ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 SH.K.A "Besa" mbetet ne Udhekryq

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 27
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: SH.K.A "Besa" mbetet ne Udhekryq   Sun Nov 04, 2007 2:22 pm

Shoqėria Kulturore-Artistike "BESA" ėshtė formuar nė vitin 1974,si rezultat i dėshirės sė madhe tė rinisė Dollogozhdare, pėr tė afirmuar vlerat dhe traditėn kulturore-artistike tė Dollogozhdės dhe Trevės Strugane.
Ajo nė ditėt e sotme mbetėt e braktisur duke mos i interesuar askujt,duke ecur me kėmb mirėpo pa trup.
Kryetari i shoqeris Z.Selami Zhaku pret tė jap edhe doreheqje nga kjo perarsye se Mosinteresimi i katundareve ate e shtyn deri ne doreheqjen e saj.
Edhe pse deshira e rinis dollogozhdare ende nuk mund te shuhet per ti afirmuar vlerat dhe traditen kulturore-artistike Dollogozhdare ate prap nuk ka kush te udheheqe.
E gjith kjo eshte ne dėm tė Dollogozhdės,qe nėnkupton se ne jemi ata qe arrij deri diku ne jemi ata qe fundosemi deri diku.
Dikur per dikend kishim Vlere e sot peraskend.Valle Pse...?
Kryetari i SH.K.A pret dita dites te mbaj nje mbledhje duke dhen doreheqjen e saj mirepo shtrohet pytje : Kush do ta udheheqe SH.K.A "Besa"
Sipas Z.Selami Zhakut frikesohemi se kjo shoqeri edhe po qe se do vazhdoje ajo do ece me kemb mirepo pa trup.
Po ashtu Z.Selami Zhaku shton se "Edhe po qe se do mbaje mbledhje per doreheqjen time,jam i bindur se ne mbledhje sdo vij asnje"Keshtu qe kjo nenkupton se Dollogozhda edhe pse numeron 3500 Banor ajo sot seshte e afte te mbaje nje Shoqeri Kulturore qe sadopak eshte pasqyra e nje vendi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
SH.K.A "Besa" mbetet ne Udhekryq
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Dublinasit" Pjesa e I
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e pėrkujtimit tė trembėdhjetėvjetorit tė rėnjes heroike tė Komandantit tė Brigadės 121-"Kumanova" tė UCK-sė, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dėshmorėve tė kėsaj Brigade
» Lidhja e shkrimtarėve tė Kosovės (LSHK), nxori numrin 2 tė revstes "Metafora"
» IDRIZ ZEQIRAJ:ADRESIMI I SAKTĖ I AKUZĖS NGA EULEX-I-HIPOKRIZIA E TURPSHME E KALEMXHINJVE POLITIKĖ DHE "INTELEKTUALĖ"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: