ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pse Shka Besa-Dollogozhde Nuk Merr Pjes Ne Festivallin &quot

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Pse Shka Besa-Dollogozhde Nuk Merr Pjes Ne Festivallin &quot   Sat Aug 04, 2007 11:36 am
Gjat datės 2,3 dhe 4 Gusht filloi festivalli i kenges dhe valles popullore "Keng Jeho",ne te cilen moren pjes shum shoqeri te ndryshme nga vendi dhe nga rajoni,mirepo vetem Shka "Besa"-Dollogozhde mungonte.Pse Shka Besa-Dollogozhde nuk merr pjes ne festivallin "Keng Jeho"???
Ne R.Maqedonise edhe jeta private edhe e lidhur me politik,nje emer qe ndan mikun me mikun,nje emer qe edhe Shka "Besa" nuk e lejoj te hyjj ne festivallin e sivjetshem.
Jan edhe arsye tjera pse Shka "Besa" nuk merr pjes mbi te cilen mund te cekim se kjo shoqeri prej 2 vitesh qe mirmbahet, nuk ka Korograf mirepo anetaret ushtrohen nga valltaret e vjeter qe kan qen dikur dhe po i perserisin te njejtat valle qe i kan ber dikur.
Kryetari i shoqeris Z.Selami Zhaku shpreh se : " Ne mbledhjen e mbajtur per organizimin e festivallit te sivjetshem un personalisht nuk mora ftes nga drejtori i keti festivalli,mendoj se ketu ka nje nderhyrje politika edhe pse vet drejtori i keti festivalli prejardhjen e ka nga Dollogozhda.

Cfar problemi sjell mospjesmarrja ne festivall???

Anetaret e kesaj shoqerie se deritashme kan patur sukses teper te madh ata kan dhen shfaqje te shpeshta mbi te cilat kan fituar teper sukses te cilen e tregon edhe vet realiteti.
Ne cdo manifestim ne ShF "Nuri Mazari" Shka Besa ka dhen nje hapsire teper interesante,mahnitse dhe te sukseshme.Po ashtu nuk do te lem anash edhe daljen e sukseshme ne naten e vitit te ri 2007, 3 maj ne patrionatin e shkolles fillore "Nuri Mazari" ku ne te cilen fituan te drejten qe te japin nje shfaqje ne pallatin e kultures "Sofra" ne Tetove ku po ashtu fituan edhe disa ftesa tjera si ne Maqedoni,Shqiperi e Kosove ku pershkak te gjendjes financiare ata nuk munden te marrin pjes ne keto vende, dhe si perfundim dhan nje shfaqje me disa valle me motive Dollogozhdare ne 30 Korrik "Dita e Rrapit" ku po ashtu u priten shum ngroft nga publiku Dollogozhdar.
Pritej pjesmarrja ne Festivallin "Keng Jeho" nje mendin qe shum shpejt deshtoi, e para deshtoi nga mosinteresimi i dollogozhdarve ndaj shoqeris kulturore ku mund te cekim se mbrenda 2 vjet pun askush ska pyt pse ushtrojn keto djem e vajza te reja, dhe si problem tjeter eshte Politika.
Prej sot e kesaj dite anetaret ndihen te zgjenjyer pasi jan mundur me vallet e vjetra te korrin sukses dhe per nje kohe ndoshta te gjate kjo shoqeri do i mbyll dyert ku nenkupton humbim Artin e Kulturen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
dollogozhda_girl

avatar

Numri i postimeve : 112
Registration date : 04/12/2006

MesazhTitulli: Re: Pse Shka Besa-Dollogozhde Nuk Merr Pjes Ne Festivallin &quot   Mon Aug 06, 2007 10:49 am

sa palidhje ishte ket vit festivalli mejr diet ajo sishte dollogozhda prandaj hehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pse Shka Besa-Dollogozhde Nuk Merr Pjes Ne Festivallin &quot
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Merr pjesė edhe Sefer Haxhija
» Besa-Besė - Andon Zako Ēajupi
» KQZ: Deri nė orėn 13:00 kanė votuar 35,24% e zgjedhėsve. PD: Pjesėmarrja mbi 36 pėrqind
» Ditari i Besa Salihut
» Xhevat Rexhaj: Berisha merr celėsin e republikės sė Kosovės nga populli i Kosovės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: