ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Fillon serish me pun SHKA "Besa"Dollogozhde

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 27
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Fillon serish me pun SHKA "Besa"Dollogozhde   Sun Nov 11, 2007 10:10 pm

Edhe pse kjo Shoqeri mbetet e vetmuar ne kujtimet e se kaluares e gjith kjo nuk do te thote se kjo shoqeri mos egzistoje me pas,nuk do te thot perarsye se pėr tė afirmuar vlerat dhe traditėn kulturore-artistike Dollogozhdare adoleshentet dollogozhdar mendojne per te.
Keshtu qe me 10 Nentor kjo shoqeri filloj hapat e para per pregatitje te valles shqiptare ku ne keto momente si piksynim eshte nje permbledhje te valles popullore per 28 Nentorin.
Si gjithmone Sh F "Nuri Mazari" qe i ka dhen perkrahje kesaj shoqerie per mbatjen e provave ne sallen e shkolles ajo pa kurr fare problemi e dha edhe ne keto dite edhe pse ajo po perfiton nga kjo shoqeri per arsye se te gjitha pregatitjet qe behen si piksynim eshte per festat e ndryshme te kesaj shkolle.
Ushtrimet behen nga valltaret e vjeter te cilet me vet deshiren e tyre dhe me interesin e rinistave te rinj dollogozhdar ata mundohen qe te vazhdojne kulturen Dollogozhdare.
Po qe se interesi i Dollogozhdareve do te jet i madh kjo shoqeri mendohet te sjelle shum supriza dhe permbledhje artistike duke e ngritur nivelin kulturor dollogozhdar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Fillon serish me pun SHKA "Besa"Dollogozhde
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Dublinasit" Pjesa e I
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e pėrkujtimit tė trembėdhjetėvjetorit tė rėnjes heroike tė Komandantit tė Brigadės 121-"Kumanova" tė UCK-sė, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dėshmorėve tė kėsaj Brigade
» Lidhja e shkrimtarėve tė Kosovės (LSHK), nxori numrin 2 tė revstes "Metafora"
» IDRIZ ZEQIRAJ:ADRESIMI I SAKTĖ I AKUZĖS NGA EULEX-I-HIPOKRIZIA E TURPSHME E KALEMXHINJVE POLITIKĖ DHE "INTELEKTUALĖ"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: