ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 POEZI DASHURIE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 29
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sat Sep 22, 2007 2:52 pm

Dollogozhda per mrekulli i ka djemt si flori
djem te mir e bukurosh ke lezet kur te shkosh
se djem faca do te shikosh
sa per vajzat sblihen me lira
por dreqat jan shum te mira
per djem e vajza askush sja kalon
lum ai dhe ajo qe Dollogozhdar
apo Dollogozhdare dashuron
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 29
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sat Sep 22, 2007 3:01 pm

eh mej Velesht mej Velesht
asnje nuk te don te thot
se je plesht po djemt
jan si llokum te terheqin
me vakum sa per vajzat
jan llafazane e i kerkojn
djemt prej cdo ane
djem bukurosha e sjan ne rend
po si Dollogozhda ska as me ni vend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sat Sep 22, 2007 8:12 pm

fjolla shkruajti:
Dollogozhda per mrekulli i ka djemt si flori
djem te mir e bukurosh ke lezet kur te shkosh
se djem faca do te shikosh
sa per vajzat sblihen me lira
por dreqat jan shum te mira
per djem e vajza askush sja kalon
lum ai dhe ajo qe Dollogozhdar
apo Dollogozhdare dashuron


hahahhaha ohh te ishte ashtu sipas poezis mir do ishte:P:P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 29
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Sep 24, 2007 11:00 am

Droga kushton shtrejn cmimin nuk ja di
nese nuk me shkrun do ta nis ta pij
ata qe jan ne burg jan robet e vetmis
e un do te behem rob i dashuris
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
besarta

avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 24
Registration date : 29/09/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sat Sep 29, 2007 6:17 pm

Sot ke diten e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht

Un si hen e ti si djell
ti ne drit e un ne ter
e per darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht

Let shkatrohet e gjith bota
Se kto vite ishin tkota
qe ti fala ty dhe jeten time
ne dor ti ta lash !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 29
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Wed Oct 03, 2007 10:03 am

nese vjen koha lamtumir te me thuash
te lutem zemra ime asnje cast te mos
vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
un ata dy sy ti mos vuaj lock
vuaj un per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fjolla

avatar

Numri i postimeve : 29
Age : 29
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Wed Oct 03, 2007 10:11 am

dua nje pershendetje ne natenme shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUAnje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por nje
mjafton TE DUA FORT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Tue Jan 15, 2008 1:20 am

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

---------------------

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

-----------

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

------------------

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

----------

Dashuria u jep mend
Ayre qė s'kanė
Ndėrsa u merr mend
Atyre qė kanė

------------------

Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt

----------

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

------------------

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

----------

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

---------------

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

----------------------

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

-----------

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

------------------

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

------------

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

----------------------

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon

------------

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

-----------------

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

--------

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

-------------

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

---------

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

--------------

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
donaNumri i postimeve : 69
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sat Jan 19, 2008 10:59 pm

Tash a me njeh?tash a e din se kush jam un?tash a e kupton se zemra ime te ka dashur shum?un bera gjdogje te mundur per ty tash mund tme kuptosh pse kam pasur aq shum lot ne sy!vetim ti je vetem ti ke qen gjithmon ne ket zemren time dhe kjo kurr nga vetja ste largon,edhe pse sjemi bashk un ma te leht e kam pasi qe ta kam deshmuar se si un askush ne bot ste don,dikur neve na ndajten nderhyn ne dashurin ton a thua tash jan penduar dhe me zdot na lendojn,gjithmon e pyes veten pse ?pse?pse nuk e pata at guxim me koh pse lejova qe dikush tjeter te na e nderprej dashurin ton...Un gjith mon tr desha ashtu si edhe ti a dot vij ndonjeher ajo dit te kem ty ne perqafim,lotet e mi nuk kan pushuar as nje her se derdhuri per ty edhe ket vet ti zemer e di,tash jemi shum larg te dyt te vetmuar smund ta gjejm as nje tjeter dashuri se per ne gjdo person tjeter shpejt na u bahet i huaj,kam provuar por nuk provoj me dot se ekam kuptuar se ta dashuroj dike tjeter esht shum e kot,prandaj kshtu po rri mes vetmis dhe dikuj tjeter e zgjodha vetmin sepse ma e mir per mua esht vetmija se sa zavensimi yt me dike tjeter te kam dasht-te dua-do te dua-gjat gjith jetes.....???-----
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
donaNumri i postimeve : 69
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sat Jan 19, 2008 11:14 pm

me fal qe te lendova dikur
me fal qe deshiren tende
nuk guxova ta provoj kurr
me fal qe sika me ty por sishte
fai im edhe vet e di.

a thua ku je athua ne enderr
a me sheh-a thua a te mungoj
si dikur a thua a me therret edhe ne gjum

numrin tim ne tel.ende a e mban
aj lexon ende mesazhet me titullin-do te dua per sa tjem gjall-
te gjith per ne e din e shum na gjykojn e ka edhe shum te tjer
se ket dashuri dhe ket besnikri shum e lakmojn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
struganja_embel

avatar

Numri i postimeve : 5
Vendodhja : strug/usa
Registration date : 28/06/2008

MesazhTitulli: DASHURIA   Sat Jun 28, 2008 4:04 pm

Mė e rėndė se toka Mė e lehtė se hija
E vjeter sa lindja Pafund sa gjithėsia
E ėmbėl sa fjala E hidhur sa pikėllimi
E ngrohėt sa falja E fortė sa qėndrimi
Rrėnon edhe atje Ku fare ska ndėrtuar
Ep fryte nė atė vend Ku rrėnjė ska lėshuar
E-ndrit errėsirėn Errėson ndriqimin
I pasuron ėndrrat Dhe ndalon ėndrrimin
Ujitet dhe jeton Edhe nė shkretėtirė
Pėrballon acarin Dhe nuk ka tė ngrirė
Rrallė kthehet aty Qe njėherė del
Ėshtė fuqi e fort Kur pushton s`pari herė
Pastron ēdo plagė Dhe njė ofshamė liron
Sa do t`jetė e dhimbshme Plagėn e shėron
Vajin e kthen nė kėngė Ngushllimin nė urim
Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
Kur ndizet t`parėn herė Flaka e saj pėrjetohet
Vetėm prushi nėse mbetet Ėshtė e para dhe nuk harrohet
Syri nuk e shef Veshi nuk e dėgjon
Zemra ėshtė folea Qė nė tė banon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
struganja_embel

avatar

Numri i postimeve : 5
Vendodhja : strug/usa
Registration date : 28/06/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Thu Jul 03, 2008 12:49 am

Mbi perfytyrimin e endres shoh syt e tusikur lutem per dicka por sikur nuk i kuptonah i dashur sa do te deshiroja ti te me percillnjene cdo ap te jetes sime por kjo s'eshte emundur se ti jeton larg meje.ne rruget e lagura nga shiu fshijne edhe hapat e tuae ne rrugen e fatit triunfon dashurijaate dit te bukur ta tregova rrugen per ne shtepin timee din si te flasesh per te kaluaren eshte sikur ta vrasesh vetenpor shpresat se do te bashkohemi se shpejti te dy.me duket se kam humbur nga largesija jote.me ka mbetur vetem fotografija jotedhe un e tretur nga vemija veten e shikoj dhe e shikoj.te marr me vete kudo qe te shkoj por kot ti je larg meje shum larg.me larg se cdo her tjetervetem ne enderr me afrohesh dhe me thua te duae kur hap syt nuk je pran meje.sa me ka marr malli te shoh te prek dhe te puth si atyre dit te ngrohtate veres ta shijoj ngrohtesin e shpirtit tend ne shpirtin tim mun si gushtit te sivjecemqe ika aq shpejt e mua me treti largesija duke te len tye ne vemi .tash mundohem te kerkoj perseri ne jeten time te pa fundTE KERKOJ TE KERKOJ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
valoniNumri i postimeve : 1
Registration date : 12/12/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Fri Dec 12, 2008 9:00 pm

Ne te dy biseduam
dhe dikur na erdhi dita dhe u takuam
u takuam por ne momentin qe u takuam
un ne ty u dashurova dy pika lot
me ran ne tok te thash..... te dua pergjithmon
ti nuk mu pergjigje me le te vuaj
dhe te rri ne mendime
e pres pergjigjen tande
te me tregosh se se a mundesh te me dashurosh
per ty M......... un po vuaj
per ty M..... . po lotoj
per ty M..... po mendoi
M.... te dashuroiiiii ... Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lulja_bjeshkesNumri i postimeve : 6
Registration date : 17/12/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Dec 22, 2008 5:27 pm

kur e mora vesh qe me ke genjy desh me ra qielli permbi,
mu be dita sterr e zez ,mu ben endrrat te pa shpres,mu be jeta e pa deshiruar ,me ktheve ne te mallkuar ,o zot i madh pse e fale ket njeri qe ne zemer ska dashuri dhe mu me lejon te jetoj me dhimbje e per ket jet me lot ne sy nga nje mekat qe ja lejova zemres ta dashuroja nje njeri si AI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lulja_bjeshkesNumri i postimeve : 6
Registration date : 17/12/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Dec 22, 2008 5:32 pm

ME FJAL TE BUKURA ME KE MAJT SI E KISHE AT GOJ MJALT!!!
JETEN MA ZBUKUROVE POR NE TEVRTET KREJT MA SHKATERROVE E NGA FRIKA U LARGOVE
SPATE GUXIM MEM TREGU QE ME TJETREN ISHE MARTU E MU ME THOJE PERDIT TE DU!!!!
UN E SHKRETA E VERBUAR NGA DASHURIA JOTE TE MALLKUAR
PER FEJES FAMILJEN E PATA BASHKU TUJ TE PRIT PERDIT ME THE ZHDUKU E MOS ME PRIT.
VETEM I FJAL MOS E HARRON PER JETE QYSH E KI LYP BESA KI ME E GJET
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lulja_bjeshkesNumri i postimeve : 6
Registration date : 17/12/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Dec 22, 2008 5:34 pm

NJE DIELL NA NGROH NJE SHI NA LAG ! DUA TE TE PERQAFOJ POR TE KAM SHUM LARG
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lulja_bjeshkesNumri i postimeve : 6
Registration date : 17/12/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Dec 22, 2008 5:40 pm

tani qe e ke kuptu se pa mu sje azgje dhe si un njeri ne bot ska met dashuru uroj qe Zoti mos te vraft : tani ja nis e i thu kto fjal te bukra po esht von se rrena i ka kamt e shkurtra/:

(ah more zot qysh met mi more si mem ik zogu prej dore per nje gje i lutem zotit "ah ti kisha mendet e sodit"
ndoshta kurr nuk u ba von me lulezu dashuria jon pse me thon mu ata sy je per mu e jam per ty!!!)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lulja_bjeshkesNumri i postimeve : 6
Registration date : 17/12/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Dec 22, 2008 5:48 pm

je larg syve e jo larg zemres ende sme ke dal prej mendjes!
afer nuk me ke i imi me sje!me mungojn dy syt e bukur si nuk kam fat per ti puthur! emrin ta therras skam me ke te flas!

ooooo more kurbet i mallkuar mbetsh si na i ndave zemrat vec e vec more zot si e lejon ket pa besi me detyron me ja kthy shpinen te vetmes dashuri !
kete mallkim si mund ta hjek nuk e duroj ta shoh nga malli per mu duke u tret!

ah moj jet ah moj jet me shkatrrove per se gjalli per mu asht ma mire te me pres varri!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
noliNumri i postimeve : 8
Registration date : 13/02/2009

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Fri Feb 13, 2009 4:30 pm

Mos e qaj trandafilin qe vyshket ,ai qel perseri por qaje rinin qe nuk kthehet tek ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
noliNumri i postimeve : 8
Registration date : 13/02/2009

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Fri Feb 13, 2009 4:33 pm

Ku mesazhet tua po i lexoje me fantazi po te dashuroj por tani qe ste kam pran me te perqafu dhe me tregu se sa shume te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
darkangel497

avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 28
Registration date : 19/07/2009

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sun Jul 19, 2009 10:36 pm

Po dhemb buza diēka i mungon,
ndoshta buza jote qe e ledhaton,
me mungojne syte qe shikojne vetem
MUA, me mungon ZEMRA qe me thote TE DUA...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
maryNumri i postimeve : 5
Age : 28
Vendodhja : shkoder
Registration date : 12/08/2009

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Wed Aug 12, 2009 12:15 am

zoti bukur te krijoi ty
vuri yjet ne ata sy ne
ne buzet e tua v uri qershit
dhe ne fytyren tende vetem drit
gjithcka tek ti te bukur e krijoi
vetem tek zemra qe gaboi
ne zemren tende vuri akull
qe askush te mos ta shkri
por harrove qe vuri diellin ne syt e mi
rrezet e zjarrta do ti leshoj
zemren tende do ta shkri
me e akullt sdo te jet
por e mbushur me dashuri I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
maryNumri i postimeve : 5
Age : 28
Vendodhja : shkoder
Registration date : 12/08/2009

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Wed Aug 12, 2009 12:18 am

do ti zbres yjet nga qielli
e aty do ve syt e tu
do ti them henes zbrit!!
qe tme shohesh vetem mu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
doktoriNumri i postimeve : 15
Registration date : 16/08/2009

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sun Aug 16, 2009 12:50 pm

Me mungon.

Me mungon puthja jote
me mungon dielli i kesaj bote
me mungon endrra jetime
me mungon ti jeta ime...!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
doktoriNumri i postimeve : 15
Registration date : 16/08/2009

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sun Aug 16, 2009 12:58 pm

Kur linda:

Kur linda zoti nje zemer me dhuroi
dhe rreth saj jeten time ndertoi
por nje dite ajo ra ne duart e tua
dhe zot tani je ti per mua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
POEZI DASHURIE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Me rastin e ditlindjes:POEZI NGA SILVANA BERKI
» Poezi pėr dashurinė
» VLLASOVA MUSTA:TINGUJ ZEMRE , TIK - TAK - E DASHURIE
» Poezi nga Halit Bogaj (Drenica, Policia e Kosovės, Palestinės, Praga)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: