ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pse shum njerez i luten ALLAHU vetem kur kan nevoj per TE.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardianaNumri i postimeve : 66
Vendodhja : Gjakovė
Registration date : 30/03/2007

MesazhTitulli: Pse shum njerez i luten ALLAHU vetem kur kan nevoj per TE.   Mon May 07, 2007 3:12 am

Une mendoj se sjan besimtar te mir,dhe as atehet se di pse i luten ALLHUT,se besimtari i vertet gjithmon duhet te mbeshtet tek ALLAHU si ne te mir e si ne te keq....

kjo jet edhe vetem sprov,,..mendimi im eshte...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Pse shum njerez i luten ALLAHU vetem kur kan nevoj per TE.   Mon May 07, 2007 12:30 pm

ardiana shkruajti:
Une mendoj se sjan besimtar te mir,dhe as atehet se di pse i luten ALLHUT,se besimtari i vertet gjithmon duhet te mbeshtet tek ALLAHU si ne te mir e si ne te keq....

kjo jet edhe vetem sprov,,..mendimi im eshte...


Ska koment, ashtu eshte,besimatari qe eshte besimtar duet ti lutet edhe ne te mire edhe ne te keq,mirepo sa e realizojn Hmmmm???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
shaban cakolliNumri i postimeve : 101
Registration date : 25/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pse shum njerez i luten ALLAHU vetem kur kan nevoj per TE.   Mon Jun 09, 2008 3:19 pm

shumekush lutjet ia drejton perendise,vetem kur eshte ne hall,apo kur ndjene frike,megjithate perendia i ndjen lutjet edhe ne heshtje dhe lexon zemren e secilit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rejbisaNumri i postimeve : 7
Registration date : 07/12/2009

MesazhTitulli: Re: Pse shum njerez i luten ALLAHU vetem kur kan nevoj per TE.   Thu Dec 10, 2009 9:25 pm

mendoj qe nuk kan besimin aq te forcuar ose jane ne fillimet e para te njohjes se Allahut dhe fes islame.flas per rinin ne pergjithesi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
jonaaNumri i postimeve : 9
Registration date : 11/01/2010

MesazhTitulli: Re: Pse shum njerez i luten ALLAHU vetem kur kan nevoj per TE.   Tue Jan 12, 2010 12:46 pm

Per mendimin time njerezit ne kok gjith mone ekan fialen ALLAHE
ska besimtare qe te paketen 10 her ne dite se Thot fialin AllaH ne lutemi kur kemi ndonje raste te veqanet te tepruare sepse nevoje per Allahun kemi gjdo sekonde pa ndihmen e ti en smund te bejm as nej hap aie eshte i madherishem .
Mirpo ne qofte se ty ste bei ne mende qe eshte nje zote dikunde e ne funde kur ke te duhet ndihem ti luteshe smund te quash veten besimtare./
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pse shum njerez i luten ALLAHU vetem kur kan nevoj per TE.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse shum njerez i luten ALLAHU vetem kur kan nevoj per TE.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Religjioni | Feja-
Kėrce tek: