ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 30 Korriku Dita E Rrapit Ne Dollogozhde

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: 30 Korriku Dita E Rrapit Ne Dollogozhde   Wed Jun 13, 2007 7:58 pm

Ne krahasim me lokalitete tjera te Struges,dhe me gjere dollogozhdaret krenohen me rrapin e tyre,nje dru shum i madhe dhe i larte,i lashte,i bukur me kurore te mahnitshme ne forme te sferes,i cili ndodhet mu ne mes te fshatit.Rrapi per Dollogozhden paraqet histori ne vete,sepse thuhet se eshte i vjeter mbi 200 vjete,mirpo ket krenari dollogozhdaret e paraqesin nepermjet festes se madhe te rrapit,mbi te cilen kjo feste filloj qe nga 30 Korriku i vitit 2006,me inciativen e Idriz Bilalit,Berat Sela si dhe te tjer.Ne kete manifestim mbahen disa aktivitete si vrapim,keng,valle.Ne aktivitet e ndryshme njoftojme se edhe kete vit do te organizojne me kete rast dhe ato te rinj qe do te deshirojne te paraqiten per vrapim le te paraqiten ketu ne web faqen tone ku lista ne ndermjet koh duhet ti dorzohet Idriz Bilalit .Po ashtu si edhe ne organizimin e par fituesi i par, i dyt marrin dhurata te ndryshme dhe po ashtu shenohen ne librin Dollogozhdar.
Ne vitin 2006 u organizua nje aktivitet Vrapimi ku cmimin e par e mori Adis Arsllani (te cilit i dhurohet 50 euro si shperblim).Po ashtu edhe ket vit mendojme se do ket edhe me shum pasi duke e ditur se ne dollogozhde nuk mungon kurre arti e kultura dhe interesimi i te rinjve dollogozhdar.
Motoja e keti manifestimi thot se : "Dollogozhdar Ku Do Qe Te Jeni,Ket Dit Te Madhe Te Gjithe Se Bashku Te Jemi"Per Tu Paraqit Per Aktivite Te Ndryshme Mbi Te Cilat Mendoni Ti Udheheqni Vet Ose Te Mirrni Pjes,Kontakto Ne po_ose_jo@hotmail.com ose ne +38975871289
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
anonimja-dollo

avatar

Numri i postimeve : 136
Vendodhja : Ne erresiren e mergimit..
Registration date : 22/12/2006

MesazhTitulli: Re: 30 Korriku Dita E Rrapit Ne Dollogozhde   Sat Jun 16, 2007 5:51 pm

Hmm qar eshte kjo Koncert do jet?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.be
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: 30 Korriku Dita E Rrapit Ne Dollogozhde   Sat Jun 16, 2007 5:55 pm

anonimja-dollo shkruajti:
Hmm qar eshte kjo Koncert do jet?


Anonime ajo simbolizon si nje Manifestim si nje kujtim qashtu ni far soj ;d:d po besoj se do jet ni organizim i mire :d :d
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 26
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Re: 30 Korriku Dita E Rrapit Ne Dollogozhde   Mon Jul 09, 2007 4:55 pm

Per Tu Paraqit Per Aktivite Te Ndryshme Mbi Te Cilat Mendoni Ti Udheheqni Vet Ose Te Mirrni Pjes

si mendon per ket fraz ?? gjdo kush mund te paraqitet per te mar pjes per qar do qe te jet???

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: 30 Korriku Dita E Rrapit Ne Dollogozhde   Mon Jul 09, 2007 5:19 pm

..::Pr!nCeZz--[B.A]bY::.. shkruajti:
Per Tu Paraqit Per Aktivite Te Ndryshme Mbi Te Cilat Mendoni Ti Udheheqni Vet Ose Te Mirrni Pjes

si mendon per ket fraz ?? gjdo kush mund te paraqitet per te mar pjes per qar do qe te jet???


Po Pse Mos :d:d
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
..PrInCeZz--B[A]bY..
moderator
moderator
avatar

Numri i postimeve : 330
Age : 26
Vendodhja : dollo/ zivcer
Registration date : 11/01/2007

MesazhTitulli: Re: 30 Korriku Dita E Rrapit Ne Dollogozhde   Tue Jul 10, 2007 10:52 am

ArGeN--t shkruajti:
..::Pr!nCeZz--[B.A]bY::.. shkruajti:
Per Tu Paraqit Per Aktivite Te Ndryshme Mbi Te Cilat Mendoni Ti Udheheqni Vet Ose Te Mirrni Pjes

si mendon per ket fraz ?? gjdo kush mund te paraqitet per te mar pjes per qar do qe te jet???


Po Pse Mos :d:d

hehehe po mir kush e organizon ket?

_________________
...xXx...oo°°•● Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur...Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh...Jeta eshte vizatim ne te cilen s'mund ta perdorim gomen per fshirje ●•°°oo ...xXx...

O¤*'*¤((Æ`¤»٠°•● Pr!nCeZz--][B.A][bY ●•°٠·«¤“Æ))¤*'*¤O
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: 30 Korriku Dita E Rrapit Ne Dollogozhde   Tue Jul 10, 2007 5:05 pm

..::Pr!nCeZz--[B.A]bY::.. shkruajti:
ArGeN--t shkruajti:
..::Pr!nCeZz--[B.A]bY::.. shkruajti:
Per Tu Paraqit Per Aktivite Te Ndryshme Mbi Te Cilat Mendoni Ti Udheheqni Vet Ose Te Mirrni Pjes

si mendon per ket fraz ?? gjdo kush mund te paraqitet per te mar pjes per qar do qe te jet???


Po Pse Mos :d:d

hehehe po mir kush e organizon ket?


Idriz Bilali E Organizon :d:d
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 30 Korriku Dita E Rrapit Ne Dollogozhde   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
30 Korriku Dita E Rrapit Ne Dollogozhde
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dita ndėrkombėtare e Emigracionit
» Ramadan Emini:5 MAJI, DITA E DĖSHMORĖVE TĖ KOMBIT...
» Dita e Pavarėsisė sė SHBA-sė, sinonim i lirisė
» DITA E VERES NE TORONTO
» Ilir Taraj:Dita e parė e PRANVERES ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: