ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 SHKA "BESA" ku do qe shkon suksesi si mungon

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: SHKA "BESA" ku do qe shkon suksesi si mungon   Sat Dec 15, 2007 2:52 am

Eshte me te vertet per te permendur sukseset e kesaj shoqerie te cilat nuk kan fund.
Me date 13.12.2007 (E premte) SHKA "Besa"-Dollogozhde merr ftes per te incizuar disa valle dhe keng ne Radio televizionin e Maqedonise (MTV-Shkup).
Ne kete program ishin perfshi shum shoqeri kulturore artistike nga rajoni i treves shqiptare mirepo ēeshte me interesante se shoqeria kulturore "Besa"-Dollogozhde delen njera nder shoqerit me te mira dhe me te sukseshme.
Kete e deshmon edhe minutazhi i incizimit,ne te cilen per secilen shoqeri ishin te caktuar vetem 20 minuta ne disponim ndersa shoqeris sone si shenj respekti per punen tone te palodhshme i dhurohen edhe 100 minuta shtes ne dispozicion,qe nenkupton te gjithe ato kengetare te cilet moren pjese ne kete program u shoqeruan nga me korografin e shoqeris sone.
Per realizimin e kesaj,falemenderojm sponzoret tane te cilet me aq mundesi sa munden dhane per kete realizim te rrale.
Pra falemenderojm : NP "EuDolloTrans" me pronar Mendi Zenullaj (2000 den),Kafe bar "Beto"me pronar Betim Veliu(500 den),Internet club "Bika" me pronar Nebi Oxha (20 euro),duke mos len anash edhe premtimin e komunes se Struges per pagesen e udhetimit.
SHKA "Besa" ne kete program mori pjes me valle me motive tiranse dhe valle me pizga te cilat u parapelqyen shum nga korograf,gazetar,redaktore,muzikant etj te ndryshem te cilet dhan nje komliment te madhe per mundin e realizimit te ketyre valleve,duke mos len anash kesaj shoqerie ne ate nate e shoqeruan edhe kengetarja nga Struga me zerin shum te ėmbėl te saj Rabie Rika dhe si gjithmon qe ne mundoemi te zbulojm talente te reja nga Dollogozhda,kenga e Antigona Dalipi i mirprit shum me bujari dhe me duartrokitje.
Per shikimin e ketij programi,Radio televizion i Maqedonise ( MTV) gjate dates 31.12.2007 do ju mundosoje tere diten shikimin e mrekullueshem ose me sakte do e quajm PROGRAM I SHKA "BESA"Dollogozhde.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
SHKA "BESA" ku do qe shkon suksesi si mungon
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: