ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 gerkoj tekstin e kenges...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 27
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: gerkoj tekstin e kenges...   Wed Jul 11, 2007 11:31 am

nje keng qe ju pelqen por tekstin nuk edini mir, keni deshir ta dini se qfar kuptimi ka kenga ...

me tregoni cin keng deshironi dhe cili kengetar e kendo se shpejti do ua tregoj tekstin ...

filloj me kengen e albanit edhe bleros qe e kam qef un

Eklips - Alban Skenderaj


Ndoshta me nuk ia vlen
Te humbas ne syt e tu
Jo ti s'ke pse genjen
I qarte shkrimi ne blu
Se kur hena diellin e fsheh
Veq rrezet i mbulon
Per nje qast freskia te deh
Por eklipsi shpejt mbaron

Ndoshta me nuk ia vlen
Te zgjohem me mendjen tek ti
Ose nisesh e vjen
Por une fluturoj qe te vije

Sepse ndryshe s'do te kishte mbarim
Zjarr i fshehur ne uje
Me ndihmo engjelli im
Zjarrin ta shpetoj

Jo nuk dua ta pranoj
Fati te na ndaj,
Dua ta mbroj dashurin e saj

(Chorus)
Do ta mbroj me syt e Zotit
Si nje perl ne pik te lotit
Do ta mbroj
Te jetoj
Dashuri e saj.

Ndoshta me nuk ja vlen
Ndoshta me nuk ja vlen
te zgjohem me mendje tek ti
dua pran te te kem
pa malle pa largesi
Ndryshe s'do kishte mbarim
Zjarr i fshehur ne uje
Me ndihmo engjelli im
Zjarrin ta shpetoj

Jo nuk dua ta pranoj
Fati te na ndaj
Dua ta mbroj dashurin e saj

Se di --..::O°o° BLERO °o°O::..

Te kam dashur dhe te kam urrejtur
me jep dhimbje edhe emocionee me
lendone dhe em sheronn prekjaa jote
me imponitzoon se ky emocion sme
le t`jetoi pse pa ty nuk e perballooi se
kur te urrei tee kerkooi sa tee duaa evten
shkaterooi
ref…
See di qka ndjej kru em ke pran
kur te dy vetem me njee an kur e
kokeen e qet ne gjoksin tim.se di
a edin ndjen shpritn tim.
Se di qmendim ke tie pr mua kur
tee shtrengooi poo stheem tee duaa
kru them se vdes epr buzet e tuia
se di a um beson ti muaa..

tash tu te perplas me ze tee bertas
po prap dua te godas nuk te dua nuk
te kerkoj em kembnugle te mohoj
po prap ste harroi pse ndodh ekshtui
se kutpoi per ty luftoi epr ty jetoj per
ty veten e shkatrooi lum aj qe ty te ka
provu I mjer aj qi tkaa prodhu ti beby dashurin
e shkatron ti dashurin ee zbukuron.

ref…
See di qka ndjej kru em ke pran
kur te dy vetem me njee an kur e
kokeen e qet ne gjoksin tim.se di a edin shpiti I m
Se di qmendim ke tie pr mua kur
tee shtrengooi poo stheem tee duaa
kru them se vdes epr buzet e tuia
se di a um beson ti muaa..


[b]

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
gerkoj tekstin e kenges...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kulturė :: Muzikė-
Kėrce tek: