe ishe engjull i arte te vrane fjalet e te ulen geziin qaje moter largoe pikllimin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Te Reja   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Te Reja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: