ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Sms Dashurie Te Reja

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Sms Dashurie Te Reja   Mon Sep 03, 2007 11:53 pm

SMS Poezi & SMS Dashurie

Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

———————

T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

———–

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

——————

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

———-

Dashuria u jep mend
Ayre qė s’kanė
Ndėrsa u merr mend
Atyre qė kanė

——————

Ne te dollogozhdess e kemi tradit
Qe t’a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt

———-

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

——————

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.


Edituar pėr herė tė fundit nga ArGeN--t nė Thu Aug 20, 2009 12:56 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Mon Sep 03, 2007 11:54 pm

———-

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

——————

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.

———-

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri…

—————

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj

———————-

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

———–

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

——————

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t’kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti….!!

————

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

———————-

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon

————

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

—————–

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

——–

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

————-

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

———

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

————–

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Mon Sep 03, 2007 11:56 pm

KUR U DASHUROVA

Kur u dashuruam ishim bashkė nė shkollė
kurrė nuk bisedonim ndonjėherė pėr ndarjen tonė
nė takimin e parė mė tha duke buzqeshur
eja qė tė shoh se si je veshur
por pėr fat tė keq isha veshur zi
por me njė fjalė tė ėmbėl i shpreha dashuri
ishim bashkė tė lumtur gjithmonė tė gėzuar
gjithmonė ecnim bashkė duke u pėrqafuar
mirėpo fati s'deshti qė tė jemi bashkė nė kėtė jetė
sepse atė tė gjoren e mori vdekja e shkret
planifikonim tė ardhmen plotė gaz e hare
duke menduar se sa fėmijė do ti kemi ne
nė takimin e fundit mė tha me lot nė sy
mė pėrqafo i dashur se s'di mė kur tė shoh ty
dhe njė ditė isha nė heshtje pėr tė duke mendu
kur erdhi njė shoqe dhe po mė thėrret mu
ja dallova disa pika loti nė sy
e ajo mu kthya me fjalėt"kam njė lajmė tė keq pėr ty"
njėherė mendova mos po bėn shaka
e nxorri njė leter nga xhepi dhe nė dorė ma la
unė mendova se ėshtė leter nga shoqėria
por kur e lexova kuptova se pėr mua ,urr fund dashuria
letren shoqja kur ma pruni ishte ora 10:00
mė kishte shkruar kėto fjalė"I DASHURI TĖ KA VDEK"
mu duk se qielli me ra mbi kokė
kur mė ka dalė vetėdija e kam parė vehten tė shtrir nė tokė
qė nga ai ēast rrijėsha vetėm nė mendime
duke thėnė ē'do ditė se mė se dua as jetėn time
kur i shoh tė tjerėt duke qen tė lumtur nė dashuri
nuk mund tė pėrmbahem qaj me lot nė sy
s'kisha prit kurrė atė fjalė nga njė shoqe e vjeter
"mos mendo mė pėr atė por gjeje nje vajzė tjeter"
s'dua mė askend s'dua jo pėr besė
pasi qė ajo shkoi edhe unė dua tė vdes
mos mė gjyko Zot qė do e mbys vehten
sepse pa tė dasshuren time nuk e dua as jetėn
nėse pyesin profesorat pse vdiq nė rini
i thuani i ka vdek e dashura e nuk mundi tė jetoj nė vetmi
unė me tė u betova se nuk e tradhtoj i gjallė
dhe tash jam krenar se pėr tė do tė shkoj nė varr
pa tė as jetėn nuk e dua
kur e di se mė ka dashur vetėm mua
pėr ju rini kam njė porosi
dashurohuni dashurohuni por pa tradhėti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Mon Sep 03, 2007 11:57 pm

1).Moj e mira
sikur Hana,
veq pėr ty
Taxi u bana.

2).As nuk tė pėrkulem
as nuk ta mbaj dorėn,
edhe pse ti je mbretėresh
unė ta mbaj kurorėn.

3).Gjakun E kam shėrbet
Syrin magnet,
ēka me bo
ēikat po mė vin vet.


4).Oj ti ēikė nė Internet
Lumja ti me kond po flet,
Me njė djalė
Qė pėr asgjė nė kėtė jetė nuk i kėrset.

5).Me sy tė shiqova
Me zemėr tė dashurova,
Nė ėndėrr tė ėndėrrova
Nė Internet Tė takova.

6).E kam shkollėn Orex
Per sex e kom me Index,
Me tė shti nė dorė
Tė kafshoj si keks.

7).E pranoj njė fakt
qė zemrėn ma ke thy,
por a je ti qajo kllosharic
qė tash po i mshon murit me kry.

Cool.Ku je ti qė nuk po tė shoh
ēka ke veshur qė nuk po tė njoh,
emrin tim nga zemra e hoqe
pėr sė gjalli flak mė dogje.

9).Dashuria jonė
rrotė e Mercedesit,
ti puthsha buzėt
nė maje tė Jezercit.

10).E bėra zemrė gurė
e u bėra burrė,
ta thash tė vėrtetėn
se s'tė harroj kurrė.

11).As deti as oqeani
as tigri as luani,
e tėr Bota me mundime
s'mund tė mė ndajnė nga Xemla ime.

12).55% Mė pėlqen
66% kisha dalė me ty
77% isha bashku me ty
88% isha feju me ty
99% isha martu me ty
100% ec bre baju kush ta rras ty.

13).nėse mė don
tregom,
nėse s'mė don
nuk tė bėhem monoton.

14).Dashuria rinore
ėshtė Bota bimore,
detyr e pazgjedhur
si rrėnja katrore.

15).Kurrė s'tė kam dashtė
kurrė s'ta kam rras,
me ty kam kamlu
veq tjetrėn me plas.

16).Unė nuk jam dashnor
me aksione tė shkurta,
por pėr ty jam Poet
qė tė mbushi me fjalė tė urta.


17). S.P.S.SHKO N'RRS ME TABLLA K-S

18).Qanta ėshtė pėr Libra
e jo pėr bombona,
ēikat e sotit
e mbajnė pėr Kondoma. KUR U DASHUROVA

Kur u dashuruam ishim bashkė nė shkollė
kurrė nuk bisedonim ndonjėherė pėr ndarjen tonė
nė takimin e parė mė tha duke buzqeshur
eja qė tė shoh se si je veshur
por pėr fat tė keq isha veshur zi
por me njė fjalė tė ėmbėl i shpreha dashuri
ishim bashkė tė lumtur gjithmonė tė gėzuar
gjithmonė ecnim bashkė duke u pėrqafuar
mirėpo fati s'deshti qė tė jemi bashkė nė kėtė jetė
sepse atė tė gjoren e mori vdekja e shkret
planifikonim tė ardhmen plotė gaz e hare
duke menduar se sa fėmijė do ti kemi ne
nė takimin e fundit mė tha me lot nė sy
mė pėrqafo i dashur se s'di mė kur tė shoh ty
dhe njė ditė isha nė heshtje pėr tė duke mendu
kur erdhi njė shoqe dhe po mė thėrret mu
ja dallova disa pika loti nė sy
e ajo mu kthya me fjalėt"kam njė lajmė tė keq pėr ty"
njėherė mendova mos po bėn shaka
e nxorri njė leter nga xhepi dhe nė dorė ma la
unė mendova se ėshtė leter nga shoqėria
por kur e lexova kuptova se pėr mua ,urr fund dashuria
letren shoqja kur ma pruni ishte ora 10:00
mė kishte shkruar kėto fjalė"I DASHURI TĖ KA VDEK"
mu duk se qielli me ra mbi kokė
kur mė ka dalė vetėdija e kam parė vehten tė shtrir nė tokė
qė nga ai ēast rrijėsha vetėm nė mendime
duke thėnė ē'do ditė se mė se dua as jetėn time
kur i shoh tė tjerėt duke qen tė lumtur nė dashuri
nuk mund tė pėrmbahem qaj me lot nė sy
s'kisha prit kurrė atė fjalė nga njė shoqe e vjeter
"mos mendo mė pėr atė por gjeje nje vajzė tjeter"
s'dua mė askend s'dua jo pėr besė
pasi qė ajo shkoi edhe unė dua tė vdes
mos mė gjyko Zot qė do e mbys vehten
sepse pa tė dasshuren time nuk e dua as jetėn
nėse pyesin profesorat pse vdiq nė rini
i thuani i ka vdek e dashura e nuk mundi tė jetoj nė vetmi
unė me tė u betova se nuk e tradhtoj i gjallė
dhe tash jam krenar se pėr tė do tė shkoj nė varr
pa tė as jetėn nuk e dua
kur e di se mė ka dashur vetėm mua
pėr ju rini kam njė porosi
dashurohuni dashurohuni por pa tradhėti View High Resolution
Order Prints & Gifts
Create Your Own Site
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Mon Sep 03, 2007 11:58 pm

Ti erdhe me hapat e dashurise dhe trokite ne portat e zemres sime. Ajo e verbuar nga shkelqimi yt, i hapi portat e arta intime..! Po ku ta dinte kjo zemer e bekuar, po ku ta dinte ajo se si ishe ti?! Ajo ishte marrezisht e dashuruar dhe ndjenja me e sinqerte quhet DASHURI! Po c`faj te pati e shkreta zemer, qe copa-copa e coptove?! C`faj te pati i mjeri shpirt, qe kaq shume e helmove...?!"

largesi" nje veshtrim nga larg dy sy pres ti shikoj por kjo largesi qenka e ftohte dhe veten mallkoj me kujtohet larg syve larg zemres jo s'eshte e vertete largesia eshte mall, ankth prove per dashurin e vertete.


TE PRES Te pres aty ku humben gjurmet tona,aty ku bota dikur ishte e jona,te pres aty ku premtimet u harruan,aty ku une dhe ti dashuruam.Te pres aty ku zogjte ishin deshmitare,aty ku kam qeshur e ku kam qare.Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri,te pres,te pres aty ku dielli perendon e lind perseri.

dikur buzeqeshja me ndrinte ne sy,e tani ndjehem si peshku pa uj e mbyllur ne vetmi,dikur beja plane per dashurin e jetes e tani jam si njeriu qe numero ditet e vdekjes,nuk e dua jeten pa ty dashuria e jetes time,qe po tretesh ne dhe te zi e mua me le ne dhimbje,koha kalon e ti cdo dit e me shum ne zemer me mungon,ti je me engjejt o shpirti im,dhe per mua do ngelesh plag pa sherim,se dua jeten pa ty se vetem me smund te enderroj,vetem lutem per ty qe shpirti ne paqe te te pushoj,dhe me prit se se shpejti tek ti do te vij..o vdekje mizore o merem dhe mua o kthema zemren qe ma more.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Tue Sep 04, 2007 12:01 am

e heshtur si vdekje pushon si hije me ngritet ne zemer me shpon dhe sikur me duar me mbush syte lot dhe nga malli e pasioni smund te pushoj dot te shikoj ne sy e sdi qte flas sme del zeri nga dridhjet se dua te therras zeri me shterret e zemra me buqet me ngrit ne lartesi dhe i preki rete por ajo heshtje shpirtin ma shqetson dua ta shpreh nje fjale qe kurre sperfundon ta shpreh nje dashuri qe me ngrin e me shkrin ngjallem e vdes vetem per dashurine rri e heshtur prape sonte sikur neteve qe shkuan sikur netet e kaluara qe kurre nuk mbaruan dhe ne kete zemer te qete flej epushuar me bej te ndihem engjellushe e dashuruar...


dashurova dy sy,por smu dhan kurr ne jet,enderrova nje enderr po su be kurr realitet,kerkova nje rrahje zemre,por srrahu kurr per mua,kerkova te me thoje te dua por.............


Pse... Pse vall ende te dua, kur e di se ti me ke harruar? Pse vall te dashuroj, kur dashurija mes nesh mbaroj? Pse vall mendoj per ty? Sepse smundem ti harroj ata sy. Ata sy qe me kan borgj, nje dashuri nje lumturi. Me hidherove me prindrit e mi, ku e le at guxim, ku e le at premtim. Kur i kujtoj fjalet qe me mashtruan, me zemer te lenduar po te them se shum ...........TE DUA............. .


Ngadal Peshperis

Kur mendoj per ty
Dhe ethe shpirtri leshon
Mendoj per gjene me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.

Kur mendoj per syte e trishtuar
Dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
Dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur prane teje qendroj e heshtur
Dhe dridhem kur me prek ngadal
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Tue Sep 04, 2007 12:02 am

Poezi dashurie

E kam mohuar, e kam perzen
e kam dashur , e kam urryer
me ka dhen dhimbje
me ke dhen emocione
te lendon e te sheron.
------------------------------

pse ky emocion nuk me len te jetoj
pse pa te dot nuk jetoj
pse kurr e urrej e kerkoj
pse te dua edhe kurveten e shkatroj
pse un ndjenjen ta mohoj
dhe un vet shpirtin ta mallkoj
-------------------------------------

e shtyj e perplas me ze te lart i flas
po prap perball ajo syt i perplas
nuk te dua nuk te kerkoj
me kembgulje e mohoj
po prap kurr se harroj
ah dashuri sa shum per ty do maj zi.
-------------------------------------------------

je qorre e qesharake
je dinake e kurr su plake
per ty bejm lufta
per ty jetojm
per ty vuajm dhe veten shkatrojm
a lum si ai qe ty te ka provuar
ah mjer si ai qe ty te ka provuar
se kurr per jet pa ty ska per te jetuar.
----------------------------------------------------

Ne takimin e par digjem si zjarr
Ne takimin e dyt te dua si syte
Ne takimin e tert te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater.
-----------------------------------------------------

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.
-----------------------------------

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.
---------------------------------

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.
-----------------------------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Tue Sep 04, 2007 12:04 am

Do re vi nje nate
Tek ti
Te shof si fle,si mer fryme
Mes nates dhe heshtjes
te degjohet vec frymarja jote
Valle te te prek,apo te mbaj distance
kam frike se zgjohesh,se mos ke frike
por jam un ajo qe te ndjek
ajo qe endren ta trazon
ajo qe diten ta verbon
jam un perseri jam un
sme ngopen dot syte duke te par kurr
sa djall i bukur je
me terheq,me ngreh pas vete
dhe kur te afrohem me largon
mos valle je i till
apo me provokon?


Cdo dite e jetes time tashme kishte marr emrin tend. Mendova se kisha takuar njeriun e endrrave te mija, besoja se tashme gjithshka do kishe tejter kuptim.Ishe ti qe me beje te buzeqeshja cdo dite me shtrengoje fort the me premtove se gjithmon do jemi bashk.E une isha ajo qe te besova ta dhash puthjen time, endrrat e mia te cilat ti sot i ke shkatrruar E pse?
Fillove te mendoje se sjam me per ty Me thoje se kishe degjuar shume per mua dhe ato fjale arrin te na ndanin ..Nuk kan faje te tjeret jo, por ti sepse po te kishe dashurine e madhe ti s'do lejoje askend te na ndaj Cfare ndodhi valle? A s'isha une ajo qe dikur thoje se do e ndash jeten me te?
Ne zemren time tashme ska asgje edhe Emri yt eshte fshire ti se meriton dashurin time i kam fshire edhe lotet e fundit per ty sdo te qaj me per askend ndoshta keshtu qenka shkruar sdo jem kurr e lumtur, me mire pa askend se me nje njeri qe sdi te me dashuroj apo qe me donte vetem per kalimin e kohes... dje te dashuroja sot te urrejjjjjjjj.........


Shume gjera ty dua te ti them

Shume ndjenja e endrra me ty dua ti ndaj

se te kam pritur e jam merzitur nete me radhe

lotet ska pas kush te mi thaj.

Shume gjera dua te them

shume ndjenja me ty dua ti ndaj

mos me qorto me o shpirt

se me sdua te qaj.

E ndjej se te dua

e ndjej se shpirt te kam

te lutem mos me thuaj

se besim te flas tek ty nuk kam

Me kupto te lutem kur merzitem

e xheloze e cmendur behem

mos me ve faj, mire nuk ndihem

se pa sinqeritet terbohem.2) Kur Shpieti thelle mu thye nga nje dashuri

kur zemra fort shpertheu nga nje tradheti

thelle me plagose nje Zot e di

thelle me lendove mekatari je vec ti

Te urreva, te shava, e te mallkova

se zemra me dhimbje smbante dot

se endrrat e kater vjeteve

ran, u shkrin e u kthyhen ne lot.

Lot gezimi e hidherimi vec per ty derdha

e jo me kurre ate se bej

se zemra vec nje here lendohet

e jo me kurre ne nje te re ajo nuk shnderrohet.Frika me ze kur s'je prane meje
Kam frike se mos dikush si flladi lehte i pranveres
te rremben dhe ti si gjethe
largohesh larg
aq sa une s'mundem te te kap


Nje jete e tere!

Kuptoj se duhet te vazhdosh perpara
Nje jete te tere
Ndersa e imja eshte gjysem e ndricuar
Endrrat e mia me zgjojne dyshime
Duke me dhene lajmet e trishta
Se dashuria e vertete
Eshte me jete te shkurter
Dote mebetet me kohe
Vecse te qendroj me dhimbjen e shpirtit tim
Qe sic sheh do me drejtoje ne varr!


Ajo qe ti gjithmon ke ditur!!

Te dua shume
Nga thellesia e shpirtit tim
Dhe ndonjehere
Jam e trishtuar
Se di
Se shpejt, shume shpejt
do te shkosh
ne kerkim te fatit tend
Mos e moho
Dhe ti e dije
Gjithmone
Se ajo dite do te vinte
E di qe nuk kam bere asgje
per ta ndalur
Vecse te lash te shkosh
Qe-nje dite
te kthehesh
Ose te pakten
te me ruash
gjithmon
ne ndonje cep te zemres tende
Ne perjetesi
Per dashurine time
Qe na lidhi per nje jete te tere
Te shkurter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ZEMRUSHJANumri i postimeve : 3
Registration date : 31/08/2007

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 5:10 pm

TE LUMSHIN DUART QI I KE SHKRU KTO POEZIJA ARGENT JE MET VERTET SHUM FENOMENAL“...................................

te pershendes perzemersisht shifmi ne msn tung nga zemrushja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:44 pm

ZEMRUSHJA shkruajti:
TE LUMSHIN DUART QI I KE SHKRU KTO POEZIJA ARGENT JE MET VERTET SHUM FENOMENAL“...................................

te pershendes perzemersisht shifmi ne msn tung nga zemrushja


jojoj sjam lodh fare vetem COPI dhe Past hehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:45 pm

Per ne ska pyetje
ska as pergjigje…
vazhdo si me pare
dhe ndoj digje.

vetem lute ZOTIN
qe ti fale gabimet
se ne boten tjeter
i fillon gjykimet.

atje llogarite
ke me i dhane vete
nese me kerkon mua
ske per te me gjete

une do te jetoj
nje jete te bekuar
se kurr ne kete jete
njeri skam tradhetuar.

sikur ma bere mua
atje ke me gjete
me rende se une
do e kalosh ate jete

nuk besoj me ne fat
se pse me tradhetoj
me ate qe e deshta
s munda te jetoj.....


Ndoshta nj? dit? ti do zgjohesh
me lot?t q? t? rrjedhin pa ndal?
dhe n? brend?si t? shpirtit
ti do ndjesh mall? shum? mall?...!

Me duart e tua q? dridhen
ti lot?t do mbledh?sh ngadal?
bashkoi me mallin e shpirtit
se aty ti do gjesh nj? fjal?...

Ndoshta ti kurr? s'ke p?r ta kuptuar
q? dikur pate njohur nj? vajz?
nj? engj?ll q? ty t? dashuronte
por q? nuk ta tha dot kurr? at? fjal?...!

Ndoshta kishte frik? nga brenga
nga ndarja q? vjen pastaj
sepse dashuria q? ajo mbante brenda
ishte e p?rjetshme ishte e pa an?...!

Sa keq ti si besove asaj
nj? zemre t? heshtur n? vetmi
ajo mbante fshehur nj? thesar
q? emrin e kish dashuri...

Ndoshta ti ishe i zhg?njyer
nga dashuria e par? e pa fat
por dije se ka njer?z n? k?t? bot?
q? t? falin nj? dashuri t? art?.

Ndoshta nj? dit? do t? zgjohesh
i l?nduar, i etur p?r nj? thesar
nj? engj?ll do k?rkosh t? t? dashuroj?
por mos harro!!! "at? engj?ll dikur ti e ke vrar?


**************************
Jeta te merzitet te bahet monoton
kur e ke larg ate qe ti e dashuron,
duhet tja japesh vetes nje shpres
nese do me qendroj gjithmon ne bes!!!!!

**************************


Mos mendo se bota ska emer,
mos mendo se nuk te kam ne ,
te kam ne edhe ne shpres,
deshiroj q? ne prerin tend te VDES!!!


**************************
E plaguar Zemra ime larg teje,
i helmuar Shpirti im pa ty,
kur te takohemi perseri
dot ma sherosh plagen me DASHURI!!!

**************************

nuk dua te qaj po qaj per ty,
nuk e pi rakin por per ty dot ta pi,
nuk e dua jeten po jetoj per ty,
nuk e dua as veten sa te dua ty
***************************

Te kerkova neper enderra
por ato ishin vec aventura
te kerkova ne imagjinata
por ato nje dit mbaruan sishin te gjata

u mundova qe syt ti mbaja mbyllur
dhe me ty te rrija gjithmon
por srrija dot duke fjetur
sepse jeta ishte e shkurter

u mundova qe te gjeja
por kot u mundova
se ti kishe ik diku larg
dhe me the se te harrova

per ty derdha lot
sa qe shpirti im e di
per ty desh dhash dhe jeten
pa ty sdoja te jetoja ne vetmi

*************************
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:45 pm

Oh veq per ty I LOVE YOU,
N`bot ma shum se ty nuk du,
Ne ty zemra ka lakmu,
A guxoj met dashuru,
Ti buzt e mija pa mi kerku,
Nuk e din se sa te du,
T`puthi qafes e xigilohesh,
At'her ti ne mua dashurohesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:46 pm

Shko...

Me brengos si te huaj, me le rruges se vetmis
Deshe qe un te vuaj, shkele fjalen e dashurise
Prap mendove se te fala, por gabove i dashuri im
Dashuria s'do skandal por don hare e gezim

Shko vetem shko, meshir prej teje s'dua,
Sa me larg tretu e mos me kerko mua
E di malli djeg, e di loti pikon
E di zemra dhemb, por jeta duhet te jeton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:46 pm

Me Kujto
Kur nje dite do te jesh larguar ;
Nga une nje dite pergjithmone
do doja te me lije ca kujtime............
...do te kalojne kohe........
.... e do te me harrosh.
E ti nje tjeter do te duash.
Ndoshta dhe une nje tjeter do te dua
e nje dite ne syte e tij do teshoh syte e tua.
Do te jem e lumtur nese nje dite
dhe ti ne syte e saj
do te shohesh syte e mi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:48 pm

Eja

Eja prishe qetesin e kesaj nate,
Eja te thyejme kete vetmi te gjate,
Eja dhe prehu mbi trupin tim,
te jemi bashke cdo agim e perendim,
Eja thuama nje fjale te bukur
se vec ti me ben te lumtur.....do te tretem


nese ne syrin tende
do te shofe lotin
lote qe derdhete
une do plakeme
nese ne ballin tende
do te lexoj dhimbjene
ty ne shpirtine tim
plage te madhe do te hapeshe
nese ne zemren tende do levrone trishtimi
une tek ti do mbetem
e nese nje dite dashuria ime
pa ty do te mbetem
do te tretem po do te tretem liqeni ime i kalter endera ime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:48 pm

Boll ma..


MendoN se luaj me ty
apo sme do tti s aduhet
me cmenden me xhelozin tende
boll ma se smuj me duruar..!!

Kam frike te kaloj pragun
s evec pyetje pa fund me shtron
ps epo iken ps epo del
e cilen apo me cilin po takon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:48 pm

Per ty vuaj

Nese telefoni te cingron
dije se un te kujtoj,
nese nganjeher te shkruaj
dije se per ty vuaj,
nese ti je me tjeter
kujtoje nga pak dashurin e vjeter,
ndoshta me don a sme don
po e di se donjher me kujton,
do bohesh pishmon se mue me ke len
ne vuajtje se un per ty gjithqka kam ber dhe vetem per ty lot kam derdh,
nese tash don tjeter,te lutem mos ma the jeten.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:49 pm

DASHURIJA NUK ESHT LODER

Mendove se loder esht dashurija
fillove te luash me ndjenjat e mija
me beje te vuaj, me beje me vaj
nje dit me bej te qesh , nje vit me beje te qaj.

Ateher te doja,e vdisja nge frika
me thoje mjaft me, une sguxoja te flisja
me akuzoje me te paverteta ,spranoje te verteten
e te paster si loti e beje veten.
Po tash kur je larguar e je vet fajtor,
me thu se te dhimbsem, se me deshte shum
me thu se gjinden te ty mbrenda shum thel
po qka me duhet mu tash ajo kur me bere jeten hell.

Nuk te besoj me as per nje fjal
kot mundohesh te me bind se ti nuk ki faj
ti je fajtor kete e din dhe ti
po frigohesh nga tradhtija qe se shpejti do ta kesh ne shtepi.
Ateher ti do qash, e ti do te vuash
une do shiqoj e nuk do te ndi dhimbje
se mjaft kam dhimbjen time
qe esht mbyllur ne veten time.
Mjaft kam vujt nga ti, me mos me ben te vuja
vuaje tash ti tradhtin qe dikur ma bere mua
nuk ki me fuqi te lozesh me mua
se dashurija nuk esht loder
kete ta mesosh dua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:49 pm

MOS KERKO FALJE

Tani je penduar
per ate cfar bere dje
syt i ki te perlotur
e me fal me the..

Me the se me deshte
e vazhdon te me duash
harrove se une vujta
te mallkova qe dhe ti te vuash.
Mendove se jeta esht mrekulli
mendove se i lumtur do te jesh veq ti
harrove kur prisja diqka te mir nga ti
e i shkove tjetres e mu me le ne vetmi.
Harrove sa lot per ty i pata derdhur
harrove sa dit duke te prit kam errur
harrove se plaga kurr nuk mu sherua
harrove se dikur me doje vetem mua.

Tani kthehesh i lodhur e me lot ne sy
kerkon qe te fal me thu se je ne vetmi
po nuk fal dot se me skam meshir
du te shof te vuash keshtu me duket mire.

Me thu se je lodhur dhe kerkon dashuri
dikur me vrave mua e tash zoti te vravi ty
dikur un qaja e verboja syt e mi
tani e ke ti rradhen te cmendesh ne vetmi.
Vuaj o njeri i cmendur nga dashurija ime
se me ber te cmendem nga tradhtija jote
nuk te fal dot nuk te fal
edhe ate qe ta dhash tani dua ta marr.

tani vuj per vete
e tani vuaj dhe per mua
tregoj gjith botes se te deshta
e nga deshira me ke tradhtuar.
Mos kerko meshir
se tani ka ndryshuar moti
se cfar ti bjesh dikuj
shum shpejt te kthen zoti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:50 pm

Me Lotź lagmi Faqet Mua,
Fshimi ata Lotź me Floket Tua,
Nese un per ty nuk dot kem Mallź,
Le t“me qel Mishi Varrź,

Dryni pa Derź,
Si Zemra e Mjerź,
Nese te baj Rrejshem Be,
Oh ti mua me shtish persgjalli n“dhe
Lumturija asht Gezim?,
Dashurija asht Ambelsim?,
Thuje fjalen e Vertet?,
Gjithmon dot kesh perparim ne Jet?,

Mos te vjen marre qe e Don,
Marre asht kur e Tradhton,
E she me Sy?,
E nuk fol me Ty,
Por Zemra e din qe t`ka Pelqy,

T`shkon Dita ne Mendime,
Kalon Nata ne Kujtime,
Sukur ni Far? qe ja nis me Bi?,
Ne Zemer thirret DASHURI.


Dy Zogj? t`malit ja kan nis me Vajtu,
Se larg njani tjetrit kan Qellu,
Po e presin Diten me u Bashku,
Jeta m`bar me ju Shku,

As nuk ju Dalet as nuk ju Rrihet,
As nuk po ju Hahet as nuk po ju Pihet,
Rrin tuj shkru nerveti deri dikur Naten Von?,
Njani tjetrin shum po e Dojn?,

Nje Deshir po dojn me Plotsu,
Kur vjen koha me u Taku,
Dashurija ne Largsi ish Zor?,
Kur vjen Dita me ta Puth at Goj?.
Kur Dashuris i del Afati,
E Zemren e kap Inati,
Jetes nuk i del Fati,
Mund te kap Infrakti,

Fatit kurr nuk i Dihet,
Zemres pa dikan nuk i Rrihet,
E di se nuk asht Leht,
Dashurija ajo vjen Vet,

Ne Jet? duhet me pas shum Durim?,
Shum gjana i ban e nuk kan ma k`thim?,
Tan aj Lis? kur ta kallet bahet Hi?,
Gjithshka asht e mundshme mos ke Merzi?.
Kur te Sho shum me n`dimo,
Shpirtin tim ma Letsoh,
Mos me duaj ma shum se Prinderit Tu,
Bab e Nan nuk gjan Kerku,

Shum e mir asht Distanca ne Dashuri,
Te merr malli ma shum mu e Ty,
Mos hup koh tuj Mendu,
Dije se un ty te Du.
Po ja nisi met Shkru diqka prej Mendjes,
Me vin Fjalt prej Loqkes Zemres,
Ti je Shpirt bardh e Zemer Mir,
Ta plotsoft Zoti gjdo Deshir,

Te shoqeroft gjithmon Lumturia,
Ne Zemer Gezimi e Dashuria,
Ne Jet paq gjithmon Fat,
Kofsh gjithmon Rahat,

Vjet shkojn hajt se Nasht,
Tash asht Viti 2006-sht,
Sod e ki Datlindjen more Pllum,
I bafsh 100 Vjet e ma Shum.
Po ti Shkruj nja 2-3 Fjalź,
N“doshta asht Frymarrja Mramź,
Pse jam dhe nuk du te jam Gjallź,
Kur per ty me dogji ky Mallź,

Diqka po ma merr Mendja,
Edhe po ma n“di Zemra,
Qka asht nuk e Di,
Sod per Neser jam tuje Shty.Ni Pllum i zi me flatra t“bardha,
Erdhź mi solli do t“fala,
Prej dikushit se n“ e m“bajź,
Kur Flej per ta Qajź,

Kur i n“degjova ato Fjalź,
Zemres dhimbjet ju kan n“dalź,
Hupi aj Pllum dhe u Tretź,
Jetes i n“djeva shum Lezetź,

E n“djeva ni Za si n“kujtime,
Me tha;Mos me Harro Zemra Ime,
Un e n“jofta at Za,
M“brapa u ktheva nuk pash as Gja.

Ja nisa tu ju Kujtu,
E mora Lapsin nisa met Vizatu,
Kur i qela Syt me Shiku,
Dole ashtu si t“kam Paramendu,

Ti kam ba Vetullat e Holla,
Flokt krejt fjolla Fjolla,
E ato Buz te Kuqe,
Me ni Fustan te bardh si Nuse.

Ni Livall me Lule,
Si ni Zemer e Gzume,
Per Dashuri kurr s“me Lute,
Pse ma len Zemren me Vujtje,

E di se ka mat Bukur,
Por n“doshta aj nuk te ben te Lumtur,
Aj se ka Mendjen Time,
Se ka Dashurin e Zemres Ime,

Ti per mu je Llokum,
E di se ka mat mir se Un,
Nese nuk jam per Ty,
Pse s“ma thu direkt ne Sy.
Eci Rruges tuj Mendu,
Kerkush sem don qysh e Du,
Kerkush spo don mem Kuptu,
Sjam ka di mu ba Rahat,
Don mem kap ne Zemer Infrakt.
Oh pom Dhem Shumź,
Kajher m“len edhe pa Gjumź,
Kajher s“muj as mu Perkulź,
Besa kajher s“muj as mu Ulź,

Shum her me Lodhź,
S“muj as me Folź,
Kajher m“dhem kur t“vrapoj,
Shum her kur t“pushoj,

Kajher mendoj se jam Verbu,
Syt me m“bushen me Lotź por s“kan forz me Piku,
Shum her po duhet veten me Majt,
Se pom vjen marre per me Qajt,

A asht Mushknija a Zemra,diqka pom Dhem,
A asht Kryt a Shpina,diqka pom Dhem,
A asht Varrź a Lendim,diqka pom Dhem,
A asht Mall a Merzi,diqka pom Dhem,
Besa n“doshta me dhimbin Krejt,
Se gjdo Ditź asht gati e N“jejt,

Veq diqka une e Di,
Mu ka ba Jeta Gerdi,
Qka po Ha e qka po Pi,
Per me majt veten n“fuqi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:50 pm

Mos me dil as ne ender
qendro larg nga une
ti je ai qe me theve zemren
Dhe me vrave me shume
ske cfare kerkon ne jeten time
gjithcka ka marre fund
mos me dil me as ne ender
sdua te te te shoh askund
Ti me le pa pranvera
me le pa buzeqeshje
ti ma more dashurine
me lendove sa deshe ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:50 pm

S’ME GJEN DOT

Mos me kerko
Ne apresen e vjeter
Ku me gjeje gjithmone.

Mos pyet njeri tjeter
Per vendndodhjen, time
Sepse askush, s’te tregon.

Mos u mundo, te zbulosh
Se ku ndodhem, tani
Jam larg, apo afer
Kete, ti nuk e di.

Mos u lodh, me kot
Te mesosh, te verteten
Per rrjedhen e jetes sime
e gjalle, apo e vdekur
Ti nuk jeton me, ne zemren time!!!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 06, 2007 6:51 pm

NE VITET E PJEKURIS,
NE NETET E GJATA DIMERORE,
KUJTOJ DITET E RINIS,
PUTHJET E BOTES FEMERORE.


ME ZEMER TE THYER
KUJTOJ DASHURITE E MEDHA,
NGA SHPIRTI IM E RREMBYER,
ATE.....QE NE RINI ME LA.


SOT ESHTE DIKU LARG,
ME TJETRIN DUKE JETUAR,
NE ZEMER ME MBETI VARRE,
GJITHMON E PAHARRUAR...


POR...ZEMRA IME SHPRESON,
QE NJE DITE DO SHEROHET
PER FATIN E VET LOTON
ME TY TE BASHKOHET.


TY TE DUKET E VESHTIRE,
TE AFROHEMI EDHE NJEHERE,
JO,JO...MENDO ME MIRE,
ME MALLE TE PRES NE VERE.


PER HERE T PARE UN KUR TE PASHE
ZEMRA IME KREJT U NGRI.
ME PELQEVE MORI VASHE,
SEC KAM RA NE DASHURI.


TASH PO VJEN EDHE PRANVERA,
CELIN VJOLLCAT E LULE TJERA,
DEL SHETISIM NEPER PARQE,
SHPIRTIN TIM O SEC MA KNAQE.


MA KE KNAQE E MA KE LODHE,
DEL TE SHOH MORI BELHODHE,
TA SHOH SYRIN TEND TE ZI,
SE NE ZEMER ME KE HI...


FYTYRA JOTE MOJ, PO SHENDRIT,
PORSI HANE E PORSI DRITE,
BUZET TUAJA SIKUR QERSHI,
ME KANE SHTI MOJ NE MERZI.


KAM DURU MOJ SA KAM MUJT ,
GOJEVE TE HALLKUT ME U RUJT.
MOS ME BA O KE ME FOL,
VEC PER TY MORI BELHODHE.


MOJ BELHODHA IME E DASHUR
AS E VORFUN E AS E PASUR,
DO TE MARR E TE BEJ NUSE,
MOLLA U POQ ,U BA E KUQE.


MORI LULE,MORI ZAMBAK,
UNE NE TY JAM BA MERAK,
O NDIGJOJE OJ KETE KANGE,
DICKA DESHTA PER ME TE THANE.

DO TE PRES EDHE KETE VERE,
SA TE CELIN LULET N PRANVERE,
DO TE PRES OJ VEREN TJETER,
MOS HARRO DASHNIN E VJETER.NUK PO VJEN SIKUR ATEHER
KUR ISHA I LUMTUR DIMER-VERE!!!

PERSE VALLE LINDE E BUKUR,
SIKUR LULJA NE PRANVERE
KU TA DIJ,SE KU JE STRUKUR,
KUNDERMON AROME E ERE...
NE LIVADHE ME BARE GJELBERUAR,
ME BURIME E UJ TE KULLUAR...
ANEMBAN VENDLINDJES SIME
TE KERKOJ E DASHURA IME.

NUK PO VJEN SIKUR ATEHER...
KUR ISHA I LUMTUR,DIMER-VERE,
ME LARGOHESH... E IMJA MIKE,
ZEMREN TIME TANI E FIKE.


NUK PO VJEN SIKUR ATEHER...
KUR ISHA I LUMTUR DIMER-VERE!!!
NUK PO VJEN,TI ME LE VETEM,
NUK KE FRIKE SE TASH DO TRETEM?
MOS QENDRO ATJE...LARG MEJE,
I GJALLE MBES VETEM PRANE TEJE.

NUK PO VJEN SIKUR ATEHER?
KUR ISHA I LUMTUR DIMER-VERE...!


TI PER MUA NUK EKZISTON
TI PER MUA TASH KE VDEKUR,
TI NGAHERA NUK JETON,
TI PER MUA JE E TRETUR.

TI PER MUA JE VEC KUJTIM,
TI PER MUA JE VEGIM,
TI NGAHERA JE E HARRUAR,
TI PER MUA JE YLL I SHUAR.


TI PER MUA TASH FSHIJ LOTET,
TI PER MUA,MOS PYET BOTEN,
TI NGAHERA NUK ME GEZON,
TI PER MUA ,ME S JETON.

TI PER MUA, NUK JE AJO QE DESHA,
TI PER MUA S JE E VERTETA,
TI NGAHERA ME MUNDON,
TI PER MUA ,JO...S EKZISTON!


NUK TE DESHA KUR ME DESHE,
ISHA ENDE SHUME I RI,
GJITHNJI SHKOJA NE SHKOLLE TE MESME,
NUK MENDOJA PER DASHURI.

KUR U NISEM NE USHTRI,
GJENERATA IME ,SHUME GEZONTE,
KALOJA DITET NE MERZI,
ASKUSH LETER NUK ME CONTE.

DHE ATEHERE PER VIT TE RI,
MORA LAJMIN ME TE HIDHUR
KISHA ARDHUR PAK NE SHPI,
PER FEJES SE KISHA DITUR.

E KUPTOVA VLEREN TENDE,
ZEMRA IME U PIKELLUA,
EMRI YT ME U LIDH NE MENDJE,
DHE NJE LETER TA KAM SHKRUA.

E PAHARRUARA,E DASHURA IME!
U FEJOVE,SA SHPEJT M HARROVE,
E LENDOVE ZEMREN TIME,
KURR PER TE ,TI NUK MENDOVE.

NUK ME KTHEVE KURR PERGJEGJE,
ME LE VETEM QE TE VUAJ,
KE VEPRUAR PA NDERGJEGJE,
SIKUR T KISHA QENE I HUAJ.

PAS SHUME VITEVE QE KALUAN,
U TAKUAM NE, PERSERI...
POR TASH KOHRAT SEC NDERRUAN,
TE DY JETOJME NE BASHKESHORTESI


sikur ta kisha ditur se me don,
sikur ta kisha ditur,se per mua jeton,
me shume te kisha dashte,me beso
mos me harro,te lutem ,me kujto.

te takova pas shume viteve,
ne plazhin e vogel, ne qytet,
kur me the, "pse nuk me prite"
i hutuar u pergjigja "si jeni me shendet"


sikur une, ta kisha ditur,
me beso...te kisha pritur.
sikur ta kisha ditur... se me don shume,
nuk do flija aspak gjume.


me turp e pranova ,se te humba.
jam mesuar me kete dhimbje.
qe te pres, une nuk munda,
qe me don,nuk me binde.

ne krahrorin tim, ti je rritur,
sepse ishe ende e mitur,
me beso ...te kisha pritur.
ah ,sikur ta kisha ditur!

P R I T M E

kUR DIMRI HERET VJEN,
DHE PRANVERA VONOHET,
RUAJ KUJTIMET DHE ME DUAJ
UNE DO TE VIJ....PRITME.


KUT TE GJITHE TE TE BRAKTISIN,
TE TE LEJNE NE VETMI ,
EJA TEK UNE , RUAJME
JETES GEZOHU, PRITME.


PRITME MENGJESEVE TE REJA,
NESER ME PRIT.
HARROJI TE GJITHA HALLET,
MOS U PIKELLO,PRITME.


KUR JETA TE FSHIJE GJURMET
TE TE NGUSHTOHEN RRUGET,
BEHU E LUMTUR,GEZOHU
DO TE KTHEHEM,PRITME.


PRITME..VOGELUSHJA IME E VETME,
KUJTIMI I DASHUR, I MIRE....
BEHU GEZIM DHE DRITE
PRITME.DUAJE ARDHMERINE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ZEMRUSHJANumri i postimeve : 3
Registration date : 31/08/2007

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Thu Sep 20, 2007 4:56 pm

SE KU I MER KTO SMSA NUK E DI VEQ E DI SE JAN SHUM TE AMLA HALLALL TE QOFT BRAVOOOOOOOOOSSSSSSSSSSSS
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 28
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   Mon Sep 24, 2007 11:05 am

Unazen time tjetres do ja vesh ne gisht
un do te mallkoj se me vrave shpirterisht
kurr nuk do te jesh i qet se vrave zemten time
te shkret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie Te Reja   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sms Dashurie Te Reja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Skender Korēa: Trajektore dashurie
» Ora e dashurisė
» VLLASOVA MUSTA:TINGUJ ZEMRE , TIK - TAK - E DASHURIE
» Heqaje tė vjetra e tė reja
» VIKTORIA XHAKO - SONET DASHURIE - Poezi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: SMS Dashurie-
Kėrce tek: