ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Gėzuar vitin e ri 2008-Nje mesazh qe vjen nga mesi Dollogozh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Gėzuar vitin e ri 2008-Nje mesazh qe vjen nga mesi Dollogozh   Tue Jan 01, 2008 2:49 pm

Mė date 31/12/2008 pas shkolles fillore "Nuri Mazari"-Dollogozhde me organizimin e rinis se palodhur dollogozhdare u festuan minutat e fundit e vitit 2007 me nje manifestim madheshtor.
Ideja e keti organizimi ishte shum e thjeshte,perderisa tek ne eshte me se prezente arti,kultura dhe sidomos talenti gjerat tjera gati zhvillohen vete,vetem se duhej vetem pak mbeshtetje nga dashamiret e artit.E kush mund te jete me dashamir se RINIA JONE E BASHKUAR DOLLOGOZHDARE qe cdoher kur e ka lypur nevoja ata bashkohen dhe na befasojn me manifestimet e tyre.
Ne kete manifestim u ftua dhe ishte prezent:Kr i komunes se Struges Z.Ramiz Merko,Z.Mahmut Ibrahimi- Ambasador i Republikės sė Maqedonisė nė Zvicėr dhe Mbretėrin e Lihtenshtajnit,si dhe Personalitete nga Dollogozhda e rrethina.
Ndersa ne programin e keti manifestimi ishte teper i pasur me pika te ndryshme si me Kenge,Valle dhe Humor.
Per te interpretuar vallen shqiptare per me bukur,ne mesin e nje publiku mbi 1000 persona ishin:SHKA "Besa"-Dollogozhde,SHKA "Drita"-Livadhi dhe SHKA 'Shpresa"-Veleshte.
Ndersa per te derguar nje mesazh se cka do te thote dashuria e ftuar speciale ishte Anila Lilaj,gjithashtu moren pjese edhe kengetar tjere si :Minir Jusufi,Rabie Rika dhe Antigona Dalipi.
Po ashtu i ftuar special ne kategorin e humorit ishte humoristi me i njohur ne rrethinen tone Z.Fisnik Bekteshi (ēiēa).
Nga ky program shum persona mbeten te kenaqur,edhe pse publiku ishte ne gjum po prap te ftuarit tane ne at mbremje te ftohte ben te pamunderen qe me 1:30 te plota sollen ngrohtesi ne mesin e nje publiku mbi 1000 persona.
Sa i perket problemeve nuk paten ne perjashtim te gjerave te vogla duke e ditur se ishte fest e vitit te ri.
Pas ores 22:00,rinia dollogozhdare kishte organizuar nje mbremje rinore ne kafeterin "Duti" ne cilen me falemenderim e sponzorave ben te munder nga nje pije falas.Keshtu qe atmosfera vijoj deri ne oret e para te mengjezit,duke theksuar se ky vit nuk ka per tu harruar nga dollogozhdaret sepse menyra e organizimit e ben vete te tille.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Gėzuar vitin e ri 2008-Nje mesazh qe vjen nga mesi Dollogozh   Thu Jan 03, 2008 9:48 pm

Kėtė manifestim ndihmuan:

Internet Club "Bika" me pronar Nebi Oxha
Ndermarrja Ndertimore "Armend" me pronar Faik Oxha
Ndermarrja Ndertimore "Gafo Kompani" me pronar Afrim Kurtishi.
Kafe bar "Duti" me pronar Dituni Dauti
Supermarket "Neziri"-me pronar Dituni Neziri

Si dhe persona fizik si:

Ismet Alasani,Jeton Dervishi,Shkelqim Dervishi,Lulzim Kica,Berat Useini,Artur Neziri,Lutfi Asani,Shpejtim Ziba


Ju faleminderit shume,ndihma juaj eshte teper e vlersuar nga ana jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Gėzuar vitin e ri 2008-Nje mesazh qe vjen nga mesi Dollogozh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» Mentor Thaqi:URIME DHE GĖZUAR DITĖLINDJEN VLERĖ, O MBESA IME PLOT VLERĖ!
» Ky ėshtė mesazhi prekės i Lutfi Hazirit pėr babėn e tij qė sonte ndėrroi jetė!
» GĖZUAR VLLA DITĖLINDJEN TĖNDE
» Buxheti i Kosovės pėr vitin 2012 parashihet tė jetė 1.5 miliardė euro

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: