ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Sms Dashurie Te Reja

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 28
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Mon Sep 24, 2007 11:06 am

Sa e bukur jeta kur din si jetohet
sa e bukur nata kur me ty kalohet
sa e bukur puthja nga buzet e tua
ti je zemra ime e un shum te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Sun Oct 07, 2007 11:22 pm

Ne kam pak fryme , thithe ti o shpirt
ne kam nje lot , fshije ti o engjell
Ne kam nje jete , jetoje ti per mua
Cdo gje qe kam ne zemer , thuaj te dua

ne gjume bie
ne enderr te shikoj
veē per ty mendoj
o zot sa shume te dashuroj

Kur nje dite Zoti e hapi dritaren e qiellit
e me pyeti : "Cka deshiron te bej per ty "
Une ju pergjigja : " Ruaje ate qe tani e lexon ket porosi!!"

Te betohem se s“do te telefonoj,
sms me s“do te dergoj,
me nuk te enderroj,
as nuk do te dashuroj,
dhe te betohem se
BETIMIN s“do ta realizoj!

Sikur qelli te ishte letėr
dhe deti tė ishte boj,
nuk do shkruaja azgjė tjetėr
vec se ty tė dashuroj.
E di qė sje pėr mua,
po desha tė tė them "TĖ DUA"

nese per mua mendon
nje leter ma dergon.
nese me zemer me don
thirrem ne telefon,
zerin ta degjoj
dhe te tregoj,
qe shum te dashuroj
dhe kurr nuk te harroj!

Digjem pėr ty!

Mė fal njė buzqeshje zemrėn mos ma lėndo,
mė thuaj dhe njėherė tė dua dhe fort mė pėrqafo.
Z'dua ta di se cila je, kjo zemėr pėr ty po rreh,
ky sy pėr ty po qan, sepse dua tė tė kem pranė.
Nėse njė ditė do bėhem hi,
ta dish se jam gjegur pėr ty.
--------------------------------------------------------------------------------
Tė dua shum

Unė stė kėrkoj tė mė duash shumė,
por tė paktėn ēerekun nga sa tė dua unė.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumė,
ku i dihet jetės ndoshta s'jetoj dhe shumė.
Me ditė apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetėr kurrė s'do dashuroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 28
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Tue Oct 09, 2007 9:40 am

disa lujan letra
disa luajn sha
ti qe lun me femra
je djal maskara
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
besarta

avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 24
Registration date : 29/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Tue Oct 16, 2007 12:44 pm

Akull do te behem buzet do ti ngri sa her qi ti puth un do ti shkri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
besarta

avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 24
Registration date : 29/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Tue Oct 16, 2007 12:45 pm

Nese me kerkon mua thoni se kam vdek nese kerkon trupin thuani se eshte tret neser kerkon varrin thoni se esht ne fund te detit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 28
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Mon Oct 22, 2007 6:43 pm

Thon qe droga te shkatrron jeten por e kan gabuar
se esht dashuria qe te shkatrron me keq se cdo gje,
droga te mbyt eshte e vertet
por dashuria te mban peng per 100 vjet....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolliNumri i postimeve : 101
Registration date : 25/04/2008

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Fri Apr 25, 2008 7:58 pm

Dashuria e sinqertė
i ngjanė fushes sė blertė
po e trajtove ndryshe
kujtohu mirė,se e vyshke!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MiLaNiStINumri i postimeve : 1
Age : 30
Vendodhja : ne mars
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Tue Oct 07, 2008 4:35 pm

ArGeN--t shkruajti:
MOS KERKO FALJE

Tani je penduar
per ate cfar bere dje
syt i ki te perlotur
e me fal me the..

Me the se me deshte
e vazhdon te me duash
harrove se une vujta
te mallkova qe dhe ti te vuash.
Mendove se jeta esht mrekulli
mendove se i lumtur do te jesh veq ti
harrove kur prisja diqka te mir nga ti
e i shkove tjetres e mu me le ne vetmi.
Harrove sa lot per ty i pata derdhur
harrove sa dit duke te prit kam errur
harrove se plaga kurr nuk mu sherua
harrove se dikur me doje vetem mua.

Tani kthehesh i lodhur e me lot ne sy
kerkon qe te fal me thu se je ne vetmi
po nuk fal dot se me skam meshir
du te shof te vuash keshtu me duket mire.

Me thu se je lodhur dhe kerkon dashuri
dikur me vrave mua e tash zoti te vravi ty
dikur un qaja e verboja syt e mi
tani e ke ti rradhen te cmendesh ne vetmi.
Vuaj o njeri i cmendur nga dashurija ime
se me ber te cmendem nga tradhtija jote
nuk te fal dot nuk te fal
edhe ate qe ta dhash tani dua ta marr.

tani vuj per vete
e tani vuaj dhe per mua
tregoj gjith botes se te deshta
e nga deshira me ke tradhtuar.
Mos kerko meshir
se tani ka ndryshuar moti
se cfar ti bjesh dikuj
shum shpejt te kthen zoti.ku i gjen gjith kto mor te pa pame 1sh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
anna

avatar

Numri i postimeve : 11
Registration date : 03/09/2009

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Sun Sep 06, 2009 10:38 pm

oooo ARGEN jeni i mrekullueshem,vazhdoni keshtu[img][/img][/b]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
kadireNumri i postimeve : 1
Age : 29
Vendodhja : prizren
Registration date : 09/02/2010

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Mar 11, 2010 7:23 pm

[img][/img][url][/url] I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sms Dashurie Te Reja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Skender Korēa: Trajektore dashurie
» Ora e dashurisė
» VLLASOVA MUSTA:TINGUJ ZEMRE , TIK - TAK - E DASHURIE
» Heqaje tė vjetra e tė reja
» VIKTORIA XHAKO - SONET DASHURIE - Poezi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: SMS Dashurie-
Kėrce tek: