ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Dollogozhda Ne Ditet Verore "Mbroheni Nga Rrezet e Diel

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Dollogozhda Ne Ditet Verore "Mbroheni Nga Rrezet e Diel   Fri Jun 22, 2007 5:49 pm

Ne keto dite te nxehta vera ne dollogozhde temperatura gjat dites arrin deri ne 35 grad celsius mbi te cilen eshte parashikuar qe gjat fundjaves te mbrrij deri me 40 grad celsius.Per ket arsye duhet nje kujdes teper te vecante per mbrojten nga rrezet e diellit.
Po ashtu si problem i rendesishem ne keto dite te nxehta vere ne dollogozhde qendron ende kriza e ujit mbi te cilen ne nje kohe me 35 grad celsius nuk mund te durohet gjith kjo nxehtesi.
Estetistet rekomandojne qe ne keto dite me temperatur prej 35 grad celsius ku njerzit frekuentojne ne mase ,pishinat dhe pllazhen,rekomandohet perdorimi i kremave mbrojtes SPF,Po ashtu behet e ditur se pllazhi pervec argetimit dhe kenaqesis,disa persona duhen te ken me teper kujdes ndaj disa problemeve jo pak shqetesuse si aknet e e fytyres(pucrrat),celuuliti (grumbullimi i mbeturinave toksike qe nuk arrijne te eliminohen nga organizmi).
Temperaturat e larta do e ndjekin gjith sezonin e kesaj vere,shpresojm se edhe kjo ver do kaloj pa probleme duke u kenaqur te gjithe bashkatdhetaret e dollogozhdes mbi te cilen jan organizuar dasma dhe manifestime te ndryshme.Dhe se fundi edhe nje her paralajmerojm se "MBROHENI NGA RREZET E DIELLIT PER TE MOS PATUR PROBLEME"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Dollogozhda Ne Ditet Verore "Mbroheni Nga Rrezet e Diel
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nesėr nis koha verore
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Ora e dashurisė
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: