ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Thu Jun 21, 2007 11:01 pm

JA KETU SHKRUANI NGA 1 POEZI DASHURIEPOR QE TE JETE HUMORISTIKE!

JA 1 PO E SHKRUAJ UNE!

O YLL O YLL
TI JE KAFSHA ME E BUKUR NE PYLL!

JU PELQEN EEE!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Thu Jun 21, 2007 11:01 pm

Interneti

PREJ HOTMAILIT KUR TI LSHOVA SYT
KUR TE PASH PASWORDIN NE FYT
THASH U MYT KUKU PER MU
SHPEJT WINDOWSIN E KAM STARTU

JA PO QELI MESENGJERIN ME SHUM DESHIR
PER ME GJET NJE QIK TE MIRE
KAM VENDOS EDHE PIKE
U NJOFTOVA ME NJE QIKE

TUNG I THASH QKA PO BAN
UNE JAM BACA SHABAN
TUNG ME THA ME DASHURI
UNE JAM DADA SELVI

UNE E VESE PER DASHURI
KAM DESHIR ME I PAS PES FEMI
AJO ME THA O BABALOK LARGOHU
SE TA FUTA BLOK

OK I TASH NUK TE LUS
PO TA FUTI NI VIRUS
NUK ESHTE GAJLE THA PER MU
KAM ADRES EDHE NE YAHOO
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Thu Jun 21, 2007 11:02 pm

Mendo nje cast
Nje cast per vete
Se je i shemtuar
Sa ska ku vete
Kerkoj nje premtim
Nga ty un dua
Ndroje suratin
Se sben per mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Thu Jun 21, 2007 11:04 pm

Syri yt i bukur,
Vdeksha une per ty,
Buza jote e kuqe,
Vdeksha une per ty,
Faqja jote si pjeshke,
Vdeksha une per ty,
Floket e tu si pras,
Vdeksha une per ty,
Ah ai shoku yt dje,
Krah per krahu me ty
Vdeksh ti ishallla.
Vdekshi qe te dy...!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Thu Jun 21, 2007 11:05 pm

Ti gje e shemtuar
largohu nga mua
kam 5-6 muaj
qe te them s'te dua

ti gje e shemtuar
largohu nga une
nuk te kam per borxh
qe me del ne gjume

floket si tertila
nuk shihesh 2 here resht
fytyra si kal
ishallah ngelsh per vjeshte

syte e tu te shndritshem
kujdes se mos na verbosh
njeri ne konispol
tjetri ne vermosh

dhembet e tu te bukur
sa ti kam zili
1 e ke te bardh
3 i ke te zi

ti kastile nderove shkolle
qe te rrime te dy
une o vras veten
o te vras ty

qe kur te takova
e deri ne ate dite
mallkoj ateqe te nxori ne drite

ti gje e shemtuar
mos me dil perpara
provoje dhe njehere
shihe po ste vrava

ti gje e shemtuar
ik pa bere fjale
largohu per koke te mamit
se do bej skandal

megjithese kam vazhduar
mjekime ne shume vende
kurre se kam haruar
eren e sqetlles tende

ti do nje puthje
paske qene tru peshk
e kam me te lehte
te te jap nje vesh

mos me dil perpara
se s'dua te flas
sa here ti hap gojen
te vjen era pras

sqetllat kur ti shoh
dhe shuren se mbaj dot
tek e djathta ske qime
tek e majta mbire plot

te majtes i hedh ca veshtrime
dhe them me veten time
i marrsh te keqen e leshit
qe te ka vrima e veshit

une te them boll
ti ke qejf te vazhdosh
mbylle ate *** goje
se do na helmosh

kopshtit botanik
afer mos i rri
se kalben dhe plepat
sapo kalon ti

ti gje e shemtuar
mos shko te vendi i ndaluar
me mire e kap ate dhe e pres
prandaj mos mbaj asnje shprese

me beri pershtypje
varsja qe ke ne qafe
po me shume pershtypje
qafa e palare

kur te pashe te pulpat e kembes
thashe se s'ka bere vaki
te kembet skam as une
aq lesh sa ke ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Thu Jun 21, 2007 11:07 pm

o vajze(djale) prit nje minut mos pandeh se jam hajdut,vellain e madh e kam skafist,ndersa vete jam xhepist.kam nje vile me 3 kate,rreth e rrotull me pallate,kam dhe 1 limuzin,po skam leke me i hedh benzine,qafsha ty jam djale(vajze) i vetem,po sbesove pyet vellain tjeter.o zemra ime o yll i kesaj botes,kur mendoj per ty harroj me i hedh bar lopes.je e bukur si rrush pa fara,sa leke do vec mos me dil perpara..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Thu Jun 21, 2007 11:10 pm

Zemra ime tulle,
zemra jote llac,
dashuria jone,
si pallat peskac
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Thu Jun 21, 2007 11:11 pm

ne qiellin e kalter pa re
filloi te binte shi
'te dua' i thoshte ajo
'as une' i thoshte ai
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 28
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Mon Sep 24, 2007 11:08 am

I dashur do dalim te henen
po serdhe ta mar nonen
po sdule keq ta kesh punen
sjom budalle te pres njer
te shtunen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 28
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Mon Sep 24, 2007 11:08 am

te fala buzun te bera nder por ti me trathtove more vesh derr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 28
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Mon Sep 24, 2007 11:11 am

U ula ne WC per te pushu duke mendu ne ty barku mu liru


_______________________________________________________
LOfka jem.shpejrti jem , zemra jem, kur te shof tej kreja mdhem________________________________________________________

A e din i dashur se me ty kam ran ne dashuri
po sme besove kocit do ti thij
a e din i dashur se poty sjam rahat
pranom ma mejr ce do te lo sakat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 28
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Mon Sep 24, 2007 11:16 am

Ti sme do as un ste dua,un te harrova dhe ti mua,
ti me tjera un me tjer,un frajerk ti fraer,nje me nje apo jo?
ti trathtar un trathtare,ti ste behet von mua hic fare
ti ne kafic un ne shkoll,ti skopsko un koka koll,nje me nje apo jo?
ti rap un rok,ti ne qjell un ne tok,un kripza ti cigare,
un mesoj ti ben hajgare,nje me nje bukur apo jo?
ti qeshesh un qaj,un uj ti vaj,nuk na tret as kimia a ku te
na tres me dashuria nje me nje e vertet apo jo???????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
donaNumri i postimeve : 69
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Tue Jan 22, 2008 11:51 pm

A DIN SA PUTHJET MI FALE E TI FALA KUR FILLOVE ME PUTHJEN E FUNDIT TE THESH HEC ZE ME KA RA FLAMA TI ME THIRRE PRAN SE TU PATA LARGU ME THE PASHA MAMIN ME PUTHJE TE DIKUJT TJETER TE PUTHA SE TE MIJAT I KAM HARRU,,,,,,,,,,,,,,.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
donaNumri i postimeve : 69
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Wed Jan 23, 2008 12:09 am

U SA TE DUA I DASHUR
BESO SE TE DU VEQ TY
KREJT NE JET RREGULLAT
PER DASHNI VEQ NJA 10
HER I KAM THY.........


UUU THASH ME VETE SE
QFAR FOLA PRIT ME THA
SE EDHE UNE KAM DIQKA
PER TY..I THASH VAZHDO
TREGO SE SKA KU TJET
ME ZI,ME THA A E DI KJO
KOJSHIKJA SI KA SHUM FEMI
KAM BER SEVAP ME TA NJA 5-6
HER PASI KA KJO SHUM MERAK
NE FMI.....................
UUUUU
SHKA PO THUE BRE
A EDHE TI KSHTU MAS SHPINE
DIN ME BA DREDHI MA KTHEJ
E ME THA PO PO VEQ MET TERGU
TY SE VEQ TI ME TRADHTU NUK DI
AHA ANI ANI I THASH SE SO HIQ GAJLE
SE A POJ SHEF QITA TONT THMI I DASHURI
JEM,PYTJEN SI MA KE BER QE SA VITE TI
(GRUA PERSE ATHU SME NGJAN MUA AS NJERI FMI)
JA I DASHURI BURR PERGJEGJJEN TASH JA KU E KI
KTA NUK TE NGJAJN SEPSE ME BABALLAR TYNE TI NUK
JE VLLAZNI---AHA JO PO GRU MIR E KI HAJT NATEN E MIR
SE U KRYN SEKRETET ME NE TE DYY..IIIIIIIII.......
SHPRESOJ TE JU PELQEJ sa do pak.heheh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
POLITIKANJANumri i postimeve : 4
Registration date : 13/01/2009

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Fri Jan 16, 2009 3:27 pm

shume te bukura keto poezi lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
agNumri i postimeve : 19
Registration date : 07/12/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Wed Feb 04, 2009 9:10 am

oj vajzė e bukur
zemra ime ėshtė njė livadh
e nė atė livadh ėshtė njė Lule
e ajo Lule je ti!

O djalė -
zemra ime ėshtė njė livadh
e nė atė livadh ėshtė njė kalė
e ai kalė je ti!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elsushjaNumri i postimeve : 1
Registration date : 26/12/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   Wed Mar 04, 2009 7:19 pm

me te mira bre
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
POEZI DASHURIE HUMORISTIKE!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» VIKTORIA XHAKO - SONET DASHURIE - Poezi
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: SMS Dashurie-
Kėrce tek: