ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Uji,Problem I Pazgjidhur Ne Familjet Dollogozhdare...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Uji,Problem I Pazgjidhur Ne Familjet Dollogozhdare...   Sat May 19, 2007 2:24 am

Argent Alasani,Maj 2007

"Ditet kalojn,Problemi ndalon"...Keshtu eshte gjendja momentale ne Dollogozhde.
Uji nje problem i pazgjidhur per Dollogozhdaret, valle ku mund te qendroje problemi..? Ne pagese..? Ne ujsjelles..?Apo se gjat periudhes se dimrit qielli nuk leshoj perden e bardhe (Boren) mbi Dollogozhde,edhe toka nuk eshte ngopur me uje..?Hmmm.. Pytje pa fund..?
Sipas informacioneve me te fundit ne fshat,nderpritet uji pershkak te mos pageses se rrymes elektrike per disa vite me radhe.Shuma e pergjithshme qe duhet paguar ka kapur nje shifer te madhe,mbi te cilen kryesia e fshatit nuk mund ta mbuloje.
Ku Qendron Problemi? Ne Fshat Apo Ne Kryesi?
Duke u bazuar sipas realitetit problemi qendron ne fshat? Do te thonit Pse..? Sepse kryesia organizon mbledhje te ndryshme per zgjidhjen e problemit te ujit mirpo sa jan te interesuar fshataret? Shum Pak... Jan te interesuar vetem ateher kur uji nderpritet per nje kohe te gjate,por me pas per probleme tjera si per pagimin e rrymes askujt si intereson.
Kryesia e fshatit caktoj qe qdo shtepi te paguaj nga 5 euro ne muj qe keshtu qe per nje kohe te mundet ta mbuloje shifren e tepert te rrymes elekrike,dhe ti jap perfundim problemit qe prej shum vitej mundohej te perfundoje,mirpo shpresojme qe se shpjeti jo vetem problemi i ujit por edhe te gjitha problemet tjera te zgjidhen me sukses deri ne fund,Dhe per te gjitha keto duhet nje bashkim dhe perkrahje per njeri tjetrin,jo perēarje te pa nevojshme duke veshtirsuar gjithcka edhe me shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
BujarMNumri i postimeve : 141
Registration date : 25/01/2007

MesazhTitulli: Re: Uji,Problem I Pazgjidhur Ne Familjet Dollogozhdare...   Sun May 20, 2007 5:48 am

...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Uji,Problem I Pazgjidhur Ne Familjet Dollogozhdare...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Varfėria:Familjet skamnore bėjnė thirrje pėr ndihmė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: