ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 POEZI DASHURIE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Engjellushja

avatar

Numri i postimeve : 118
Vendodhja : Ne Qjell
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: POEZI DASHURIE   Sun Dec 03, 2006 1:34 pm

Me fal qe te deshta e kete ti se meritove
Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
dhe ateher e merr denimin qe e meriton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.pa-web.net
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 30
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Dec 18, 2006 9:17 pm

poezia fort bravo Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Engjellushja

avatar

Numri i postimeve : 118
Vendodhja : Ne Qjell
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Fri Dec 22, 2006 7:12 pm

per ne ska pyetje ska as pergjigje vazhdo
si me par dhe njeher zemra dot digjet
vetem lute zotin te ti fale gabimet
se ne boten tjeter i fillon gjykimet
atje llogarit ke me i dhen vet
nese me kerkon mua kurr sme mem gjet
une do te jetoj ne nje jete te bekuar
se kurr ne kete bote askend se kam tradhtuar
sikur ma bore mua atje ke me gjet
me rende se mua do e kalosh ate jete
pale pale pale pale pale pale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.pa-web.net
Engjellushja

avatar

Numri i postimeve : 118
Vendodhja : Ne Qjell
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sat Dec 23, 2006 4:27 pm

Crying or Very sad *****SEGZISTOJ PER TY***** Crying or Very sad
u thane gjethet e shtatorit e rane para meje
perse valle un qe te desha tani jetoj larg teje
i kujtoj puthjet e tua qe ti mua mi dhurove
po perse valle nuk ma the shkakun qe larg meje shkove
pa ty e vetme po lotoj edhe pse te dua shum
lotet spo mundem ti ndaloj .
ta ndjej mungesen tende edhe ne gjum
edhe boten te ma falesh loti im prap do te pikoj
kur e din qe ne zemren tende une tani me
Crying or Very sad *****SEGZISTOJ***** Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.pa-web.net
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 30
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Thu Jan 18, 2007 8:24 pm

Nese ste kujtoehem
Do te prezantohem;
TE DUA e kam emrin
VETEM TY mbiemrin

I lindur nga nje femer
Me vendbanim tek nje
zemer nga kombesia
Jam SHQIPTAR ne LIEBE

Sjam ""TRADHTAR""
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Artii

avatar

Numri i postimeve : 61
Age : 30
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Thu Jan 18, 2007 8:30 pm

Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Une sisha per ty dhe ti sishe per mua....SadSad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Apr 16, 2007 9:59 pm

per ty jam
ne zemer ty te kam
per ty vdes
vetem mua te me kesh

per mu je cdo gje
me ka marr malli
ta degjoj at ze

me ka marr malli
te te shikoj
me ka marr malli
te te perqafoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Apr 16, 2007 10:00 pm

per dite e me shume po me mungon
per nate enderrat per ty nga gjumi me zgjojne
zemra shume po te kerkon
syri as kun nuk te shikon
nga do qe shkoj imazhi yt perpara me del

beje zemren gur dhe ngreje receptorin zerin ta degjoj
se zeri yt i embel shume po me mungon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Apr 16, 2007 10:00 pm

Look into my heart,
your name it whispers.
Beholding our sacred love
Life seems now worth.

Look into my soul
to you it belongs
your trust and faith
makes it grow strong.

Look into my eyes
they speaks all love
The words you seek,
my lips cannot utter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Apr 16, 2007 10:00 pm

If I could have just one wish,
I would wish to wake up everyday
to the sound of your breath on my neck,
the warmth of your lips on my cheek,
the touch of your fingers on my skin,
and the feel of your heart beating with mine...
Knowing that I could never find that feeling
with anyone other than you.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Apr 16, 2007 10:00 pm

perse kjo dashuri
keshtu mbaroj
nuk kam mundesi
te te perqafoj

kohen qe kaluam bashk
gjithmon do e kujtoj
dashurin qe kam per ty
kurr sdo ta largoj

zemra ime me shum
po copetohet
shikimi yt
dot sme largohet
cdo dit e me shum
po me afrohet

a thu vall ku je tani
athu ke per mu merzi
athu vall mendon per mu
edi se e ke njeriun
me te qetesu

me kujtohen fjalet
kur mi thoje mua
me kujtohet kur me thoje
se sa shum te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Apr 16, 2007 10:01 pm

E bukur si nje diamant, e fort si nje shkemb. E fuqishme si nje vullkan eshte me e madhe se nje oqean. E tille eshte dashuria jone, e keshtu do mbesi pergjithmone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Apr 16, 2007 10:02 pm

Nese diten e quaj te bukur atehere ti je pjese e saj, nese naten e quaj te bukur atehere ne te dy jemi bashke.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Mon Apr 16, 2007 10:03 pm

Ne syte e tu humba nje cast dhe s`munda te dilja me prej andej. Qerpiket e tu thuren nje rrjete dhe une i yte mbeta per jete...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Wed Apr 18, 2007 1:00 am

some stil try,some say hi and some say bye,other will forget you but i never

if one day you feel like crying...Call Me.i dont promise that i will you laught but i can cry with you


jasht jam femer,brenda jam dreq mos prek me dor se djegesh keq..

ne fillim kur me shikoje qmendesha per ty,e tash kur me shikon me vjen merzi

nese fati nuk te pelqen mundesh me e nda por mos thuaj me von ku ku qa kam ba...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Fri Apr 20, 2007 6:01 pm

Nese veret do te me lini nje kujtim qe malli te na roberoj te dyve ateher nje puthje mbill mbi varrin tim dhe uite ate me lotin e syve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Fri Apr 20, 2007 6:04 pm

Vendose doren ne buze qe te ndjesh puthjet e mia. Ndjeje zemren sa fort rreh nga dashuria. Preke trupin tek dritheron, pyete shpirtin, ai vetem renkon. Veshtroje syrin ai per ty loton. Me pyet mua, te them ah... mo shpirt sa me mungon.

e dua nje puthje nga ti
e dua nje prekje
me duart e tua
e dua fjalen kur
me thua te dua

dua te mbulohem
nga puthjet e tua
dua te me duash vetem mua

por kjo kurr
ska per te ndoll
edhe sikur te vdes
ne krahet e tua
ti nje tjetres
do i thuash te dua

duaje fort
se keshtu qenka shkru
ti me nje tjeter me u dashurua
dhe un gjithmon duke lotua


me nje puthje
me nxitim
me kenaqe
shpirtin tim
me nje puthje
me plot lellatime
per ty po mendon
kjo zemra ime


era mi fryu
floket e mia
kurse ti
mi puthe
buzet e mi

jan te embla
puthjet e tua
por me e embel
esht fjala te dua

tjeter:ne vargjet e ksaj vjershe qe vec per ty po thur jan ndjenjat e mija te forta si nje gur ne rruget e ksaj bote qe vec per ty abuloj jan fjalet me te cmuara


te putha me lezet
te putha se desha vet
ti putha buzet e tua
duke te then te dua

te putha me gjith zemer
se per mu je i vetmi emer
te putha ne sy
se te dua pa kufi

me puth ne sy
se te dua vetem ty
me puth ne gush
se syt e mi ,me lot jan mbush


me puth ne faqe
se shpirtin ,krejt ma kenaqe
me puth ne ball
se zemra ime, per ty esht thar


me puth ne qaf fort
se per ty ,po derdhi lot
me puth ne buz
se plot dashuri ,per ty jam mbush


ma puth fort trupin
se ma heqe fare trurin
me puth nga kembet,deri te koka
se dashuria ,per ne te dy ekzistoka

Dua te behem lot te rrjedh mbi faqet tua,duke rreshqitur tju afrohem buzeve tua,ti puth me mall o shpirti im e te them te dua deri ne amshim

pa puthje nuk ka jet
per ty un du me vdek
pa puthje jeta nuk ka kuptim
pa puthje je ashtu si femia jetim
pa puthje je i shkret
pa puthje askush mos mbet
esht mir tja japesh puthjen atij qe don
tja japesh puthjen atij qe e meriton
te puth zemra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Fri Apr 20, 2007 6:06 pm

E shkruajta te dua ne rere por e fshine dallget
e shkruajta ne qiell, por e fshine rete
e shkruajta ne zemren time dhe do mbetet perjete!

Te dua nuk e di si, as prej sa, as prej nga
Te dua pa probleme dhe krenari
te dua ne nje menyre qe vetem une mund ta kuptoj.

Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve
por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi.

Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija c'do gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas...

Pashe ne qiell qe mungonte nje yll
u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty.

Nese ti nuk do te kishe emer
do te te therrisja Dashuri
dhe nese dashuria nuk do te kishte emer
do ta therrisja me emrin tend.

Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji
te pres aty ku urrejtja behet dashuri
aty ku lotet kthehen ne rreze dielli
te pres aty ku le krenarine pergjithmone
te pres aty ku zemra ime sdo te vuaj me!

Nese dashuria do te kishte ze, zemra ime do te kendonte perjete.

Me duart e mia do te desha te te qoja ne parajse, por kur te shoh, je ti qe me sjell parajsen ne mendje.

Eshte e veshtire t'u thuash njerezve qe do "Te dua", kur e di qe keto fjale mund te te bejne ta humbesh pergjithmone.

Kam besuar se kam dashur shume persona, por vetem tani qe te humba e kuptova qe je njeriu qe vertet dua!

I tha dashuria miqesise: pse ekziston ti kur jam une? Miqesia u pergjigj: Per te mbushur me nje buzeqeshje atje ku ti le lot.

Kur linde ti binte shi...nuk ishte uje, ishin engjejt qe qanin sepse kishin humbur yllin e tyre me te bukur.

te dua te dua deri sa te vdes""""
edhe kur te vdes ne at bot kjo""""
sy zez do te pres"""""

_____________________________
nese shiu lagi token aq pika loti
ran nga syt e mi per ty"""""
nese shui lagi gjethet aq pika loti
ran ne zemren time per ty""""
kur shiu ndalij shiu loti im vagjdoj
sepse shiut i doli dielli e ti nuk
erdhe tmi ndalosh lotet se na ndan nje
bot e kundert ty dhe mua po prap te
dua"""""

nje tjeter muaj,
nje tjeter vite,
nje tjeter buzeqeshje,
nje tjeter puthje,
nje tjeter dimer,
nje pranvere gjithashtu...
po ne asnje nuk do kete...
nje si ty!
-------------------------------
Po tė mė kujtosh mua
Dil e shiko Hėnėn Po
Tė mė ėndrrosh mua
Ndiz njė Cigare
Po tė mė Duash mua
Falma njė Dashuri
Po tė mė tradhtosh mua
Hapma varrin ti
------------------------------
Nese nje dite
ti nuk deshiron
te degjosh as kend,
thirme....

Do te jem pa as nje fjale,
nje soj sikur ti te ishe vetem,
e jo ne te dy,

Po nese nje dite me theret,,
dhe nga une nuk mer pergjigje
eja ti shpejt te me shikosh ne sy,
ndoshta une kam nevoje per TY ....

Mbi 2 sy te trishtuat, te perlotur,
mbi 2 buze te ngrira ku buzqeshja ish ngrosur,
mbi zemer te vuajtur, te lenduar,
mbi shpirt te vrare, te denuar,
mbi trup te lodhur, te munduar, fjala:

"TE DUA" eshte shkruar!

ēdo Dit pa ty, ėshtė sie njė dit pa diell.
ēdo mbrėmje pa ty, ėshtė si njė nat pa yje.
ēdo or pa ty, ėsht si njė jetė pa ndjenja.
ēdo minut pa ty, ėshtė njė minut si mos te isha nė jetė.
ēdo sekund pa ty, ėshtė si mos tmė reh zemra.


Njė ėndėrr plot ngrohtėsi dhe dashuri ,
njė ėndėrr plot emocione dhe ndjenja ,
njė ėndėrr plot vujatje dhe mendime ,
njė ėndėrr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do tė jet vetėm nė ėndėrr

Lexo kėtė mesazhė qė del nga shpirti im
e nė me do ruaje si kujtim
Grise nėse s'mė do, bėje cop e therime,
po ta dish bashkė mė tė ke thyer zemrėn time.

Unė stė kėrkoj tė mė duash shumė,
por tė paktėn ēerekun nga sa tė dua unė.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumė,
ku i dihet jetės ndoshta s'jetoj dhe shumė.
Me ditė apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetėr kurrė s'do dashuroj.


Mė the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,
Mė the TI AMO mu duk mashtirm,
Mė the ICH LIEBE DICH syt mi qorove
Mė the TĖ DUA zemrėn ma gėzove!

Po te hapesh zemren tende jam e sigurt qe vjen zemra ime, ajo ka ardhur tek ti qendron e lumtur se ka gjetur dashuri. Kur zemra jote troket, ajo sheh kush eshte, nuk flet, as therret po tregon se kjo zemer vetem ati i perket. Keshtu me tregon cdo nate ajo mua me thote se sa shume te dua.
..............................

Sa e bukur dashuria
sa e keqe xhelozia
sa e embel simpatia
sa e rend qenka tradhtia
..................................

Hapi syt dhe rri mendoj
imazhin tend pe ta kujtoj
padyshim pikoj nje lot
iku dhe nje enderr per sot
.....................................

Sa yje ka nata smundem me i numru
sa vuaj un per ty smundem me besu
ket qe po ta shkruaj mos ja shkrujt askujt
se zemra ime nuk esht e gjithkujt
................................................

Shiko hėnėn dhe
ajo puthjen time ta dhuron,
mė tha dhe diēka
qe shpirtin tėnd,
unė kurr ne errėsirė
s'kam pėr ta lėnė,
prandaje shpirt nga errėsira
mos ki frikė se hėnėn do ta bėj drite......

Tė dua, pėr ty vuaj! Tė dua, pėr ty shkruaj! Tė dua, pėr ty ėndėroj! Deri nė vdekje ty s'tė harroj! .......

Nje zemer te bukur per ty vizatova, me shigjeten e ngulur lumturine tregova, gjaku qe ridhte ishte dashuria.Ti je jeta ime, i vetmi djal i endrrave te mia.

Perse jemi si dy brigje deti, nga njeri tjetri gjithmone te ndare, naten ndertojme ne enderr nje ure, ndersa diten mbetemi te huaj si me pare....


Me ka mare malli te shoh me sy, me ka mare malli te rri me ty, me ka mare malli buzen ta shijoj, jo se e kam puthur ndonjehere, por dua ta provoj. Per zemren time....


sikur te mos egzistonte dielli, sdo te egzistoshe ti. Po te mos egzistoshe ti sdo egzistoja as un. Po te mos egzistoshim ne, sdo te egzistonte as dashuria...


C'MEKAT I BERA ZOTIT QE TE DUA KAQ SHUM TE KRIJOJ TY QE TE VUAJ UNE!


Nuk te them Zemer por Shpirt, pasi Zemra nje dite do te pushoje kurse Shpirti do te egzistoj perjetesisht!


Eja me mua,
se ty te kam shpes,
eja me mua se pa ty sdu te Vdes
ti je djelli qe mua me ngroh,
ti je éndrra qe un shum e shoh

---------------------------------------------------

pasurin e gjith botes do te lija""
per ty se pasurija me e madhe do me""
ishe ti"""
arin e gjith botes do ta refuzoja""
per ty se me i qmuar se ari je ti"""
_____________________________________
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha reze HANE
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DU
sdo te jetojsh as ni or pa Mua !

-----------------------------------------------------------

Dy sy shum lot,
Dy zemra qe s'bashkohen dot,
Dy sy qe shpesh shikohen,
''Valle do vi nje dite qe te dashurohen''..!!

1+1=2 Tė dua vetėm ty
5+5=10 Tė dua pėr jet
1-1=0 Mend mi more shero
Ndash plus,ndash minus
Ndash pjestim,ndash barazim
Tė dua shpirti im.

Pash shum gjėra Degjova shum zera....
Njoha shum sy aty ku ishe dhe ti.........

Por nga e tera zgjolla pėr zemėr...........
Vetėm njė gjė,,,,,, Vetėm njė Ze...........
Vetėm Dy Sy,,,,,,,,,vetėm Ty.................
Tė Dua Tė Dua
Me sy te perlotur........... .........
Dhe me zemėr te coptuar........
Ty i Dashur po tė them qe te Dua..

Tė Dua Tė Dua kurr s'tė harroj......
Sa Me don ti mua Pergjigjen tėnde dua ta dėgjoj...

Tė Dua Tė Dua.... Deri sa te Vdes..........
Sa me don ti mua pėrgjigjen tanė pres........

Cfar don me than,,,,,,,
Cfar don me shkru,,,,,,,
Cfar don me tepėr,,,,,,,
Se fjalėn I LOVE YOU


Ku te te gjej ty?
Mos ke ikur ne hėnė?
Mos ke ikur ne diell?
Mos te kam krijuar ne enderra?

Mos ke gjetur njė mėnyrė pėr tu bėrė e padukshme?
Tė me shohėsh , e unė mos te te shoh....
Mos te kanė bezdisur kaq shumė te tjerėt?
Sa ti kesh vėnė vetes maske ne ffytyre?

Mos je ti ajo qe era fryu sonte naten ne dritare
dhe ma prishi gjumin?!
Mos je ti ai shiu qe na ne mbrėmje gjithė naten
e me futi ne mendime?!

Mos je ti zemra ime qe rreh,
mos je ti vemia qe me pret?
(Muzg i grunjte me vetmira lulekuqesh...)

Mos e ke emrin dashuri....
Mos e ke emrin lumturi....
Mos e ke emrin vetmi......

Mos e ke emrin pritje....?!T e dishe te lexosh
E shte e lehte ta kuptoshe
D ashuria eshte pafund
U ne te dua ty gjithkund


E kaluara me pelqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frike
se mbetem pa ty....


Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete per ty!

Do shkosh te thash
po un ēfare te t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zemer mallin tim!Sa here qe shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka veē mall, veē mall per Ty


Kur te me kthesh buzeqeshjen,
do te ndjej buzet e e tua..
Kur te me kthesh embelsine
do te ndjej perkedheline...
Kur te me kthesh enderimin,
do te ndjej fluturimin ..
Kur te me duash..
ti vete do kuptosh..
sa bukur eshte, te dashurosh....


NE ZEMREN TIME DO TE JESH
DHE BASHKE ME MUA DO TE TRETESH
MOS KUJTO SE JANE MASHTRIME
PO JANE FJALET E ZEMRES TIME


TE TE FAL NJE DET, TE TREMB THELLESIJA
TE TE FAL NJE MAL, TE TREMB LARTESIJA
TE TA FAL ZEMREN TIME, TE TREMB DASHURIJA
DO TE FAL NJE KUKUL QE TE LUSH ME TE E JO ME MUA...


Mos e zemero buzen
qe vec ty te qeshi
mos e mundo zemren
qe vec ty te deshi
mos e mbush me lot
syrin tim te zi
mos e braktis ti mos
kete DASHURI

ketu jam
dhe po pres
o shpirt I vuajtur
te me flasesh
e vetem te mos me lesh
sepse nje te kam
e si ti askush nuk eshte
e si ti askush sme don


ku je e ku te kam
kur te duhem ku jam?
TI je ne shpirtin tim
ne zemren time
aty ku askush gjer sot ska mund te hyj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Fri Apr 20, 2007 6:09 pm

Zemra me vuan
shpirti me djeg
lotet me lotojn
syt me pervlojn
per nje dashuri
qe me la ne vetmi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
Engjellushja

avatar

Numri i postimeve : 118
Vendodhja : Ne Qjell
Registration date : 03/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sun Apr 22, 2007 5:02 pm

Ti do te jesh e imja se dikur te pata, gjithmone ishim bashk kur na zinte nata kur ma veje koken permbi gjoksin tim buzet kishin zjarr jeta kish kuptim ti, do te jesh e imja sepse prap te dua nuk harrohen castet dhe puthjet e tua, jam munduar shume qe ta gjej nje tjeter por asgje nuk ka si dashuria e vjeter ti ishe per mua dashuria e pare zemren edhe shpirtin vec ta pata fal andaj po te lutem mendo pak per ne kujtoj ato fjal qe dikur mi the, syt e tu te bukur askund nuk i gjeta me ty shume me shpejt me kalonte jeta, ishe dhe do te mbetesh ajo dashuri qe ende jeton ne dy syt e mi..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.pa-web.net
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Tue May 22, 2007 5:44 pm

Dashuria esht gezim per tu ber 2, Dashuria esht frike per tu ber 3, Dashuria esht trishtim per te ngelur 1, Dashuria esht dobesia fizike e shpirtit, Dashuria esht poezi e ndjenjav... Shpesh deti flet me fjale te largeta, thote gjera qe askush si di, vetem kush di te degjoje mund te kuptoje, por ti degjo zemren time do te te thote: TE DUA ....TE DUA PERJETESISHT-----Deshiroj ti kem 5 minuta: 1 Qe te flas; 2. Qe te pergdheli; 3. Qe te shiqoj; 4. Qe te perqafoj; 5. qe te mundem ta kthej oren mbrapa e tja filloj qe nga fillimi!

Askush nuk ka per te dashur sikur une, sepse askush nuk ka nevoj per ty, sikurse kam nevoj une. Ndoshta do te jem nje ne mes tjerve, E ti je per mua njera mbi te gjitha.


Sa Fusha e male e mshefin dahsurin tone, sa lumenje na bllokojn sa hapsire ne mes nesh ekzistojn! Me trup gjindem larg, me shpirt jemi bashk, nje zemer per ty eshte krijuar dhe vetem ty ta kam dhuruar! Te dua zemer e perjetshme.


Nese ne trupin tend ndien diēka me rendesi, ndalu para vetvetes ne qetesi, mbylli menimet thellohu ne shpirt, dil nga bota hyn ne shpirt mendo kujto ēka mund te jete, jam i sigurt se mua do te me gjesh!


Ēdo dite zemra ime dhe menda ime ndalen, bashkohen, dalin jasht botes dhe mendojn vetem ne ty! Me mungon shume!

Pse ty? Sepse je ajo qe gjithemon te kam pritur, ti qe e shendrit jeten time, e pse me duhet te vazhdoj te shkruaj shume fjale kur e gjith mund te perfshihet ne nje TE DUA!

E kaluara me pelqen se te njoha ty, te tashmen e dua se jemi te dy, nga e ardhmja kam frike se mbetem pa ty.

Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin,Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes ,Te dua me zemer e jo me interes per tėrė Jeten time deri sa te vdes.


Me pelqen edhe pse ste njoh shum mire, me melqen por e kam teper veshtir,esht veshtir kur ende se di kush je kur ste njoh e nuk me njeh kur se di qpo ndodh me ne e pranoj qe ti ndryshe pom she qe nje zjarr ne sy ma le edhe pse njeh fjal sma the!!


ty afer nuk te kam a e din qe sonte jan diku 2 sy qe nuk munt te mbyllen nga malli per ty a e din qe sonte diku ne nje dhome esht nje shpirt i vetem qe i mungon!


kumanovare Dy zemra té arta,dy zemra té zgjarta e duan njéra tjetrén edhe pse jan té largta.Ditet po kalojn e muajt po afrohen zemra ime e shkret pret me ty té bashkohet!

Nuk té them té Dua vetém ashtu kot!Té them té Dua me Zemer té plot!Emrin e kam té Dua,mbiemrin vetém ty.Sté harroj kumanovare dhe né varr kur té hy.

nese ne bot te don naj kush dije se jam un. nese ne bot te dojn dy, dije se i para jam un. nese ne bot te don askushi athere dije se kam vdekur un!!

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera...Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan...Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi...Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

Nuk po mundem zemren ta fitoj, nga zemra smund te largoj, edhe pse po me bene te vuaj prap ne zemer do te ruaj, edhe pse me bene te vuaj prap ne zemer do te ruaj, edhe pse me bene te qaj prap ne zemer do te mbaj.

Sesht me rendesi ku je ti tani e ku une?Sesht me rendesi as largesia qe na ndan neve.Momentalisht me rendesi eshte SE TI JE KTU KU DO JESH GJITHMON NE ZEMREN TIME.

eta eshte pasuri ruaje!Jeta eshte avanture zbertheje,Jeta eshte dhimbje duroje,Jeta eshte det lundroje,Jeta eshte fshehtesi zbuloje dhe Jeta eshte gezim festoje.

Strugane Ska pranveraa aszapllast nuk kaa zemer qe ska gjakk hajt afrohu pak ma ngatt qe te shof nusee me dullak Wink

MFALE DASHURI SHPIRT U MUNDOVA TE TA KTHEJ
JETA E PA SHPIRT ENDRREN QE KISHIM E THEJ
GJERSA ZEMRA MDRIDHET BASHK ME DOREN QE PO SHKRUAJ
ME MUNGON PRANIA JUAJ/PA TY NDJEHEM SI I HUAJ
SI NJE MERGIMTAR QE E MERR MALLI PER VEND TE VET
PREJ NJE NJERIU TE THJESHT ME BERE TE NDJEHEM MBRET
SAHER ISHA ME TY MDUKEJ SIKUR ISHA NE QIELL
NGRIJA KRAHET QE TMLEDH YJE NE KRAHUN TEND TI SJELL
SHKELQIMI SYVE TU ME NGJANTE NE NJE YLL TE VERTET
DUKESH SI NJE ENGJULL PERENDIE QE SBRET NGA NJE KOMET
NDOSHTA SUN TDHASH DASHURI MIRPO BEN PJES NKUJTIME TMIA
NJE DIT SHPIRT DO TA KUPTOSH SE KET E KAM BERE NGA DASHURIA.Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ???
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .Si mundem tė harroj njė vajzė qė e kam dashur
e ti si mundesh tė harrosh nje djalė qė nė zemėr tė ka mbajtur ,
Si ke guxim tė harrosh atė qė kurrė stė ka urrejtur
Si ke force tė largohesh nga ajo qė tė don pėr jetė?

Kur tė pash mė lindi simpatia

Kur mė buzėqeshe e dita se qenka dashuria,

por kur mė fole e dita

qė dot mė thuash TĖ DUA

kėt e vrejta nga buzėt e tua.


Mos i beso askujt,

e mos e urrej veten

por mė beso mua,

qė pėr ty e jap jetėn.

Edhe pse je larg,

asgjė smė pengon.

Largėsia na ndan,

Dashuria na bashkon!Ishte natė gjumi nuk mė mirte ....
Mendoja pėr ty sikur tė tė kisha pran.
Shtrėngova jastėkun sikur tė ishe ti
Dhe fillova tė qaj pėr ty i dashur
Dhe me lotėt e mi krijova imazhin tėnd engjėllor.
E putha si tė ishe ti
Dhe mė pas mė kishte zėn gjumi
Tė nesėrmen ti nuk ishe
Fillova tė qaj po mė kot ti kishe ikur
Nė mbrėmje ti u shfaqe dhe papritur
Ti mė the Tė Dua.
Dhe qė prej asaj nate une fle e qetė
me fjalėn qė mė the ti i Dashur....
Tė Dua Shumė
A e din o llokum
Se un ty te dua shum
Shpirt e zemer ti kam fal
Kurr se la per jet pa t'mar
Ah moj zemer t'kisha ngat
S'tkisha lan me fjet rahat
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Nese me do , dhe nuk ke guxim
Ndegjo zemren dhe beso,ti je shpirti im
Ne mengjes gjdoher te pres
Mbremjen s'e dua dot,se pa ty po vdes
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Kur te jesh larg meje
Mbylli syt dhe mė ndjej mua
Kujto dhe ndjejė se jam afer buzve tua
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Gjithmon jam largu nga dashuria
S'e kam besu se nje dit do te me mbysi vetmia
Jam diku qe kurr s'kam qenė
Tash kur te kam ty edhe yjet te padukshem le te jenė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Tue May 22, 2007 5:45 pm

Ti me the te dua dhe me puthe embel por syte mu erresuan se isha ne enderr rri e lagem ne shi dhe pritjen vazhdoj pa ty ZEMRA ime nuk mund te jetoj!

Lumi rrjedh zemra pikon gjak dua qe te shoh poti je shum largme thik me me therr aspak nuk ankoj e vdekur pergjthmon per ty do te mendoj.

Jeten do ta jepja per tenden dashuri edhe ne varr nese me pyesin do te flas per ty....???

DASHURIA IME PER TY DO TE SHUHET ATEHERE KUR NJE PIKTOR I VERBER TE ARRIJE TE PIKTUROJE RENIEN E NJE TRENDAFILI NE DYSHEMENE E NJE KESHTJELLE QE KURRE NUK KA EKZISTUAR..

TE DUA TE DUA NESE NUK ME BESON PYTE ZEMREN TIME NDOSHTA TE VERTETEN TA TREGON..

Qielli eshte i madh, ne gjithe at gjithsi do te gjej ndonje rruge e dashur qe te ari tek ti,sepse ty te dua pa kufi dhe se jeta pa ty do te ishte eresire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Tue May 22, 2007 5:46 pmMbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ardianaNumri i postimeve : 66
Vendodhja : Gjakovė
Registration date : 30/03/2007

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   Sun Jun 10, 2007 8:19 pm

Te Pata Thene !

Te pata thene dikur
se rruget nje dite do ndahen
do ndahesh dhe Ti nga Un

Do ndahet gjithcka
qe eshte reale ne kete bote
do ndahet gjithcka
qe se fshehim dot

Si mund ta fshehim dhimbjen
nga nje cast gezimi?
si mund ta kuptoj un
qe ti je i imi???

SI mund ta fal heshtjen
kur pas saj fshihet nje gabim
dhe nje dite te me thuash
nuk ishim per njeri-tjetrin shpirti im!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lume&linaNumri i postimeve : 6
Registration date : 30/07/2007

MesazhTitulli: dashuria   Mon Jul 30, 2007 4:21 pm

70% e Din Qe Te Dua 80% e Din Qe Sje Per Mua 90% E Din Qe Smund Te Jetojm Te Ndar 100% Po Te Rrej O Budall
Embarassed

Me Mungon Shpresa Me Mungon Shoqeria Me Mungon Nje I love you Ajo EshtE Dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
POEZI DASHURIE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Me rastin e ditlindjes:POEZI NGA SILVANA BERKI
» Poezi pėr dashurinė
» VLLASOVA MUSTA:TINGUJ ZEMRE , TIK - TAK - E DASHURIE
» Poezi nga Halit Bogaj (Drenica, Policia e Kosovės, Palestinės, Praga)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forumi i Dashurisė :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: