ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Festa e Bajramit...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
JanaGjk

avatar

Numri i postimeve : 23
Age : 34
Vendodhja : Gjakovė
Registration date : 02/10/2007

MesazhTitulli: Festa e Bajramit...   Tue Oct 09, 2007 11:47 pm

Antar te nderuar me qe jemi ne prag te festes se Bajramit do te doja qe ne kete rubrik te flasim lidhur me kete fest...
Si e festoni ju ne vendin tuaj?
Sa i kushtoni rendesi?
Cilat jan disa gjera me interesant qe vlen te theksohen,,,...


Te ne kjo fest ka shum rendesi,...
Femijet dalin me mbledh sheqera...veshen mir...
Ndersa te rriturit shkojm te njeri tjetri...
Ajo qe eshte ma e rendesishma eshte se pergaditim te gjitha llojet e ushqimit dhe shum shum embelsira...sidomos Bakllava eshte e para...
Kshtu jane dite shum te mira qe une i du shum se te gjith jemi shum te lumtur dhe shum te dashur...do te doja qe gjithmon te jemi keshtu po ja qe....?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Festa e Bajramit...   Wed Oct 10, 2007 4:25 pm

Po ashtu edhe tek ne vlejne keto fjal :

Cito :
Te ne kjo fest ka shum rendesi,...
Femijet dalin me mbledh sheqera...veshen mir...
Ndersa te rriturit shkojm te njeri tjetri...
Ajo qe eshte ma e rendesishma eshte se pergaditim te gjitha llojet e ushqimit dhe shum shum embelsira...sidomos Bakllava eshte e para...

Presim dhe pak dite te vie para kohe nuk ua uroj hehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 27
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Re: Festa e Bajramit...   Mon Oct 15, 2007 9:44 am

un ua uroj pak me vonese po ma mir se sa iq si juuu ncncn heheeh gezuar dhe nga mot gezuar fiter bajramin allhu ua pranofte ajgermimi, veprat e mira dhe ua falte gjinahet.. paqe meshir lumturi shendet respekt dashuri dhe mbaresi ne jete ... i pershendes te gjith musliman fetar anemban botes

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Festa e Bajramit...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Festa e Bajramit...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Diskutim i pergjithshem-
Kėrce tek: