ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Sat Dec 02, 2006 1:07 am

Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??

Pik se pari e hapa kete teme pasi cdokush e ka mendimin e vet per te ndrysho dicka ne Dollogozhde....Ju te dashur Bashkfshatare Sipas mendimit tuj cka do donit te ndryshonte ne Dollogozhde......


po e jap une pergjigje i pari: Une do doja te ndryshonin njerzit...Te jen pak ma stabila hjahahaha..nejse mendimi ime ishte ky...tash ju mbetet ju te dashur katundar me dhene mendimin tuaj........Te gjithe se bashku te ndryshojm vendin tone........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
dollogozhda_girl

avatar

Numri i postimeve : 112
Registration date : 04/12/2006

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Mon Dec 04, 2006 3:18 am

Hmmm sikur te pyetesha ama une hehe nese pyetesha une per nje ndryshim ne dollogozhde do ndryshoja njerzit pak hehe ju pershendes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 30
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Mon Dec 18, 2006 11:57 pm

abre ene ju ku e coni menden .. bash ke ajo ci osht e pamundshme .. si ka mundsi te ndryshoje njeri .. kjo nuk esht e mundur.. po shejfni mirreni me do tema qera . si psh rruget ti ndryshojm e ku ta di un po lini njerzit .. hehe:P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
anonimja-dollo

avatar

Numri i postimeve : 136
Vendodhja : Ne erresiren e mergimit..
Registration date : 22/12/2006

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Fri Dec 22, 2006 1:24 am

Nese do me ipeshte shanci do ndryshoja rruget pak ti beja me te gjera hehhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.be
DeltaNumri i postimeve : 8
Registration date : 13/02/2007

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Thu Feb 22, 2007 5:00 am

dollogozhda_girl shkruajti:
Hmmm sikur te pyetesha ama une hehe nese pyetesha une per nje ndryshim ne dollogozhde do ndryshoja njerzit pak hehe ju pershendes

chka mendon me at pergjegje???
ato njerz kan qen qe me koh,prap ato dot jen ne dollo:grindjet,te zanat ,te vrarat etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dollogozhda_girl

avatar

Numri i postimeve : 112
Registration date : 04/12/2006

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Thu Mar 01, 2007 4:00 am

jo mer allton verte a? ti mos e pyt dikend si ke qene po pyte si je
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BujarMNumri i postimeve : 141
Registration date : 25/01/2007

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Thu Jul 12, 2007 11:13 am

...


Edituar pėr herė tė fundit nga BujarM nė Sat Aug 30, 2008 10:49 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 27
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Thu Jul 12, 2007 11:54 am

dollogozhda_girl shkruajti:
Hmmm sikur te pyetesha ama une hehe nese pyetesha une per nje ndryshim ne dollogozhde do ndryshoja njerzit pak hehe ju pershendes

edhe un

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
nedritNumri i postimeve : 12
Registration date : 07/12/2007

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

s.a
sikur cdo kush qe don ta shoh vendelindjem sa me mir ashtu edhe une kisha dasht qe vendelindja jon te jet shembull per gjith te tjeret andaj mbasi petja eshte se cka kisha dasht te ndryshoj po permendi vetem disa nga to:

1-udheheqesin ta marrin per siper njerez qe ja duan te miren vendelindjes dhe jovetem vetvetes
2-ne dollogozhd mos te mirren vendime vetem nga disa persona qe nuk ju intereson asgje per fshatin por vetem interesat e tyre
3-ne fshat te ket nje organizim qe mos te ket mundesi asnje te e shkateroj(crregulloj)
4-ne kryesit e fshatit te jen te inkuadruara te gjitha klasat e njerzve te shkolluarit te pasurit te varferit te rijnt te rriturit te moshuarit dhe jo vetem ata qe kan lidhje....
5-vendimet e fshatit te merren ne ndonje vend publik sic eshte shkolla xhamia.....dhe jo neper dyqane dhe kafene....
6-kryesin e fshatit te e zgjedh fshati dhe jo dy tre persona
7-te rregullohet ceshteja e ujit njeher e pergjithmon
8-te rregullohet ceshtja e mbeturinave njeher e pergjithmon ketu ben pjes a)te caktohet nje vend per hedhjen e mbeturinave jo te hedhen neper rrug
b)te vendohen ne fshat mjete per hedhjen e mbeturinave ne skaje te rrugeve dhe shesheve qe femit dhe te tjeret mos i hedhin mbeturinat ne rrug..
9-te merret masa qe te ruhet ambienti natyror
10-te behet pastrimi dhe ndertimi i mureve te perroit prej te sheshi i fshatit deri te burimi
11-te vazhdoj mbarimi i kanalizimeve qe jan nis nga disa vjet dhe qe mund ta them se eshte nje gje e harruar te fshataret
12-te ndertohet nje sall sporti qe mos ken nevoj fshateret te shkojn ne fshatra te ndryshme
13-te behet apel per mesmin e nxenesve mesim-besimin si ne shkoll ashtu edhe ne xhami qe te ruhet tradita kultura edukata sepse ndryshe do te shkaterrohet morali saqe amoraliteti do te behet civilizim ndersa ndershmeria turp dhe prapambeturi
14-te organizohen fonde per mbikqyrjen e jetimeve dhe per shkollimin e atyre qe nuk kan mundesi te shkollohen
15-te interesohen themeluesit e firmave qe se pari te punesojn fhsatarin pastaj te tjeter
16-organizimi i te pa punsuarve qe tu gjendet pun
17-kerkesa nga pergjegjesit e partive qe nga fshati te ket sa me shum te punesuar ne komunen e struges ne te gjitha lemit
18-udheheqesit e partive te punojn per intereset e fshatit dhe fshatereve dhe jo per interesat e tyre personale duke i sjell ne kete menyr dem fshatit dhe fshatareve
19-te punohet me rinin me shum se cdokur qe eshte punu
20-rinia te ket dore ne katund
edhe shum gjera te tjera mirepo mendoj se keta mjaftojn si per fillim

s.a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BujarMNumri i postimeve : 141
Registration date : 25/01/2007

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Mon Dec 10, 2007 9:14 pm

...


Edituar pėr herė tė fundit nga BujarM nė Sat Aug 30, 2008 7:09 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 30
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Wed Dec 12, 2007 8:34 pm

BujarM shkruajti:
nedrit shkruajti:
.
6-kryesin e fshatit te e zgjedh fshati dhe jo dy tre persona

Jam shum dakord me kete
Nga fotot qe kam pa tek kjo faqe
per zgjedhjen e kryesis te fshatit
vetem 20-30 veta ishin ne nje klas
e keto vendosen per fatin e krejt katundit
gje qe per mu ska kuptim!!!

edhe per mua kjo gje ska kuptim po vet fshataret nuk jan te gatshem te shkojn naper mledhje... se isha prezent vet veren e kaluar dhe e pash qe as edhe ni person nuk erdhi per mledhjen e ujit qe esht i domosdoshem per njeiun..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
donaNumri i postimeve : 69
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Thu Jan 24, 2008 6:22 pm

sikur te vija nje her e ta shikoja
DOLLOGOZHDEN dot te shkruaja se qfar do te doja te ndryshoja ne te,por vetem ne foto e kam pa dhe se di se qka ...per te ndryshuar...heheh dot vi nje dit andej....kur tjem ne KS.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
nedritNumri i postimeve : 12
Registration date : 07/12/2007

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Thu May 22, 2008 5:02 pm

s.a
pervec tjerash qe kam cek me lart
-un kisha dasht qe te ja nderrojm dollogozhdes edhe emrin dhe te ja vendojm fsh Nuri Mazari ose fsh i Luftetareve ose fsh i Trimave.
kete mendim e basoj ne shum shkaqe qe nuk eshte vendi per ti cek ketu.
s.a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolliNumri i postimeve : 101
Registration date : 25/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   Sat May 24, 2008 5:47 pm

shiquar nė tėrsi forumi ėshtė i ndėrtuar mirė,ndoshta ndryshimi qė lypset ėshtė qė ne tė jemi mė aktiv.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cka do deshironit te ndryshoni ne Dollogozhde??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Diskutim i pergjithshem-
Kėrce tek: