ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 POEZI DASHURIE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
tungu1Numri i postimeve : 5
Registration date : 20/03/2010

MesazhTitulli: tradhetia   Sat Mar 20, 2010 11:44 am

Ne kete nat te qet po ri ne dritare dhe shikoj yjetne qiellin e pa fund,
qe po degjon fjalet e mia dhe shikon lotet qe reshkasin ne fyryren time.
nga malli per ty.
po perse ,po perse ,ike me le ne vetmi,
se ti ishe gjeja me e bukur e me e shtrenjte qe kisha takuar
ne jeten time deri tani..
tani po mendohem te shkruaj
me hyjet en qiell.
TE DUA,
TE LUTEM KETHEU,
Mbase edhe ti ne kete cast qellin si une shikon ?
dhe fjalet e mia ti lexosh ....
Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tungu1Numri i postimeve : 5
Registration date : 20/03/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sat Mar 20, 2010 11:59 am

kur mua te ke kujtosh ,
yllin tone la ne qiell te shikosh ,
ne cepin e tij fytyren timo do shikosh.
e me yjet .
fjalen .
TE DUA ..s.....
do formoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
LinusheeNumri i postimeve : 1
Age : 28
Vendodhja : Sweden
Registration date : 27/01/2011

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Thu Jan 27, 2011 1:46 pm

Ne shpirt me vrave, kete zemren e shkret e ndave.
Fjalet e tua ish kot, kur thojshe se askend tjeter nuk e don kaq shum ne kete bot.
Mua me harrove me tjetren ti shkove, ah moj dashuri pse une kaq shum vuaj,
kur ai vetem me ndjenta e mia ka luajt.
Pse more zot mu me denove,
ate djal qe mas shumti ne bote e deshta ma largove... Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Jani26Numri i postimeve : 1
Age : 34
Vendodhja : Lezhe
Registration date : 30/04/2011

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sat Apr 30, 2011 11:20 pm

DASHURI APO DHIMBJE

Asnjere nuk kam menduar
te te kthej shpinen e te le te mjere
mes dashurise dhe vuajtjes,
mes ndjenjes dhe dhimbjes,
por te qendrova prane
ne cdo cast,
nese dicka per ty ishte enderr,
per mua ishte realitet.
Pyes veten valle
pse dashuria qenka nje menxyre delikate,
si kristal qe dhuron bukuri e pasion
por nje shkendije e vogel ate e copton.
Bera per ty ate qe ma tha zemra
,
te dhurova ate qe te desht shpirti,
rinine time ty ta fala,
ndjenien dhe endrren tek ti i ndala.
Kisha menduar se vdekja na gjente bashke,
e jo te ndare,
kisha menduar se qielli mund te shuhet
e dielli nuk do te dale,
e ne te dy nuk do te jetome te ndare.
Kush dreqin hyri mes nesh,
e na ngaterroi kaq keq,
kush eshte ajo ligesi,
qe na prishi ne te dy,
kush e rrenoi t’onen dashuri,
mallkuar qofte o zot
ai qe ndan njerez ne ket bot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit https://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1317114280
tunguNumri i postimeve : 6
Registration date : 19/05/2011

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Thu May 19, 2011 9:41 pm

Smundem tė mendoj
dicka mė tė mir nė jet ,
se tė dashuroj,tė kam afer tė ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtėsin tėnde,
Smundem tė mendoj dicka mė tė mir nė jet
qė ti tė jesh e imi dit dhe net pėr mira vjet ,
pėr gjithmon,
Smundem tė mendoj dicka mė tė mir nė jet
qė tė vdes pėr ty e dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
mė mungon shumė Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tunguNumri i postimeve : 6
Registration date : 19/05/2011

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Thu May 19, 2011 9:43 pm

.2 + 2 = ? 4 + 4 = ?
pėr matematik asgjė nuk di
por pėr dashuri ta boj 8 me 2
tė dua tė dua as pa kufi
por ti e dashur mė le nė vetmi
dora ime shkruan
zemra mė tregon
vetem pėr ty e dashur
as pak nuk pushon.!!!!! Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tunguNumri i postimeve : 6
Registration date : 19/05/2011

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Thu May 19, 2011 9:45 pm

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon
Pėr ty qė tė dua
Do tė them sukses
Pėr ty kam lindur
Pėr ty do tė vdes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tunguNumri i postimeve : 6
Registration date : 19/05/2011

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Thu May 19, 2011 9:46 pm

Jani26 shkruajti:
DASHURI APO DHIMBJE

Asnjere nuk kam menduar
te te kthej shpinen e te le te mjere
mes dashurise dhe vuajtjes,
mes ndjenjes dhe dhimbjes,
por te qendrova prane
ne cdo cast,
nese dicka per ty ishte enderr,
per mua ishte realitet.
Pyes veten valle
pse dashuria qenka nje menxyre delikate,
si kristal qe dhuron bukuri e pasion
por nje shkendije e vogel ate e copton.
Bera per ty ate qe ma tha zemra
,
te dhurova ate qe te desht shpirti,
rinine time ty ta fala,
ndjenien dhe endrren tek ti i ndala.
Kisha menduar se vdekja na gjente bashke,
e jo te ndare,
kisha menduar se qielli mund te shuhet
e dielli nuk do te dale,
e ne te dy nuk do te jetome te ndare.
Kush dreqin hyri mes nesh,
e na ngaterroi kaq keq,
kush eshte ajo ligesi,
qe na prishi ne te dy,
kush e rrenoi t’onen dashuri,
mallkuar qofte o zot
ai qe ndan njerez ne ket bot.
I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tunguNumri i postimeve : 6
Registration date : 19/05/2011

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Thu May 19, 2011 9:48 pm

Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur
vetem ty thikat i duroj
plumbat i pranoj por
Te ndahem prej teje
As qe e mendoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tunguNumri i postimeve : 6
Registration date : 19/05/2011

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sun May 22, 2011 11:11 pm

Busqeshja jote me thote te dua..
shikimi jot me tregon se smundesh pa mua..
si qershi ishin buzet e tua..
i prita i prita qe te me puthnin mua..
ti ma bere zemren shkrum..
Dua qe te me thuash TE DUA shum..
ne boten e humbur e te pa shpres..
sa shume desha qe te vdes
Kure gjeta ENGJELLIN qe e kerkova
vdekjen me njehere e harova..
perqafimi hyt me jep ngrohtesi..
tani e shikoj qe eshte dashuri
vetem nje gje nga mendia sme iqet ...
zemra jote per mua apo digjet?
cfare me ndimi ke per mua?
cfare ndien ti me te vertet per mua?
Dua qe te me tregosh te verteten...
po sho se pa ty nuk mund te jetoj jeten..
pa syte e buzet e tua jam i humbur..
kjo dashuria jone eshte shume e bukur..
dashuria jone nuk dua qe te shuhet
kune nuk do te na humbase..!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tungu1Numri i postimeve : 5
Registration date : 20/03/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Fri Sep 09, 2011 10:57 pm

E vetmja enderr qe kam tani eshte
qe te kem ty pran pergjithemon
edhe te kem gjithemon perqafimet e tua te ngroheta
te kem fjalen te dua qe me ben shum te lumtur
edhe te kem puthjet e tua qe me bejn
njeriu me te lumtur ne bote
asnje enderr tjeter nuk dua qe te realizohet
vetem kjo qe dua te jem me ty pergjithon
dua te realizohet sepse eshte enderra e lumturis time

09,09.2011
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tungu1Numri i postimeve : 5
Registration date : 20/03/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Fri Sep 09, 2011 11:01 pm


Te pres aty ku humben gjurmet tona,
aty ku bota dikur ishte e jona,
te pres aty ku premtimet u harruan,
aty ku une dhe ti u dashuruam.

Te pres aty ku zogjte ishin deshmitar,
aty ku une kam qeshur dhe kam qare.
Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri,
te pres, te pres aty ku dielli perendon
e lind perseri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
POEZI DASHURIE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Me rastin e ditlindjes:POEZI NGA SILVANA BERKI
» Poezi pėr dashurinė
» VLLASOVA MUSTA:TINGUJ ZEMRE , TIK - TAK - E DASHURIE
» Poezi nga Halit Bogaj (Drenica, Policia e Kosovės, Palestinės, Praga)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: