ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Wed Dec 05, 2007 4:49 pm

Pėrderisa tek ne ėshtė mė se prezente arti,kultura dhe sidomos talenti,gjerat tjera gati zhvillohen vetė,por kanė vetėm pak nevojė pėr mbėshtetjen e dashamireve te artit.
Pėr kėtė arsyje rinia dollogozhdare per se dyti her ajo fillon punimet me organizimin e nje koncerti te paharrueshem me rastin e festes se madhe te vitit te ri.
Kėshtu qe rinia dollogozhdare fton te gjithė ata dashamires qe dėshirojne qė ta sponzorizojn kėtė manifestim mund te paraqiten ne web-faqen tonė.
Deri me tani Internet Club "Bika" me pronar Nebi Oxha & Ndermarrja ndertimore "Gafo Kompani"me pronar Afrim Kurtishi sponzorizon daljen me babadimer duke shpernda cokollata dhe dhurata te tjera neper rruget e fshatit Dollogozhdė-Livadhi-Koroshishte.
Kafe bar "Duti" me pronar Dituni Dauti sponzorizon nje mbremje rinore duke u argetuar rinia Dollogozhdare.
Sponzor te tjere:
1.Ismet Alasani
2.Jeton Dervishi
3.Supermarket "Neziri" me pronar Dituni Neziri
4.Shkelqim Dervishi
Merrni pjes edhe ju ne kėtė listė,qe emri juaj te jet ne nje nder falemenderimet e rinis dollogozhdare.
Nese deshironi te sponzorizoni kete manifestim kontakto : po_ose_jo@hotmail.com ose +38975871289

Jeni Te Mirseardhur.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat Dec 22, 2007 6:21 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
nedritNumri i postimeve : 12
Registration date : 07/12/2007

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Mon Dec 10, 2007 7:20 pm

s.a
edhe pse nuk jam kunder manifestimeve te ndryshme....mirpo mendimi im ishte qe ne te mendojm se cka meriton te vleresohet me shum a nevojat esenciale ne fshat apo manifestimet e ndryshme.....
keshtu qe mendimi im eshte qe me mir eshte te kerkohen sponzor per ate qe eshte esenciale ne fshat dhe qe cdokush ka nevoj per te pastaj per gjerat e tjera sic jan manifestimet.
edhe pse nuk jam kunder mos keqkuptohemi.
s.a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BujarMNumri i postimeve : 141
Registration date : 25/01/2007

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Mon Dec 10, 2007 9:05 pm

...


Edituar pėr herė tė fundit nga BujarM nė Sat Aug 30, 2008 7:13 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Tue Dec 11, 2007 2:02 am

nedrit shkruajti:
s.a
edhe pse nuk jam kunder manifestimeve te ndryshme....mirpo mendimi im ishte qe ne te mendojm se cka meriton te vleresohet me shum a nevojat esenciale ne fshat apo manifestimet e ndryshme.....
keshtu qe mendimi im eshte qe me mir eshte te kerkohen sponzor per ate qe eshte esenciale ne fshat dhe qe cdokush ka nevoj per te pastaj per gjerat e tjera sic jan manifestimet.
edhe pse nuk jam kunder mos keqkuptohemi.
s.a

Jam shum dakort me tej,mirepo nevojat eseciale nuk mund ti beje nje rinist 17 vjecar.
Ose Dollogozhda nuk perbehet vetem nga nje Rini,mirepo ka me te moshuar qe jan me te pjekur edhe shum nevoja qe i duhen keti katundi duhet ti zgjedhin,edhe eshte normae perderisa me te moshuarit nuk ia varin veshin nevojave esenciale si prsh : Ne dollogozhd ska fonde te ndryshme per studennt,Ne dollogozhde nuk mbahet as ni or fetare mos ne shkol baremi ne Xhami,edhe shum probleme tjera eshte me se normale se rinia nuk mundet te haset ne keshtu lloj menaxhmimi,dhe per kete arsye sa do pak ne mundoemi qe me aftesit tona,me talente te reja te rrisim artin dhe kulturen Dollogozhdare
Besoj se jam i qarte.
Me respekt Argent
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
nedritNumri i postimeve : 12
Registration date : 07/12/2007

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Tue Dec 11, 2007 7:08 pm

s.a
si shtes e asaj qe kam then..
rinia dollogozhdare duhet te mos organizoj manifestime te ketilla ne ditet qe jan festa te krishtereve.

viti i ri eshte fest krishtere dhe le ta festojn le te organizojn ato dit manifestime krishteret dhe jo muslimanet.

shpresoj se se shpejti do e pergatis nje tem per vitin e ri.
viti i ri eshte i ndaluar rreptesisht te festohet nga muslimanet.

nese ndokushi don te bej manifestime dhe ti gezoj femijet un nuk jam kunder mirpo jo bash ne ate dit... le ti gezon ne ditet tjera.

andaj un perkrah manifestimet e rinis dollogozhdare mirpo ne ditet qe nuk jan festa te krishtereve.

s.a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 29
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Tue Dec 11, 2007 8:35 pm

nedrit shkruajti:
s.a
si shtes e asaj qe kam then..
rinia dollogozhdare duhet te mos organizoj manifestime te ketilla ne ditet qe jan festa te krishtereve.

viti i ri eshte fest krishtere dhe le ta festojn le te organizojn ato dit manifestime krishteret dhe jo muslimanet.

shpresoj se se shpejti do e pergatis nje tem per vitin e ri.
viti i ri eshte i ndaluar rreptesisht te festohet nga muslimanet.

nese ndokushi don te bej manifestime dhe ti gezoj femijet un nuk jam kunder mirpo jo bash ne ate dit... le ti gezon ne ditet tjera.

andaj un perkrah manifestimet e rinis dollogozhdare mirpo ne ditet qe nuk jan festa te krishtereve.

s.a

s.a
nuk mund ta besoj se si kan ardhur koherat e sotshme.. ne si muslimane nuk jemi razi ta ndalojm kete feste shkaku nuk dihet pse por sot afer krejt dollogozhdaret e mbushin oden me pisha e gjera zbukuruese per naten e vitit te ri edhe pse nuk na takon ne kjo feste .. e dalin behen edhe sponzor per ket manifestim qe behet per ate nat .. un personalisht nuk jam kunder keti manifestimi sepse edhe rinia dollogozhdare perparon me ato pergatitje qe i ofron publikut ..mir po gjeja qe me shqetson mua esht se .. ditet e veres ne dollogozhd ku u munduan kryesia per ti mledhur bashkefshataret per ceshtjen ujit nuk pati mundesi asnje person te vij ne mledhje e te folin per problemet e ujit dhe te rrymes.. e kur esht puna per manifestime e per gjera me pak te rendesishme jan te gjith vullnetar per te ndihmuar.. ju flm per mirkuptim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Tue Dec 11, 2007 11:06 pm

nedrit shkruajti:
s.a
si shtes e asaj qe kam then..
rinia dollogozhdare duhet te mos organizoj manifestime te ketilla ne ditet qe jan festa te krishtereve.

viti i ri eshte fest krishtere dhe le ta festojn le te organizojn ato dit manifestime krishteret dhe jo muslimanet.

shpresoj se se shpejti do e pergatis nje tem per vitin e ri.
viti i ri eshte i ndaluar rreptesisht te festohet nga muslimanet.

nese ndokushi don te bej manifestime dhe ti gezoj femijet un nuk jam kunder mirpo jo bash ne ate dit... le ti gezon ne ditet tjera.

andaj un perkrah manifestimet e rinis dollogozhdare mirpo ne ditet qe nuk jan festa te krishtereve.

s.a


Jam shum dakort me tej,edhe ste kundershtoj sepse realiteti asnjer nuk kundersthohet mirepo ky rast ky manifestim nuk festohet vetem ne DOLLOGOZHDE,sjemi as te paret e as te fundit..Rinia keshtru lloj organizimi ka deshir eshte me se normale te mos organizohet po per ket arsye duhet te kundershtohet MINISTRIA E ARSIMIT qe slejon or fetare qe se paku te na bind neve per dicka qe sduhet te behet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Tue Dec 11, 2007 11:12 pm

Cito :
s.a
nuk mund ta besoj se si kan ardhur koherat e sotshme.. ne si muslimane nuk jemi razi ta ndalojm kete feste shkaku nuk dihet pse por sot afer krejt dollogozhdaret e mbushin oden me pisha e gjera zbukuruese per naten e vitit te ri edhe pse nuk na takon ne kjo feste .. e dalin behen edhe sponzor per ket manifestim qe behet per ate nat .. un personalisht nuk jam kunder keti manifestimi sepse edhe rinia dollogozhdare perparon me ato pergatitje qe i ofron publikut ..mir po gjeja qe me shqetson mua esht se .. ditet e veres ne dollogozhd ku u munduan kryesia per ti mledhur bashkefshataret per ceshtjen ujit nuk pati mundesi asnje person te vij ne mledhje e te folin per problemet e ujit dhe te rrymes.. e kur esht puna per manifestime e per gjera me pak te rendesishme jan te gjith vullnetar per te ndihmuar.. ju flm per mirkuptim

Mos harro se sjan vetem Dollogozhdaret,ne jemi nje pakice qe as ne HART NUK GJENDEMI...."e dalin behen edhe sponzor per ket manifestim qe behet per ate nat .. " ARTI-KULTURA asnjer nuk maten me PARA, ai qe jep per ART-E KULTURE ai e ka shpirtin e paster se nga ARTI-KULTURA lind rruga e drejte drejt ardhmerise!
Ju duhet te jeni te knaqur,qe mbahen keshtu lloj organizimi qe ne e dim si e organizojm duke ta theksu "PUN SHUM,NDER PAK",se deri para pak kohesh kur nuk mbaheshte ndeni organizim thoshin "EEE SDINE DOLLOGOZHDARET,E KESHTU..." e tash bimi ne kundershtim me fjalet tona,se ka organizime mirepo tash e kunderta Mos perkrahja e saj.
Koncerti qe do mbahet ne naten e 31.12.2007 mendimi i par i saj eshte PARAQITJA E TALENTEVE TE RINJ , si ne valle,humor dhe kenge, dhe po ashtu me qe behet ardhja e gurbecareve ne vendlindje.
Besoj se jemi ne mirkuptim,Te Prsh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 29
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Tue Dec 11, 2007 11:26 pm

Theksoj se nuk kam asgje kunder .. perkundrazi jam edhe un i gatshem te jap ndonje ndihme per kete koncert.. por e vetmja gje qe me lend ne mendime esht se isha edhe vet prezent kur kryesia priti nje ore ne shkollen fillore dhe asnje person nuk vjen per mledhje qe esht ndoshta edhe me e rendesishme se ky koncert ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Tue Dec 11, 2007 11:57 pm

Artii shkruajti:
Theksoj se nuk kam asgje kunder .. perkundrazi jam edhe un i gatshem te jap ndonje ndihme per kete koncert.. por e vetmja gje qe me lend ne mendime esht se isha edhe vet prezent kur kryesia priti nje ore ne shkollen fillore dhe asnje person nuk vjen per mledhje qe esht ndoshta edhe me e rendesishme se ky koncert ..

Ahaa kjo eshte pun qeter...Sjemi ne per at Punė..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
nedritNumri i postimeve : 12
Registration date : 07/12/2007

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Sat Dec 15, 2007 11:28 am

s.a
un jam i mendimit qe koncerti te mbahet mbrenda diteve te bajramit dhe kerkoj qe organizatoret e keti koncerti ta ken parasysh kete propozim.
kurban bajrami eshte fest e jona dhe zgjat 4 dit keshtu qe mergimtaret do te jen ne vendelindjet e tyre.
shfrytezoj rastin edhe tua uroj festen e kurban bajramit te gjith muslimaneve ne kete formum per shum vjet bajrami.....
mbetuni te pershendetur

s.a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Sat Dec 15, 2007 8:37 pm

nedrit shkruajti:
s.a
un jam i mendimit qe koncerti te mbahet mbrenda diteve te bajramit dhe kerkoj qe organizatoret e keti koncerti ta ken parasysh kete propozim.
kurban bajrami eshte fest e jona dhe zgjat 4 dit keshtu qe mergimtaret do te jen ne vendelindjet e tyre.
shfrytezoj rastin edhe tua uroj festen e kurban bajramit te gjith muslimaneve ne kete formum per shum vjet bajrami.....
mbetuni te pershendetur

s.a


Eshte shume vone per ate shum sende jan te rezervume tash per ate nate
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
nedritNumri i postimeve : 12
Registration date : 07/12/2007

MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   Sun Dec 16, 2007 4:51 pm

s.a
edhe pse jam i bindur ne ate se asnjeher nuk eshte von po sido qe te jet edhe nese jan be rezervimet ata nuk jan rezervime te shejnta qe nuk ben te ndryshojn ata vendime jan mar nga njerzit dhe njerezit jan ata qe mund ti ndrshojn.
sido qe te jet ky ishte vetem nje mendim dhe asgje me shum.
s.a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Filluan pergatitjet e organizimit te koncertit me rastin e
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Mė rastin e Ditėlindjės te shkrimtarit dhe piktorit Arsim Kajtazit
» Mė rastin e ditėlindjės se poetes:Poezi nga Puntorie Ziba
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Me rastin e dilindjes me 24.06.2011 CIKĖL POETIK NGA LULJETA SHALA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: